Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Informace k lyžařskému středisku
Flims-Laax-Falera
Nejvyšší bod: 3 018 m
Nejnižší bod: 1 020 m
Výška vesnice: 1 016 m
Vleků celkem: 28
Kotvové vleky: 8
Sedačkové lanovky: 9
Kabinkové lanovky: 11
Sjezdovek celkem: 188 km
Sjezdovky:
88 km
Sjezdovky:
81 km
Sjezdovky:
19 km
Lyžařské trasy: 36 km
Hodnocení zákazníků

rocksresort

10 Počet hodnocení:

100 % Doporučení:

Ubytování 10,0
Středisko 8,9
Lyžování 9,1

Lyžařské středisko Flims-Laax-Falera

Lyžařské středisko Flims-Laax-Falera

Se skipasem Flims Laax Falera máte možnost přezkoumat lyžařské středisko Flims Laax Falera s 187 km sjezdovek různých stupňů obtížnosti (včetně 36 lyžařských tratí), které jsou vzájemně propojené pomocí 28 lanovek a vleků. Všechny tři vesničky jsou přímo napojené na lyžařské středisko.

Za otestování stojí černá sjezdovka "Fatschas" na Crap Sogn Gion, dějiště vícerých závodů Světového poháru. Rájem pro milovníky jízdy v hlubokém sněhu je svah pri Cassons v nadmořské výšce 2 675 m - větší část svahu není upravována, co zaručuje, že při novém sněžení můžete zanechat jako první své stopy v sněhu. Široké sjezdovky se nacházejí na Spaligna a ledovci Vorab. Na ledovci se možno napojit aj na nejdelší, až 17 km dlouhou sjezdovku do údolí. Pro děti jsou v údolí k dispozici tři různé terény pro malé lyžaře a při všech třech dolních stanicích lanovek najdou ten správní terén pro první pokusy na lyžích.

Kdo se neví dočkat a chce se podělit o své zážitky, čerstvý prašan nebo jízdu v hlubokém sněhu prostřednictvím fotografií, nemusí čekat, kým se vrátí do svého ubytování! Ve středisku máte možnost připojit se zdarma na internet pomocí mnohých Wi-Fi hotspotů.

Co ve středisku Flims Laax Falera rozhodne nechybí jsou vynikající snowparky. V čtyřech různých parcích si každý najde tu pravou překážku - či už skokánky, boxy nebo raily. K tomu se přidá aj největší u-rampa v Evropě!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Flims Laax Falera

Laax je považován za Mekku freestyle. Není tedy divu, že tato oblast má co nabídnout mladým nadšencům. Především v Laaxu a Flimsu se nachází mnoho barů a klubů. U údolní stanice v Laaxu chodí snowbardisté např. do Crap Baru. Další místní podniky jsou Riders Palace Club, Indy Bar a Il Pub. Ve Flimsu najdete Arena Bar a Lagna Bar, kde je veškeré zařízené vyvedeno ve dřevě.

Kdo by se chtěl po náročném dni na sjezdovce ihned posilnit, tomu se nabízí velké množství malých chatek, a to nejen v lyžařském středisku. Flims a Laax lákají na širokou gastronomickou nabídku, od pivovarů přes útulné hospůdky se švýcarskými specialitami až po asijské restaurace. Pro aktivnější návštěvníky tu je dohromady 100 km označených zimních turistických stezek nebo sáňkařská dráha. 3 km dlouhá trať z Foppy do Flimsu je pravidelně osvětlována.

Snowpark: NoName Snowpark Flims Laax Falera

Laax je pravým rájem pro milovníky freestyle. Fatka o lyžařském středisku hovoří za vše. Jsou zde na výběr čtyři funparky. K tomu se tu navíc nachází The Beast, největší U-rampa v Evropě, na které každoročně Burton European Open, nejvýznamnější snowboardová soutěž v Evropě. A komu by to nestačilo, tak v Laaxu se o podporu mládeže stará v roce 2003 založená škola Freestyle Academy.

Další zajímavostí je v roce 2010 otevřená freestyle indoorová hala. Je první a jedinou halou svého druhu v Evropě a kromě snowboardistů a lyžařů je určena i skateboardistům a bikerům. Zde můžete pilovat své triky např. na trampolíně a indoorových skokáncích s molitanovými jámami.

Tři ze snowparků v Laaxu se nacházejí v bezprostřední blízkosti centra lyžařského střediska, kterým je horní stanice Crap Sogn Gion. zde se nachází beginner park, kde si začátečníci mohou vyzkoušet 5 skokánků a 10 dalších překážek jako např. raily a bedny. Pokročilí jezdci se mohou vyřádit v parku Ils Plauns se skokánky a 15 dalšími překážkami nebo vyzkoušet největší U-rampu v Evropě. Ta se nachází v NoName Parku, kde jsou k dispozici další skokánky a platformy a kde k oddychu zve Café NoName. Snowpark Curnius leží na ledovci Vorabgletscher ve výšce 3 000 m n.m. a nabízí k dispozici skokánky, raily a bedny pro všechny dovednostní kategorie.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Flims-Laax-Falera není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Švýcarsko