Střediska pro začátečníky - široké a mírné svahy!

Každý začátek je těžký, jde mu ale pomoci. Kdo se prvních obloučků obává, tomu se v mnohém uleví, pokud v lyžařském středisku nalezne ty správné podmínky. Lyžařská střediska pro začátečníky se vyznačují několika různými faktory. Modré sjezdovky jsou ploché a široké, tím pádem nabízejí mnoho místa pro první obloučky na zimní dovolené. Velká nabídka lehkých, modrých sjezdovek v blízkosti údolí je pro začátečníka optimální. Speciálně oddělené plochy pro začátečníky se postarají hlavně u dětí o jejich bezpečnost. Nahoru na kopec je dopraví kouzelný koberec nebo lanový vlek a za dohledu zkušených instruktorů se pak mohou odvážit ke svým prvním sjezdům.

Představíme vám zde výběr lyžařských středisek, která jsou ideální pro začátečníky a mají velký podíl modrých sjezdovek, speciální cvičební svahy a dobré lyžařské školy.

Střediska pro začátečníky - široké a mírné svahy!
Střediska pro začátečníky - široké a mírné svahy!

Proč začít lyžovat?

Samozřejmě, učit se lyžovat stojí nejprve kapku přemáhání. Existuje ale mnoho důvodů, proč se této výzvě postavit čelem. Začíná to už po příjezdu pohledem na hory. Další ráno se probudíte a vidíte, že čerstvě nasněžilo. Stát jako jeden z prvních na sjezdovce, zatímco Vás ovívá čerstvý horský vzduch. Pak následuje teplý oběd v útulné lyžařské chatě, kde se můžete posadit na sluníčko a vychutnat si krásný výhled. Není to dostatečná motivace?

Najděte to správné lyžařské středisko pro začátečníky

Při hledání lyžařského střediska pro začátečníky byste se měli ujistit, že tu je převaha modrých sjezdovek, na kterých se dá dostatečně trénovat. Modré sjezdovky nejsou tak strmé a přitom ale dostatečně široké na široké obloučky. Pro začátečníky jsou kromě toho také vhodná klidná lyžařská střediska, kde budete moci prostor skutečně využít a budete mít přehled. Na naší stránce nabízíme „Rádce středisek“, který Vám vybere lyžařské středisko, které Vám bude dokonale vyhovovat a je jedno, jestli v Německu, Rakousku, Švýcarsku nebo Francii.

Na co by si měli začátečníci na lyžích při plánování zájezdu dávat pozor?

Vzhledem k tomu, že většina začátečníků ještě nemá vlastní výbavu na lyže nebo snowboard, je možné si v mnoha střediscích materiál k vypůjčení pro první obloučky a také odpovídající lyžařský kurz přiobjednat. Často se na zimní dovolené zapomíná na ochranu před sluníčkem a to se nemusí vyplatit! Proto mějte vždy s sebou opalovací krém a lyžařské nebo sluneční brýle. Takto vybaveni a se správným lyžařským střediskem už nestojí parádní zimní dovolené nic v cestě!