Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Strass

382 Počet hodnocení:

96 % Doporučení:

Středisko 8,2
Lyžování 9,4
Informace k lyžařskému středisku
Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch
Nejvyšší bod: 2 378 m
Nejnižší bod: 600 m
Výška vesnice: 523 m
Vleků celkem: 43
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 13
Kabinkové lanovky: 9
Sjezdovek celkem: 102 km
Sjezdovky:
33 km
Sjezdovky:
52 km
Sjezdovky:
17 km
Lyžařské trasy: 8 km

Lyžařské středisko Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch

Lyžařské středisko Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch

Se skipasem "Zillertaler Superskipass" si můžete vybrat z 542 km sjezdovek v Zillertal aréně, u lanovek Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, ve středisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a 66 km sjezdovek ve Wildkogel-aréně v Brambergu. Střediska jsou vzájemně propojena perfektně organizovanou, bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou. Již pár let nabízí lyžařské středisko Zillertal Arena bezplatný přístup na Wi-Fi. Můžete si tu užít nejen sněhu a slunečních paprsků, ale i se o své dojmy a zážitky podělit s rodinkou a přáteli doma (viz. lyžařský region).

K dispozici vám jsou dva lyžařské areály, Spieljoch u Fügenu a Hochfügen-Hochzillertal, které se nachází nedaleko. Spojení mezi areálem Hochfügen a Hochzillertal má na svědomí to, že se celkový počet kilometrů sjezdovek vyšplhá až na důstojných 89 (vč. lyžařských tůr). Do výšky 600 až 2 378 m vás přitom vyveze celkem 36 vleků. To zaručuje absolutní jistotu sněhu až do konce dubna.

Hochzillertal je vhodným teritoriem pro takové lyžaře, kteří hledají náročný areál. Tady najdete všechno, co potřebujete - od svahů vedoucích do údolí přes prvotřídní svahy pro freeride až po snowpark!

Lyžařský areál Spieljoch nabízí cca 17 km výborně upravených sjezdovek, dohromady 7 lanovek, dva pojízdné eskalátory a jeden cvičební vlek pro úplně první pokusy na lyžích. 7 km dlouhý sjezd vedoucí až do Fügenu představuje skutečný požitek. Důraz je zde kladen zejména na rodinu s dětmi, dobře se tu budou mít i všichni ti, kteří netouží po absolutně bláznivé dovolené, ale touží po uvolnění a dobré zábavě na sjezdovkách.

Od prosince 2018 je ve středisku Hochzillertal nová lanovka 10er-Gondelbahn Wimbachexpress, která nahradila starou 4er-Sesselbahn Krössbichl. Nová vrcholová stanice nabízí novou exkluzivní italskou restauraci Albergo a nachází se o asi 180 m výšeji, odkud je možné sjet dále. Jako malá ochutnávka Peak-to-Peak propojení lyžařských středisek od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljochu. Je rovněž možné využít propojení skibusem, jezdícím každou hodinu, mezi údolní stanicí Spieljoch ve Fügenu a Kaltenbachem v Hochzillertalu.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Strass

Mnohé lyžařská střediska v Rakousku nabízí noční lyžování a Zillertal není výjimkou. V středisku Hochfügen-Hochzillertal jsou k dispozici dvě lyžařská střediska, ve kterých můžete lyžovat také v pozdních večerních hodinách. V Kaltenbachu se nachází noční lyžování na sjezdovce "Stephan-Eberharter-Goldpiste". 5 km dlouhá údolní sjezdovka, která vede ze střední stanice lanovky Hochzillertal do údolní stanice, je osvětlená a může být kompletně zasněžovaná. Od ledna do března je v provozu také červená sjezdovka do 22:00 hod. Od Schlittersu Vás zaveze bezplatní skibus až k nástupu na vlek.

Pokud Vám večerní lyžování nestačí, v Hochfügenu na Vás čeká noční akce. U vleků Lamark jsou osvětlené modré sjezdovky a několikrát za sezónu se zde koná večerní lyžařská show, se světelnou show, ohňostrojem a místní lyžařský instruktoři zde předvedou akrobatické kousky na lyžích.

Après ski Strass

Ve srovnání s ostatními středisky Zillertalu je Fügen vysloveně místem "the place to be". Malebné horské chaty, jako např. velmi příjemná "Schihütte" na kopci Spieljoch, vás zvou k návštěvě. Poté co dorazíte zpět do údolí, budete vtaženi do pravého ničím nespoutaného après ski. Ať už pod "deštníkem" nebo v baru, všude je skvělá nálada, pije se, tancuje a flirtuje, co komu síly stačí. K večeru se zábava plynule přemístí do místních barů a klubů.

Za zastávku určitě stojí chata Kristall v lyžařském středisku Kaltenbach-Hochzillerta, která se nachází ve výšce 2 150 m n.m. u horní stanice lanovky Kristall-Express a nabízí mladou a kreativní kuchyni za atraktivní ceny. Servírovány jsou pokrmy z čerstvých a regionálních produktů. V interiéru chaty na vás čeká otevřený krb a tradiční světnice. Při dobrém počasí je pro hosty otevřena slunečná terasa, na které si můžete dát nějaký drink z baru nebo odpočinou na lehátkách nebo vodních postelích. Od zimní sezóny 2013/2014 je zde také vinný sklípek.

Ti, co nemohou být bez svých prken ani večer, se mohou dál oddávat zimním radovánkám na osvětlené sjezdovce! Chcete večer strávit spíše poklidněji? Žádný problém! Hotelový bar a jiná zařízení ve Strassu se budou těšit na vaši návštěvu!

Snowpark: Snowpark Betterpark Strass

„Betterpark“ v Hochzillertalu se nachází v bezprostřední blízkosti osmimístné sedačkové lanovky Schnee Express v nadmořské výšce 2 050 až 2 120 m v lyžařském středisku Hochzillertal-Kaltenbach.

Vlek patřící k parku jistí pohodlnou dopravu zpět nahoru, takže si můžete bez přestávky dopřát další jízdu. V parku jsou celkem tři trasy různých stupňů obtížnosti, svůj talent tu mohou předvést už i začátečníci, ale samozřejmě také pokročilí a profíci. Nechybí tu ani jib line s různými bednami. Nejsladší třešničkou na dortu je XL kicker, který se postará o podívanou i všem cestujícím sedačkovým vlekem.

Že to je málo? A když vám řekneme, že tu je i superpipe o délce 100 m? Najdete ji v nadmořské výšce 1 950 m kousek pod parkem.

Po dlouhém freestylovém dni není divu, prahnete-li po zaslouženém oddechu. I pro načerpání sil během dne je chill out zóna parádní, lehátka a poslechu hodná hudba lákají na lenivění. V celém Zillertalu najdou fandové funsportů a freestylu v celém Zillertalu další snowparky, mimo jiné ve střediscích Mayrhofen, Gerlos a na ledovci Hintertux.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch

Výsledek testu Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Strass

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Strass

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami