Krátká lyžařská dovolená - lyžování o víkendu!

Chcete si zalyžovat, ale nemáte dovolenou na celý týden nebo chcete vyrazit na sjezdovku jen na víkend? Pak si dopřejte krátký výlet za sněhem a prožijte bezstarostný lyžařský víkend na horách. SnowTrex má četné nabídky na 2 až 4 noci – ideální pro krátký pobyt v nejkrásnějších lyžařských střediscích v Evropě!

Krátká lyžařská dovolená - lyžování o víkendu!
Krátká lyžařská dovolená - lyžování o víkendu!

Krátký pobyt na lyžích Rakousko

Rakousko je v zimě vysněnou destinací pro krátkou lyžařskou dovolenou. Známá lyžařská střediska jako Sölden nebo Schladming nabízejí vynikající sjezdovky, moderní vleky a pulzující aprés-ski scénu. Užijte si několik dní lyžařské zábavy obklopeni úchvatnými alpskými kulisami. Nabídka ubytování je široká - od útulných penzionů až po luxusní hotely s typickou rakouskou pohostinností.

Všechny nabídky v Rakousku

Krátký pobyt na lyžích Francie

Při hledání krátké lyžařské dovolené nemohou vášniví milovníci zimních sportů Francii ignorovat. Střediska jako Chamonix nebo Les 2 Alpes nabízejí díky své poloze rychlý přístup k několika nejlepším sjezdovkám v Alpách. Díky moderním lanovkám a rozmanitým sjezdovkám jsou tato lyžařská střediska ideální pro intenzivní lyžařský víkend. K tomu si po dlouhém dni na lyžích můžete také vychutnat francouzskou kuchyni a živou aprés-ski scénu.

Všechny nabídky ve Francii

Krátký pobyt na lyžích Itálie

Na krátké lyžařské dovolené v Itálii můžete vždy spojit skvělé lyžařské podmínky s italským šarmem. Lyžařská střediska jako Toblach nebo Sulden am Ortler nabízejí spolu s vynikajícími sjezdovkami také působivé scenérie a živá centra vesnic. Užijte si italskou pohostinnost ve stylovém ubytování a ochutnejte místní kuchyni v útulných horských chatách.

Všechny nabídky v Itálii

Krátký pobyt na lyžích Švýcarsko

Švýcarsko se hemží malebnými lyžařskými středisky jako Engelberg nebo Interlaken. Propojená lyžařská střediska jsou známá především svými prvotřídními sjezdovkami, ale také exkluzivními chalety a fantastickou gastronomií, kde se příznivci sýrového fondue nebo rösti nají opravdu do sytosti. Krátkou lyžařskou dovolenou můžete snadno spojit s luxusním komfortem před velkolepou horskou krajinou. Zažijte tedy nezapomenutelný lyžařský víkend v některém z nejlepších světových lyžařských středisek.

Všechny nabídky ve Švýcarsku

Krátký pobyt na lyžích Německo

Na krátké lyžařské dovolené si také můžete užít různá lyžařská střediska v Německu. Po krátké cestě vás zde v zimě čekají víkendy plné sněhových radovánek. Lyžařská střediska jako Winterberg v Sauerlandu nebo Oberstdorf v Allgäu bodují rychlým přístupem k dobře udržovaným sjezdovkám a pohodlným ubytováním. I zde zažijete útulnou atmosféru a tradiční německou kuchyni.

Všechny nabídky v Německu

Krátký pobyt na lyžích Andorra

Kromě tradičních alpských destinací je Andorra také atraktivní destinací pro krátkou lyžařskou dovolenou. Blízkost velkých evropských měst jako Barcelona a lyžařského střediska Grandvalira z ní činí ideální místo pro rychlé zimní dobrodružství. Uprostřed Pyrenejí si můžete užít moderní zařízení, rozmanité sjezdovky a působivé horské pozadí. A po dni stráveném na sjezdovce můžete také relaxovat v mnoha restauracích a barech nebo nakupovat v bezcelních obchodech Andorry.

Všechny nabídky v Andoře

Výhody krátkého pobytu na lyžích

  • Efektivní odpočinek: Krátký pobyt na lyžích nebo víkend na sjezdovce nabízí perfektní příležitost, jak si rychle a efektivně odpočinout od každodenního stresu.
  • Flexibilní plánování: Krátká dovolená je ideální pro lidi, kteří mají málo volného času. Díky tomu můžete spontánně cestovat a přitom si užít kompletní zážitek z lyžování.
  • Nákladově efektivní varianta: Krátký lyžařský pobyt je často levnější než delší lyžařská dovolená a je proto atraktivní možností pro lyžaře, kteří si hlídají cenu.
  • Několik výletů za sezónu: Lyžařské víkendy umožňují vyrazit na hory několikrát do roka a poznat tak během jedné zimní sezóny několik různých lyžařských oblastí.
  • Rozmanité nabídky: V nabídce od wellness víkendu po párty lyžařskou dovolenou si každý najde tu správnou variantu krátkého pobytu.

Tipy pro víkend na lyžích

  • Objednejte včas: Získejte nejlepší nabídky a ubytování včasnou objednávkou. U SnowTrex můžete také využít nabídky First-Minute.
  • Dostupnost: Pro lyžařské víkendy doporučujeme lyžařská střediska, která jsou co nejsnáze dostupná, aby se minimalizovala doba dojezdu a maximalizovala doba na místě.
  • Lyžařské středisko: Vyberte si lyžařské středisko, které vyhovuje vašim schopnostem a preferencím. Pro lyžařský víkend mohou být dobrou a levnější variantou ve srovnání s velkými lyžařskými středisky také malé až středně velké lyžařské areály.
  • Ubytování v blízkosti sjezdovek: Vyberte si pro svůj krátký pobyt ubytování v blízkosti sjezdovek nebo v blízkosti vleků, abyste strávili co nejvíce času na lyžích nebo snowboardu.

FAQ

Kam mohu jet o víkendu lyžovat?

V Evropě je několik snadno dostupných lyžařských středisek, vhodných pro lyžařský víkend. V Rakousku je Innsbruck vynikající destinací pro krátký pobyt s přímým přístupem do celé řady lyžařských středisek, včetně Axamer Lizum a Nordkette, přímo z centra města. Další lyžařská střediska v Tyrolsku, jako je St. Anton, Ischgl, Sölden nebo Zillertal, které jsou také známé svými rozsáhlými sjezdovkami a živou après-ski scénou, jsou snadno dostupné po Inntalské dálnici. V Německu Allgäu, které je oblíbené zejména u cestovatelů autem a vlakem, láká lyžařskými středisky jako Oberstdorf a Kleinwalsertal, které jsou známé svými vynikajícími sjezdovkami. Dalším nepřehlédnutelným místem v německých Alpách je Garmisch-Partenkirchen s náročnými, ale rodinnými sjezdovkami a Zugspitze, nejvyšší hora Spolkové republiky. Berchtesgaden také fascinuje svým malebným panoramatem Watzmann a nabízí lyžařům sjezdovky všech stupňů obtížnosti.

Kolik stojí víkend na lyžích?

Cena lyžařského víkendu se liší v závislosti na lyžařského střediska, typu ubytování a sezóně. V průměru mohou lyžaři očekávat, že za víkend ve středně velkém lyžařském středisku s ubytováním, skipasem a půjčovnou vybavení utratí 250 až 500 eur na osobu. Upozorňujeme však, že ceny v hlavní sezóně (např. přes Vánoce nebo Silvestr) mohou být vyšší. Vyplatí se proto věnovat pozornost nabídkám First-Minute a nabídkám Last-Minute, abyste využili těch nejlepších cenových podmínek.

Jak vybrat nejlepší lyžařské středisko pro krátký pobyt?

Výběr nejlepšího lyžařského střediska závisí na vašich osobních preferencích a faktorech, jako je dostupnost sjezdovek, vzdálenost od vašeho domova, dostupné ubytování a nabídka après-ski. Na krátký výlet na 2 až 4 dny zpravidla stačí malá až středně velká lyžařská střediska. Chcete-li najít to správné lyžařské středisko pro vás, můžete také využít našeho rádce středisek.

Je skipas v případě krátkého pobytu zahrnut v objednávce?

Ano, u většiny nabídek SnowTrex je skipas zahrnut v ceně. Podrobné informace o zahrnutých službách naleznete v popisu příslušné nabídky.

Jak mohu vyrazit na krátký pobyt na lyžích co nejšetrněji k životnímu prostředí?

Aby byla vaše cesta na krátkou lyžařskou dovolenou co nejšetrnější k životnímu prostředí, měli byste pokud možno využívat veřejnou dopravu jako jsou autobusy nebo vlaky. Do mnoha lyžařských středisek v Evropě se nyní snadno dostanete vlakem a některá dokonce nabízejí kyvadlovou dopravu z nejbližší železniční stanice přímo do lyžařského střediska. A pokud jedete autem, můžete jet spolu s přáteli nebo rodinou, abyste snížili emise uhlíku.