Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžování Slovensko

Slovensko, celým jménem Slovenská republika, leží v samotném srdci Evropy. Sousedí s Rakouskem, Českou republikou, Polskem, Ukrajinou a Maďarskem. Najdete zde celkem devět národních parků, přičemž téměř všechny se nachází v některém z pohoří a jsou nějakým způsobem zařazena mezi chráněná území. Slovensko je převážně hornatou zemí, což společně s vnitrozemským podnebím vytváří příznivé podmínky k lyžování. Ideální přírodní podmínky mají zejména Tatry, kde se zimní sporty v místních centrech vyvíjely již koncem 19. století. Dnes najdete vedle známých center jako jsou Tatry a Fatra také v menších pohořích centra s dobrými sjezdovkami, takže zalyžovat si můžete skoro v každém slovenském regionu.

Kde se dá na Slovensku lyžovat?

Zimní sporty jsou na Slovensku velmi oblíbené. Dobře vybavená lyžařská centra lákají každoročně nejen místní, ale i řadu zahraničních návštěvníků. V horách na Vás čeká 26 moderních lyžařských center, které nabízejí ideální lyžařské podmínky pro každého. Vysoké Tatry jsou nejdůležitější lyžařskou destinací Slovenska. Pohoří zabírá skoro dvě třetiny Slovenska a garantuje tím zimu plnou sněhu. Najdete tu navíc mnoho malých a středních lyžařských středisek, která jsou vhodná pro všechny lyžařské úrovně. Na jihu Vysokých Tater se nachází významná centra lyžování Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso, které se rozprostírají podél 30 km dlouhého údolí.

Pohoří Nízké Tatry sousedí s Vysokými Tatrami a řadí se také ke Karpatům. Především lyžařské středisko Demänovská dolina je velmi zajímavým místem právě pro lyžaře. Dolina, která je dlouhá 15 km a je známá díky svým ledovým jeskyním, patří k nejdůležitějším turistickým centrům na severu Nízkých Tater. Nachází se tu i lyžařské středisko Jasná a to přímo ve středu Nízkých Tater. Již na konci 19. století se středisko se svými 45 km sjezdovek rozvinulo v největší a nejoblíbenější lyžařské středisko Slovenska. Středisko se rozkládá po obou stranách vrcholu Chopok a je co se týče kvality sjezdovek a moderního vybavení velmi dobře vybaveno. Perfektně upravené sjezdovky a náročné běžecké stopy v nadmořské výšce od 950 m do 2 024 m si můžete užít od prosince až do dubna. Navíc zde najdete pohádkové podmínky pro snowboard ve snowparku s halspipes, raily a skokánky. Pro milovníky freeridu se tu najde i pár středisek off-piste s hlubokým sněhem. Lyžařské středisko je také často využíváno pro mezinárodní závody.

Proč si objednat lyžařskou dovolenou na Slovensku?

Perfektně upravené sjezdovky, arény pro lyže a snowboard, lyžařské školy a školky, večerní lyžování, půjčovny lyží - to a mnohem více na Vás čeká ve slovenských lyžařských střediscích. Zábavu ale najdete i mimo sjezdovku. Můžete vyzkoušet např. snowtubing, kitewing, sáňkování nebo bruslení. V top lyžařských centrech navíc najdete širokou nabídku après-ski s různými bary, zábavnými centry a skibusy, které Vás přepraví z jedné sjezdovky k druhé.

Co je speciálního na Slovensku?

Slovensko boduje nejen se zimními sporty, ale je také atraktivní pro aktivní turisty jakými jsou fanouškové paraglidingu, milovníci turistiky a vodních sportů. V blízkosti najdete komplex jeskyní Demänova s fascinujícími krápníky a vodopády v jeskyních a termální koupaliště Bešeňová, které patří k nejznámějším místům Nízkých Tater.

Jak dlouho trvá zimní sezóna na Slovensku?

Ve Vysokých Tatrách, které sahají až do nadmořské výšky skoro 2 700 m, vládne alpské klima s velmi studenými a na sníh jistými zimami. Lyžařská sezóna na Slovensku začíná v prosinci a končí v dubnu. Nejlepšími měsíci k lyžování jdou pak únor a březen, kdy není již tak chladno jako v lednu.

Regiony Slovensko

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Ačkoli jsou Vysoké Tatry nejmenšími velehorami v Evropě, patří i přesto se všemi svými horskými plesy, tradičními horskými chatami, hranatými vrcholky a ojedinělým panoramatem k oblíbeným cílům.

Lyžařská střediska Slovensko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
11,8 km 888 - 2 190 m

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami