Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Sölden

840 Počet hodnocení:

96 % Doporučení:

Středisko 9,1
Lyžování 9,5
Informace k lyžařskému středisku
Sölden
Nejvyšší bod: 3 340 m
Nejnižší bod: 1 350 m
Výška vesnice: 1 377 m
Vleků celkem: 34
Kotvové vleky: 11
Sedačkové lanovky: 14
Kabinkové lanovky: 9
Sjezdovek celkem: 144 km
Sjezdovky:
70 km
Sjezdovky:
47 km
Sjezdovky:
27 km

Lyžařské středisko Sölden

Lyžařské středisko Sölden

Skipas "Ötztaler Superskipass" Vám umožní k začátku zimní sezóny 2018/2019 od 3denního skipasu, neomezené lyžování s jedním skipasem mezi lyžařskými středisky Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Hochoetz-Kühtai, Niederthai, Gries a Vent (viz lyžařský region). Počet kilometrů se tím rozšíří na 254 a k dispozici budete mít až 62 lanovek a vleků.

U 2denního skipasu platí skipas "Sölden", který vám umožní sjíždět 143 km prvotřídních sjezdovek ve výšce od 1 350 do 3 340 m, které jsou propojeny 31 moderními lanovkami a vleky. Sölden se proslavil především svými ledovcovými oblastmi Rettenbach a Tiefenbach, jejichž tři vrcholky Tiefenbachkogl (3 309 m), Innere Schwarze Schneid (3 370 m) a Gaislachkogl (3 058 m) využívají jak „normální“ milovníci lyžování, tak i lyžaři národních mužstev všech zemí světa. Začátečníci si užijí lyžování v Innerwaldu a na Giggijoch, zatímco pokročilí si mohou zalyžovat na mnoha modrých a červených sjezdovkách v celém středisku. Profíci si dozajista užijí na sjezdovce na Gaislachkogl.

V zimě patří Sölden k tomu nejlepšímu, co alpský prostor vůbec může nabídnout. Jedná se o jedinou ledovcovou oblast v Rakousku, kde jsou hned tři třítisícovky perfektně spojeny lanovkami a vleky. Hlavně cyklující kabinková lanovka na Rettenbachferner podstatně urychluje spojení „Golden Gate to the Glacier“ mezi Giggijochem a ledovcovou oblastí. Nejnovější vymožeností je tak zvaný „šikmý výtah“, který představuje shuttle mezi centrem a vleky Innerwald, stejně tak jako obnovená lanovka na Gaislachkogel. Kromě toho přepraví lanovka Giggijoch od sezóny 2016/17 cca 4 500 cestujících za hodinu do srdce lyžařského střediska Söldenu. Tím si lanovka Giggijoch získala status lanovky s největší přepravní kapacitou na světě.

U horní stanice Gaislachkogelu leží Ice Q-Restuarant & Lounge, která je označována jako jedna z nejlepších horských restaurací. Skleněná stavba ve výšce přes 3 000 m nabízí výhled na okolo ležící horský svět a na Big3. Kuchyně na vyšší úrovni vám nabídne alpské pokrmy a vybraná vína. K tomu se jednou týdně pořádá romanitcká „Summit Dinner”. V salónku vklouznete do papučí a vychutnáte si šampaňské. Přes visutý mostek se dostanete na plošinu s krásným výhledem na Big3.

Speciální třešničkou na dortu jsou bezplatné Wi-Fi hotsporty, které najdete různě po středisku. Wi-Fi připojení najdete mimo jiné i kabinkách nové lanovky Giggijoch. Stačí jen pár jednoduchých kroků a jste zdarma na internetu a můžete se o své zážitky a dojmy ihned podělit s rodinou a přáteli doma.

Doporučujeme "BIG3- Rallye": objevte celý areál včetně vrcholů BIG3 - jedinečný zážitek včetně dech beroucího výhledu! Snowboardisté si mohou zajezdit ve snowparku na Giggijochu, který má k dispozici atrakce jako boardercrossy, kickers, tubes, jibs a rails. Kromě toho je Ötztalská aréna skutečným rájem pro freeridery, na které tu čeká více než 70 km svahů a spousta prašanu. Komu ještě síly stačí, pro toho jsou sjezdy se skoro 2 000 m výškovým rozdílem jako dělané a nabízí spoustu legrace!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Sölden

Několik lyžařských středisek s možností nočního lyžování v Rakousku dává lyžařům vedle denního provozu lanovek také možnost na některých sjezdovkách využít nočního lyžování. V Söldenu je možné lyžování v noci na okolo 4 km dlouhé sjezdovce nočního lyžování. Osvětlená sjezdovka (č. 10) pro lyžování večer vede od střední stanice lanovky Gaislachkogelbahn až do údolí. Od ledna do března je tu kromě toho jednou týdně možnost se podívat na Night Ski Show na střední stanici lanovky Gaislachkogelbahn. K tomu navíc je nabízena k večernímu lyžování live performance na místním pódiu. lyžařská akrobacie a ohňostroj.

Après ski Sölden

Krásná ledovcová hněď, uvolněná atmosféra, žhavé rytmy – vítejte v centru tradičního après ski Tyrolska. Nejznámějším místem pro perfektní večer je „Philipp“, populární lyžařská chata několik metrů nad Söldenem. Od 17.00 hodin totiž i tady v Söldenu začíná rozpustilá zábava. Kdo nemá chuť na oblíbený „Schirmbar“, ten může zajít do lokálu „Fire & Ice“ nebo do vesnického „Marco´s“ nebo do „Katapult“ a to třeba až do rána.

Pro klidnější povahy nabízí Sölden příjemné kavárny a restaurace, přičemž na výběr je tu více než dost. Odpočinout si po namáhavém dni plném lyžování můžete ve wellness centru zábavného centra volného času Freizeit Arena nebo také v termálních lázních Aqua Dome v Längenfeldu.

Snowpark: Sölden

Na Giggijochu, pod sedačkovými lanovkami Hainbachkar a Silberbrünnl se nachází freestylová třešnička na dortu celého Ötztalu - „AREA 47 Snowpark Sölden“. Designer parku Tomek Zwolak a jeho tým se dennodenně starají o bezchybnou úpravu 6 ha velkého parku, který se nachází v nadmořské výšce 2 450 m.

Milovníci freestylu - od začátečníků po profíky - tu mohou nacvičovat a zdokonalovat své triky a další psí kusy a to na překážkách různých stupňů obtížnosti. Halda skokánků, tubes, rails a beden jistí pestrou zábavu. Pro extra porci šlehačky na freestylovém dortu se starají jibs jako jsou například Jibcan nebo 12 m dlouhá elephant box - svou kreativitu zde můžete předvést na nejvyšší úrovni!

Od zimy 17/18 je vedle snowparku rovněž 650 m dlouhý funslope v Söldenu. Není důležité, jestli jste začátečník nebo pokročilý, nejdůležitější je si funslope pořádně užít, zatímco jezdíte na vlnách a malých skokáncích a vychutnáváte si výhledy na okolní krajinu.

Pro oddych a relax s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako vy, se hodí pohodová chill zóna se skvělým hudebním systémem. Pokud jste tedy kreativní sportovci a rádi poznáváte nové, zajímavé lidi, pak „AREA 47 Snowpark Sölden“ rozhodně nevynechte.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Sölden není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Sölden

Výsledek testu Sölden se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Sölden

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Sölden

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami