Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci : nedůležité Snowpark : nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři : nedůležité Vleky & lanovky : nedůležité země : libovolné
Běžecké stopy - KM : libovolné Hodnocení zákazníků : libovolné Cena na osobu : libovolné
Rodina & děti : nedůležité Après ski : nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžování Slovinsko: Snow up your life!

Slovinsko leží ve středu Evropy a hraničí na západě s Itálií, na severu s Rakouskem, na východě s Maďarskem a na jihu s Chorvatskem. S rozlohou 20 273 km² se jedná o jednu z nejmenších evropských zemí, která je ale krajinou velmi různorodá. Malebná krajina v okolí řek, rozsáhlé lesy, skalnaté krasové oblasti, mírná středohoří a vysoko se tyčící vrcholky východních Alp tuto rozmanitost jen potvrzují. Třetina země spadá pod ochranu přírody. Zatímco na jihu u pobřeží Středozemního moře převládá středozemní klima, na hornatém severu se setkáme se suchým, studeným vzduchem a velkým množstvím srážek, což je přímo ideální pro místní regiony zimních sportů. Hlavní město Lublaň má zhruba 287 000 obyvatel a leží relativně centrálně ve středu země. Rekreační regiony jsou odsud velmi dobře dosažitelné.

Kde je možné ve Slovinsku strávit dovolenou?

Na severu Slovinska se rozkládají Alpy a Středohoří. Většina lyžařských středisek se tak nachází mezi Triglavským národním parkem na severo-západě a pohořím Pohorje na severo-východě. Nejznámější jsou pohoří Julských Alp, Karawanke a Savinjské Alpy na severo-západě na hranici s Rakouskem a Itálii. Hřebeny Alp tu dosahují výšky až 3 000 m n.m. V Julských Alpách leží také nejvyšší vrchol Slovinska Triglav (2 864 m n.m.). Vrchol je centrem Triglavského národního parku a je zároveň jako národní symbol vyobrazen na slovinské vlajce. Národní park se vyznačuje vysokými skalnatými horami, hlubokými jeskyněmi, rozlehlými říčními údolími a velkou rozmanitostí rostlin a živočichů. V této nádherné krajině severně od Triglavu se nacházejí Kranjska Gora, jedno z nejznámějších lyžařských středisek Slovinska. Areál nabízí 20 km sjezdovek a 17 vleků, je známý jako místo konání větového poháru v lyžování a byl již několikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařské středisko Slovinska.

Na severo-východě, na hranicích s Rakouskem a Maďarskem, leží ve výšce až 1 500 m n.m. pohoří Pohorje. Jako středohoří neleží až tak vysoko a nabízí díky plochých náhorních plošin, mírných svahů a nádherných výhledů dovolenou snů pro rekreační milovníky zimních sportů a rodiny s dětmi, kteří si chtějí svou dovolenou v klidu užít. Na úpatí Pohorje před branami metropole Maribor leží největší lyžařské středisko země s okolo 42 km sjezdovek Mariborsko Pohorje.

Proč dovolená ve Slovinsku?

Vzhledem k rozmanitosti krajiny má každý z rekreačních regionů co nabídnout. Všude, kam se jen otočíte, na Vás čekají krásná panoramata hor a jezer s mnohostrannou nabídkou volnočasových aktivit pro rekreační milovníky zimních sportů. Slovinsko je z 60 % pokryto lesy. Samotná lyžařská střediska jsou tak často umístěna mezi zalesněné hřebeny, které tvoří zasněženou kulisu snů. Turistika, běžkování, sáňkování a lyžování tak dostane romantický nádech. Region Podravská v Dolním Štýrsku nabízí zvláštní spojení relaxace se zimními sporty. Především v metropoli Maribor a jeho okolí se nacházejí kulturně historické pamětihodnosti, ochutnat můžete regionální kulinářské speciality, navštívit termální lázně a nespočet dalších volnočasových aktivit jak na horách, tak ve městě. Lyžařská střediska jsou vhodná pro rodiny s dětmi, jsou přehledná, s jistotou sněhu a některé dokonce také s oceněním za velice dobrá zimní střediska.

Jak dlouho trvá lyžařská sezóna ve Slovinsku?

Jelikož není ve Slovinsku žádný ledovec je lyžařská sezóna ohraničena třemi zimními měsíci a některými týdny před i po. Tím tak startuje lyžařská sezóna jako i v ostatních alpských střediscích v prosinci a trvá v podstatě až do dubna. Důležitá střediska Kranjska Gora a Vogel na západě a Rogla se střediskem Maribor na východě otevírají první prosincový týden a uzavírají střediska v prvním týdnu měsíce dubna.

Regiony Slovinsko

Dolní Štýrsko

Dolní Štýrsko

Dolní Štýrsko (sl. Štajerska) je jedním z pěti historických krajů Slovinska a významnou kulturní a přírodní krajinou na severu země. Do počátku 20. století bylo Štýrsko částí rakouského vévodství Štýrsko, což je viditelné ještě i dnes přítomnou rakouskou kulturou a německy mluvícím obyvatelstvem. 6 050 km² velkou plochu mezi dvěma velkými řekami Mura a Sáva tvoří různorodá přírodní oblast s rozlehlými pláněmi a kopci, ale také horskými vrcholky, které sahají až do nadmořské výšky 2 300 m. Velkou část Dolního Štýrska tvoří Savinjské Alpy, které náleží k pohoří Karavanky. Významná města regionu jsou Maribor, Celje, Velenje a Ptuj, ze kterých to do nejbližšího lyžařského střediska není daleko. Za zmínku stojí hlavně největší lyžařské středisko Slovinska v Pohorje. Nádherný slovinsko-rakouský příhraniční region Dolního Štýrska nabízí milovníkům zimních sportů ideální směs zážitků z přírody a aktivit v horách spolu s městy jako např. Maribor, které určitě stojí za to vidět.

Lyžařská střediska Slovinsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
41,5 km 325 - 1 327 m