Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Tignes

311 Počet hodnocení:

97 % Doporučení:

Středisko 9,3
Lyžování 9,2
Informace k lyžařskému středisku
Tignes - Val d'Isère
Nejvyšší bod: 3 456 m
Nejnižší bod: 1 550 m
Výška vesnice: 2 100 m
Vleků celkem: 86
Kotvové vleky: 34
Sedačkové lanovky: 41
Kabinkové lanovky: 11
Sjezdovek celkem: 300 km
Sjezdovky:
170 km
Sjezdovky:
78 km
Sjezdovky:
52 km
Lyžařské trasy: 20 km

Lyžařské středisko Tignes - Val d'Isère

Lyžařské středisko Tignes - Val d'Isère

Skipas "Tignes" vám umožní přístup ke 300 km nejlépe upravovaných sjezdovek, které společně propojuje 86 vleků. Lyžařský areál patří – v neposlední řadě kvůli dvoum ledovcům "La Grande Motte" a "Pissaillas" – k oblastem se spoustou sněhu a je oblíben jak u zkušených, tak i u začátečníků.

Lyžařská střediska v Tignes a Val d’Isère nabízí každé 150 km mnohostranných sjezdovek, které jsou před Bellevarde (2 827 m n.) vzájemně propojeny. Z Tignes máte navíc krásný výhled na horské jezero Lac du Chevril. Začátečníci si mohou zajezdit na Col du Palet nebo na zelených či modrých sjezdovkách nad Tignes-Le Lac. Nároční lyžaři se budou jistě bavit na ledovcové oblasti Grande Motte, kde je ve výšce 3 456 m n.m. čeká nádherný výhled. Jištěné a kontrolované svahy k jízdě v hlubokém sněhu na Vallon de la Sache činí z oblasti ráj pro freeridery. Zde je možné překonat výškový rozdíl až 1 198 m na délce 2,8 km. Zvláštním zážitkem bude také snowpark v Tignes, který má v nabídce atrakce typu tables, slides a skokánků pro začátečníky, ale i pro pokročilé a profíky.

Pokud si vašich zimních radovánek chcete užívat na dalších 150 km sjezdovek v areálu Val d’Isère, doporučujeme vám rozšířit si skipas na "Espace Killy" (viz. lyžařský region). Obě oblasti jsou spolu perfektně propojeny a zaručí vám skvělou zábavu!

Jen v lyžařském středisku Val d'Isère máte k dispozici 150 km sjezdovek a nabízí např. na plošině ledovce Pissaillas mnoho širokých sjezdovek jednoduché úrovně.Lyžařské středisko nese díky tomu také pečeť "Famille Plus", jelikož místní sjezdy jsou vhodné především pro rodiny s dětmi a nabídka hlídání dětí pro malé lyžaře je tu také veliká. Najdete zde ale také několik červených sjezdovek a náročnějších lyžařských tras mimo jiné u Solaise, které láká především možným sjezdem do údolí. U Pointe du Montet (3 428 m n.m.) najdete mimochodem od června do září pořád ještě dobré sněhové podmínky. K dobré infrastruktuře lyžařského střediska patří také bezplatné Wi-Fi hotspoty na několika horských a údolních stanicích.

K začátku sezóny 2017 byla zprovozněna nová desetimístná kabinková lanovka "Solaise", která nahradí Solaise-Express. Tím se zvýší přepravní kapacita o 40 % a sníží dramaticky čekací doba. Lanovka navíc disponuje Wi-Fi a vyhřívanými sedačkami.

Lyžařská střediska v Tignes a Val d’Isère jsou vzájemně perfektně propojena a jsou tak zárukou opravdové zábavy na sjezdovkách!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Tignes

Na prvním místě je v Tignes beze sporu lyžování, ale ani après ski tu nepřijde zkrátka. Mnoho barů, útulných restaurací a několik diskoték jsou zejména ve večerních hodinách středem pozornosti. Vynechat byste neměli oblíbený "Grizzly´s Bar" a arktickou atmosférou.

Pro sportovní aktivity mimo sjezdovky je k dispozici přírodní kluziště v Le Lac. Jakmile vymrznete, doporučujeme návštěvu bazénu v "Le Lagon". Obě atrakce jsou pro držitele 2 a více denního skipasu k využití zdarma. Kdo potřebuje trochu exkluzivity a dobrodružství, ten může zkusit potápění v místním jezeře. Nově otevřené je "Tignespace", což je moderní indoorové sportovní a konferenční centrum s pestrými možnostmi. Tenisové kurty, basketbal, volejbal, házená, badminton, hokej, squash, horolezecká stěna, atletika - na 3 500 m² se vám tu splní každé sportovní přání!

Snowpark: Val d'Isere Snowpark, Gliss'Park, Gletscher Park, Swatch Snowpark, Acticross Tignes

Se skipasem "Tignes - Val d´Isere" máte přístup k řadě nabídek tohoto funsportu. začít můžete ve snowparku "Val d'Isere Snowpark", který leží ve výšce 2 300 m mezi Val d'Isère a Tignes, v blízkosti lanovky "Montblanc"-Sessellifts v Bellevarde. Zde se nacházejí tři trasy, zelená,červená a černá, které obsahují řadu překážek jako jsou rails,kicker a boxy. Dále pak je u lanovky Borsat-Lift ve Val d’Isère Boardercross trasa s elementy Funslope . "Acticross" nabízí různé překážky jako například Super -T tunel a vlněná dráha. Pokud jste po dlouhém a náročném dni plném adrenalinu unaveni a máte chut na něco dobrého, čeká na Vás občerstvení jako je BBQ v "Chill Chalet".

Ve středisku Tignes, na Vás čekají další tři snowparky a i ty můžete s Vaším skipasem navštívit. Největší z nich je „DC Park“ v nadmořské výšce 2 400 m až 2 600 m, následuje „Gliss Park“ a „Tignes Glacier Snowpark“ na ledovci, který je otevřený pouze v létě. „DC Park“ skýtá celkem 16 skokánků a různé raily. Najdou se tu elementy pro začátečníky i pro pokročilé, takže tu může každý ukázat co umí s skvěle se zdokonalovat. Třešničkou na dortu je funkce „Ski Movie“, která umožňuje nahrávku svého skoku (třeba na big airbagu), kterou můžete posléze analyzovat na velkoplošném plátně v „Cool Zone“.

Stejně tak dobré možnosti pro trénink a zdokonalování nabízí „Gliss Park“ v Tignes, vhodný rovněž pro začátečníky i pokročilé. Je tu několik sjezdů s různými překážkami, například boardercrossový a paralelní slalom. To, že pak není k zahození ostatně potvrzuje i zdejší airbag. V období od ledna do dubna je v středisku Tignes připravena obří U-rampa a pořádají se zde také mezinárodní soutěže.

Na ledovci "Grande Motte" na Vás čeká Tignes Gletscher snowpark ve výšce 3 456 m n.m. s různými překážkami jakou jsou kicker, rails, boxy nebo woops a je určena jak pro začátečníky tak pro pokročilé freestylery. Užít si zde adrenalinové zábavy můžete i v létě, protože vylepšovat své umění zde můžete celoročně. Zaručeně se zde nebudete nudit, protože je zde postaráno o to, aby se lines měnily a byla tak dostatečná obměna tratí.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Tignes - Val d'Isère není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Francie

Výsledky testu expertů Tignes - Val d'Isère

Výsledek testu Tignes - Val d'Isère se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,8 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Tignes

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Tignes

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami