Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Informace k lyžařskému středisku
Parsenn/Gotschna
Nejvyšší bod: 2 844 m
Nejnižší bod: 810 m
Výška vesnice: 1 180 m
Vleků celkem: 55
Kotvové vleky: 29
Sedačkové lanovky: 14
Kabinkové lanovky: 12
Sjezdovek celkem: 245 km
Sjezdovky:
69 km
Sjezdovky:
125 km
Sjezdovky:
51 km
Lyžařské trasy: 62 km
Hodnocení zákazníků

Nostalgie Hotel Bad Serneus

33 Počet hodnocení:

85 % Doporučení:

Ubytování 8,2
Středisko 8,7
Lyžování 9,3

Lyžařské středisko Parsenn/Gotschna

Lyžařské středisko Parsenn/Gotschna

Skipas "Davos Klosters Mountains" umožňuje pestré lyžařské radovánky na celých 307 km sjezdovek (vč. lyžařských tras) hned v pěti lyžařských střediscích a sice Madrisa, Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn a Pischa (vč. Schatzalp). Mezi 810 m a 2 844 m se postarají sjezdovky těch nejrůznějších stupňů obtížnosti a 57 lanovek a vleků o rozmanitou zábavu. K tomu se přidá vysoká jistota sněhu, díky které si zde zalyžujete až do dubna.

Třešničkou na dortu bude 12 km dlouhý sjezd z vrcholku Weissfluhgipfel do Küblise - překonáte přitom výškový rozdíl o 2 034 m. Navíc je zde hned několik prvotřídních svahů pro freeriding, osvětlené sjezdovky a pro odvážlivce pár vážně tmavě černých sjezdovek. I pro snowboardisty je zdejší okolí rajskou zahradou a to nejen kvůli jak národním tak i internacionálním utkání, která se ve zdejších funparcích rok co rok konají.

Obzvláště pozoruhodné je Jakobshorn s jeho Nidecker Monsterpipe - již řadu let rájem freestylu. Ale i v ostatních střediscích najdete částečně osvětlené rampy, skokánky, raily a boardercross. Snowboardistům se zde splní snad každé přání! Pischa se může pochlubit jedním z největších parádních míst pro freeriding ve Švýcarsku.

Již před několika lety nahradila lanovku Jakobshornbahn v první sekci nová a moderní lanovka z čehož vyplývá i novostavba dolní a horní stanice lanovky. Komfortní lanovka je tak schopná přepravit 100 osob a znatelně tak zvyšuje pohodlí při jízdě.

Lyžařské středisko skýtá celkem 20 Wi-Fi hotspotů, převážně v horských restauracích a gastronomických podnicích.

Pro všechna ranní ptáčata nabízí lyžařské středisko Parsenn možnost si ještě před otevírací dobou jako první si vyzkoušet čerstvě upravený a nesježděný sníh a vychutnat si u toho východ Slunce. Perfektní start do nového dne!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Klosters

Některá místa ve Švýcarsku nabízejí večer ještě sjezdovky k večernímu lyžování. K takovým střediskům s možností nočního lyžování patří také lyžařské středisko Davos Klosters. Ve městě Klosters můžete každé úterý od 19 do 21 hodin a každý pátek od 19.30 do 21.30 hodin využít možnosti večerního lyžování u lyžařského vleku Selfranga. K tomu navíc je v Davosu osvětlená k lyžování v noci vždy ve středu a pátek sjezdovka u Rinerhorn a to od 19 do 23 hod. Kdo by měl zájem o více nočních aktivit, může využít také osvětlenou sjezdovku pro sáňkování u Rinerhorn. K běžeckému lyžování v noci je k dispozici v Klosters každé úterý a čtvrtek do 21.30 asi 3,2 km dlouhá osvětlená stopa. V Davosuje dokonce okolo 2,5 km dlouhá stopa osvětlená denně do 21.30. Skipasy na večerní lyžování je možné získat také na místě.

Après ski Klosters

V Klosters jsou večery o něco klidnější než v Davosu. Ale přeci zde najdete hned několik možností, jak si užít nočního života. Například v podniku "Gaudy's Graströchni" si užijete prvotřídní après ski a to od poledních hodin až do večera. I "Casa Antica" zve na parádní tancovačku. Během týdne si lze v jednom či druhém baru vychutnat různé nápoje, mezitím co se o víkend postarají ti nejrůznější diskžokejové o skvělé párty s parádní hudbou.

Mnohé restaurace navíc lákají nesčetnými dobrotami na trochu posezení a vychutnání si večera v klidné atmosféře. Kdo by si i po dni na svazích rád ještě zasportoval, může dvakrát týdně využít osvětlenou běžeckou trasu u vleku Selfranga. Také umělé kluziště je jedenkrát týdně osvětleno.

A i přes den je nabídka mimo lyžování velká. Co takhle lední bruslení, metaná nebo karling? Pro romantiky bude jízda v koňském spřežení skrz zasněženou krajinu tím pravým a i třeba jen procházka krajinou vám vykouzlí úsměv na tváři.

Snowpark: Snowpark Jatz Park Klosters

Již od osmdesátých let je Jakobshorn synonymem pro freestylový ráj. Dokazuje to i fakt, že tu byl v roce 1993 otevřen snowboardový hotel "Bolgenschanze". Pravými třešničkami na dortu jsou však místní snowpark a superpipe na Jakobshornu.

"Jatz Park" se nachází přímo vedle vleku "Jatz Junior" a nabízí vše, po čem každý milovník freestylu touží. Park se nachází v nadmořské výšce 2 500 m a nabízí tři různé trasy: medium jib, medium slopestyle a pro slopestyle. Různé skokánky, jako je 18 m dlouhý big air, wallride spine, traktor tire bonk nebo raily těch nejrůznějších kategorií jako například elbowrail nebo 6 m dlouhá straight pipeline - v "Jatz Parku" se kreativitě meze nekladou, s lehkostí a přehledem tu své triky v cukuletu zdokonalíte.

Třešničkou na dortu na Jakobshornu je 120 m dlouhá monsterpipe, najdete ji na Bolgenu v údolí Davos a každý leden je dějištěm "Ticket-to-Ride" a „O'Neill Evolution Contest”. Kromě toho si na ní díky umělému osvětlení zajezdíte třikrát do týdne i po setmění. Pravidelné úpravy jistí bezpečnost i parádní kvalitu jízdy.

Kromě freestyle ráje na Jakobshornu najdete na Rienerhornu ještě jeden menší snowpark, stejně takový je i u vleku Selfrangalift. Nechybí ani boardercrossové tratě na Parsennu a na Madrise. Kdo hledá dovolenou s perfektní nabídkou adrenalinu a dobrodružství, pro toho je to trefa do černého!

Lyžařské středisko Parsenn/Gotschna není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Švýcarsko

Výsledky testu expertů Parsenn/Gotschna

Výsledek testu Parsenn/Gotschna se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(3,5 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami