Vánoce 2024 - Zimní dovolená & Lyžařské zájezdy

Nechcete jen nedočkavě doufat v bílé svátky, ale opravdu je mít? Pak vyrazte na lyže přes Vánoce! Sněhem pokryté hory, vánočně nazdobené ulice a perfektně upravované sjezdovky - takhle vypadá vánoční lyžování. U nás si můžete již teď objednat ta nejkrásnější lyžařská střediska pro Vaši vánoční dovolenou na sněhu! Ale pozor, neváhejte dlouho - poptávka po atraktivních termínech na přelomu roku je velká!

Vánoce 2024 - Zimní dovolená & Lyžařské zájezdy
Vánoce 2024 - Zimní dovolená & Lyžařské zájezdy

Proč byste měli vyrazit na zimní dovolenou na Vánoce?

Lyžování přes Vánoce je vhodné především díky svátkům: přes vánoční svátky si v práci nemusíte brát žádnou příp. jenom krátkou dovolenou, aby jste si mohli užít vánoční lyžování. Lyžařská dovolená na Vánoce se nabízí také díky vánočním prázdninám a to hlavně pro rodiny s dětmi, které si musí častokrát plánovat dovolenku právě dle školních prázdnin. Navíc si často můžete vyžádat v ubytovaní také vánoční stromeček, který dostanete buď na pokoj, nebo do Vašeho apartmánu. Takto můžete příjemně strávit s rodinou a přáteli nejhezčí část roku právě na horách.

Kde si můžete o Vánocích zalyžovat?

Otázka, která zaměstná při plánování lyžařského zájezdu přes Vánoce nejednoho lyžaře: je na Vánoce v Alpách již dostatek sněhu na lyžování? Odpověď: Samozřejmě! Početná lyžařská střediska s ledovci v Rakousku jako ledovec Stubai, ledovec Pitztal nebo ledovec Kaunertal nabízejí zpravidla pro lyžování na Vánoce a na přelomu roku zpravidla již optimální podmínky na lyžování a snowboard. Dovolenou například v údolí Zillertal tak nic nepokazíte: se skipasem "Zillertaler Superskipass" máte k dispozici velký výběr sjezdovek a lyžařských středisek. Ve středisku na ledovci Hintertux zažijete lyžování plné sněhu. Také v Německu na ledovci na Zugspitze nebo ve Švýcarsku v "Matterhorn ski paradise" u Zermattu je nedostatek sněhu na Vánoce neznámé spojení! Ale nejsou to jen střediska s ledovcem jako třeba Les 3 Vallées a Sölden, ve kterých se nachází dostatek sněhu na vánoční lyžování. Také výše položená střediska jako Chamonix ve Francii nebo Ischgl v Rakousku mají zpravidla dostatek sněhu již na Vánoce, a tak můžete aj tam strávit příjemnou vánoční dovolenou.

Na jaké aktivity a akce se můžete na Vánoce v lyžařských střediscích těšit?

Mnoho obcí v lyžařských střediscích nabízí přes Vánoce různé akce jako vánoční trhy se svařeným vínem a vánočním cukrovím, vánoční koncerty nebo dětské akce. Kromě toho se můžete vypravit na procházku na sněžnicích, povést se na koňském spřežení nebo si jen jednoduše vychutnávat adventní a vánoční atmosféru vyzdobených uliček.

Na co nezapomenout u výběru dovolené přes Vánoce?

Lyžování na Vánoce nebo na přelomu roku je velmi žádané také v novém roce, a proto je potřeba zajistit si včas ty nejlepší nabídky. Pokud nejste zcela flexibilní, moc se nevyplatí využít nabídku vánoční dovolené v akci Last-Minute. Při příjezdu je důležité informovat se o cestách a dálnicích přes svátky, které jsou na začátku vánočních prázdnin zpravidla plné, proto se vyplatí dřívější příjezd. Kromě Vašeho běžného zavazadla si nesmíte zapomenout, a to hlavně v případě cestování s rodinou, vánoční dárky pro ty nejmenší!