Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Saalbach

485 Počet hodnocení:

98 % Doporučení:

Středisko 9,1
Lyžování 9,4
Informace k lyžařskému středisku
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Nejvyšší bod: 2 096 m
Nejnižší bod: 830 m
Výška vesnice: 1 003 m
Vleků celkem: 70
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 21
Kabinkové lanovky: 28
Sjezdovek celkem: 270 km
Sjezdovky:
140 km
Sjezdovky:
112 km
Sjezdovky:
18 km

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Se zahrnutým skipasem Ski Alpin Card se lyžuje na lákavých 408 km sjezdovek. Přesně podle hesla "jedna karta, tři regiony, nekonečné hory" zahrnuje Ski Alpin Card nejen Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, ale i lyžařské středisko u Schmittenhöhe v Zell am See a ledovcové středisko Kaprun. Pro koho toto spojení lanovek a vleků málo, může si rozšířit skipas na Super Ski Card (viz. lyžařský region). S tímto rozšířením můžete neomezeně lyžovat ve 22 lyžařských regionech v Tyrolsku a Salcbursku na 2 750 km sjezdovek!

Ze Saalbachu máte přímý přístup do střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. To zahrnuje pěkné carvingové trasy, mnoho boulovatých sjezdovek, prudké svahy a dvě osvětlené sjezdovky. Nespočet sněžných děl se pak postará o velmi vysokou záruku sněhu.

Kdo by si přál vyzkoušet modré rekreační sjezdy u Saalbachu včetně sjezdovky mistrovství světa u Kohlmais, tomu doporučujeme kolečko okolo Saalbachu, které má okolo 16 km a vede po obou stranách svahu Glemmtalu a v okolí města.

Zkrátka nepřijdou ani začátečníci. Celých 140 km modrých a zelených sjezdovek je uzpůsobeno právě pro začátečníky. Také rodiny s dětmi si přijdou na své. Přímo u údolní stanice kabinkové lanovky "Asitzkabihnenbahn" leží například dětský svět "Leo´s Kinderland". Cviční plocha s kouzelným kobercem, dětským kolotočem, sněhovým iglú a rytířským hradem je skutečným rájem pro děti a právě zde se mohou naučit první krůčky na lyžích. Ne nadarmo patří Saalbach k jednomu z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Alpách.

Experti mohou předvést své dovednosti na sjezdech "Zwölferkogel Nord" a "Schattberg Nord". Neskutečné možnosti pro freeride se nacházejí například na Zwölferkogel-West a Schattberg-West, jsou ale vhodné opravdu jen pro protřelé lyžaře. Navíc se freerideři cítí báječně na tratích Funcross a také podél černých sjezdovek. Milovníci freestylu najdou ve Skicircusu pravý ráj a to v podobě tří snowparků a boardcross trase.

V roce 2023 by měl být Skicirkus propojen s Zell am See lyžařských vleků. Již teď je možné dostat se díky novému vlaku ZellamseeXpress z údolí Glemmtal do Schmittenhöhe u Zell am See. K této lanovce se můžete dostat díky autobusovému spojení mezi středisky Vierhofen a Vorderglemm.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Saalbach

Také večer po ukončení obvyklé provozní doby jsou Vám v několika lyžařských střediscích s možností večerního lyžování k dispozici sjezdovky pro večerní lyžování. Také Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn má několik sjezdovek k lyžování večer. V Hinterglemmu mohou milovníci zimních sportů využít několikrát týdně nabídky nočního lyžování. Lanovka Unterschwarzach jede až k nástupu na okolo 1,2 km dlouhé sjezdovce večerního lyžování. Místní noční park láká všechny, kteří by rádi pár obloučků i za tmy. Další možnost nočního lyžování se nachází v obci Leogang u vleku Schanteil. Talířový vlek je otevřen pro zábavu na lyžích večer a najdete tu okolo 500 m osvětlené sjezdovky. Pro majitele platného skipasu je večerní lyžování bezplatné.

Après ski Saalbach

Příznivci après ski se mohou radovat, neboť Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn byl oceněn pro svou velkolepou nabídku après ski. Kolem 40 původních, útulných chatek vás již přes den zve na přípitek na perfektní den na lyžích a přitahují příznivce après ski. Návštěva podniků „Bar Pfiff“, „Bauer`s Schi-Alm“, „Hexenhäusl“, „Tanzhimmel“ a „Goaßstall“ je povinností pro každého fanouška après ski! Slavnostmi a flirtováním v nesčetných barech a hospůdkách všech stylů jako např. v „Checker Club - Post Bar“ večer vesele pokračuje. I v diskotékách s různou hubou se najde pro každého něco, ať rock, pop, rave, techno, foxtrott nebo valčík. Chcete-li si i v zimě vychutnat atmosféru proslulého mnichovského Oktoberfestu, najdete proto skvělé podmínky v "AsitzBräu" u horní stanice lanovky Asitzbahn ve výšce 1 763 m.

Kdo to má raději trochu klidnější, tomu stojí k dispozici útulné restaurace a kavárny. Zeptejte se vašeho hostitele, kde si člověk nejlépe pochutná na „Pinzgauských pokrmech“! Nebo se v plné pohodě projděte městem.

Sportovně vyžít se zde můžete i mimo sjezdovky. At' už lední bruslení, legrační sjezdy na sáňkách, razantní snowtubing nebo romantické výlety koňským spřežením nebo halový tenis, tady si každý přijde na své! Kdo by rád zažil něco neobvyklého, ten samozřejmě najde v oblasti Saalbach-Hinterglemm to pravé. Ať už si vyberete zážitky na sněžných skútrech v Glemmy Offroad Parku nebo snowtubing na trati Unterschwarzachbahn, máte zde mnoho možností, jak zažít nával adrenalinu i mimo sjezdovku.

Snowpark: Saalbach

V lyžařském středisku Saalbach-Hinterglemm-Leogang Fieberbrunn najdete hned čtyři snowparky, které zaručují spoustu pestrosti a sem tam i pořádnou dávku adrenalinu.

Hinterglemm se může pochlubit svým „Nightparkem“ u lanovky Unterschwarzachbahn v blízkosti centra Hinterglemmu. Pokud bychom park měli popsat dvěma slovy, volíme „Freestyle Unlimited“! Své triky tu můžete zdokonalovat ve dne v noci a to na trasách tří stupňů obtížnosti - easy, medium a pro line. Najdete tu překážky typu gap kicker, spine, wallride, rails jako je C-rail o délce 9 m nebo různé bedny, například 22 m dlouhá kombo box.

V Saalbachu na Bernkogelu je pak „Easypark“,tzv. Learn-to-Ride-Park, se třemi mini skoky a třemi bednami pro začátečníky. Super pro první pokusy na překážkách, než se vydáte do větších parků.

V Leogangu se přímo na kopci Asitz nachází třetí a poslední park „Nitro Snowpark Leogang“, který skýtá spoustu překážek typu corners, big airs, různé trubky a bedny - parádní pro freestyle trénink a zdokonalování. Table se třemi různými seskoky přinese další potěšení. V jib zóně se vyřádí především začátečníci, své první pokusy tu mohou zdokonalovat na jednoduchých bednách. Třešničkou na dortu celého parku je bezplatný přístup na internet, takže se o své zážitky můžete hned podělit s přáteli nebo dokonce s fanoušky.

Ve Fieberbrunnu najdou budoucí freestylisti na střední stanici Streuböden "Easy Park", který je použitelný pro každého. 5x kicker, 2 vlnité dráhy a 4 boxy Vám stojí plně k dispozici.

K snowparkům se ještě přidávají další 2 freestyle oblasti: ski- a boardercross a funcrossová trať. Jedná se o spojení normální sjezdovky a snowparku, na kterou se dostanete sedačkovou lanovkou Hochalm v Hinterglemmu. Čekají zde na vás různé hrby a boule, ostré zatáčky, malé skoky, rampy a další zábavné prvky, které se postarají o dostatek zábavy. Díky tomu se z Lyžařského cirkusu stal v poslední době také freestyle cirkus.

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Výsledek testu Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,6 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Saalbach

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Saalbach

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.