Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Informace k lyžařskému středisku
Ski Juwel
Nejvyšší bod: 2 025 m
Nejnižší bod: 690 m
Výška vesnice: 824 m
Vleků celkem: 45
Kotvové vleky: 29
Sedačkové lanovky: 7
Kabinkové lanovky: 9
Sjezdovek celkem: 93 km
Sjezdovky:
26 km
Sjezdovky:
54 km
Sjezdovky:
13 km
Lyžařské trasy: 16 km
Hodnocení zákazníků

Hotel Sonnschein

18 Počet hodnocení:

72 % Doporučení:

Ubytování 7,7
Středisko 8,2
Lyžování 8,3

Lyžařské středisko Ski Juwel

Lyžařské středisko Ski Juwel

Díky sloučení lyžařských středisek Wildschönau a Alpbachtal prostřednictvím nové lanovky si můžete zajezdit na parádních 109 km sjezdovek (v případě spotovní jízdy dokonce 145 km), ke kterým obdržíte přístup se zbrusu novým skipasem „SkiJuwel Alpbachtal Wildschönau". Celkem máte přístup do areálů Markbachjoch/Lanerköpfl, Oberau, Thierbach, Schatzberg, Kramsach, Reither Kogel a Wiedersberger Horn. Dopravu na sjezdovky jistí 45 možností nástupů ve výšce od 690 a 2 025 m n.m.! Pestré sjezdy všech stupňů obtížnosti se postarají o to, aby si zde přišel na své úplně každý, od začátečníků až po experty.

Pro rodiny a reakreační lyžaře se výborně hodí Schatzberg nebo Reither Kogel. Děti se budou jistě těšit do klubu Bobo’s Kinderclub! V sezóně 16/17 byl otevřen obří slalom Eva -Maria Brem u Reither Kogelu, kde si můžete nechat změřit vaši rychlost. Pro rodiny s dětmi se hodí zejména Schatzberg nebo Reither Kogel, zatímco ambiciózní lyžaře budou lákat sjezdy na Markbachjochu a Lanerköpflu, stejně jako oblasti s hlubokým sněhem vhodné i pro freeriding a celkem 16 km označených lyžařských tůr.

Pestrá nabídka sjezdovek je díky bezplatnému skibusu pohodlně dostupná každému. Ani na snowboardisty zde nezapomněli, ti se můžou vyřádit ve snowparku u Wiedersberger Hornu, funparku na Schatzbergu nebo v Race 'n' Boarder Arena v Niederau, které se postarají o dostatek zábavy a adrenalinu.

Chcete okamžitě sdílet své nejnovější fotky se svými nejbližšími nebo se domluvit na après ski? S 25 hot spoty rozprostřenými po lyžařském středisku to není žádný problém. Zde můžete využít nabídky bezplatného připojení na Wi-Fi.

Se SuperSkiCard (lyžařský region) zažijete ještě větší požitek z jízdy: s tímto skipasem zažijete opravdu lyžování bez hranic v 22 lyžařských regionech v Tirolsku a Salzbursku s 938 lanovkami a vleky na 2 750 kilometrech sjezdovek!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Niederau

Lyžařské středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau patří k nejlepším lyžařským střediskům pro večerní lyžování v Rakousku. V Reith am Reither Kogel si můžete užít lyžování na okolo 6 km i v noci. Lanovka Reitherkogel, jižní vlek a vlek Brandachlift jsou přístupné pro večerní lyžování v pátky a soboty v čase 18.30 až 21.15. V úterý ve stejném čase je Vám pro změnu k dispozici osvětlený sjezd vhodný pro rodiny s dětmi. Vleky v tuto dobu nejsou otevřeny. Vedle lyžařského střediska u Reither Kogel si můžete dopřát noční lyžování také v blízkosti Niederau v Wildschönau v lyžařském středisku Roggenboden a to ve středy a čtvrtky mezi 19.30 a 21 hod. na dvou zasněžených a prostorných sjezdovkách. Skipasy pro večerní lyžování je možné zakoupit také na místě.

Après ski Niederau

Après ski ve Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau nabízí každému něco. Půvabně situované tradiční chatky a svačinkové stanice v lyžařském středisku nebo v údolí vás zvou na zdařilé après ski. Dobrou adresou je zde například „Bobo‘s Heustadl“ nebo "Schnapshütte" hned vedle stanice lanovky Markbachjoch nebo „Gruttn Stadl“ na dolní stanici vleku Schatzberg..

Od sezony 2016/2017 se můžou milovníci zimních sportů v Markbachjochu těšit na nabídku hospůdek v Nordbergalmu. Vychutnat si zde můžete jak horké tak osvěžující nápoje a příjemně se zde i občerstvit..

Absolutní radost připraví celé rodině partie sáňkování na jedné ze sáňkovacích drah ve Wildschönau nebo procházka na sněžnicích okouzlujícím horským světem tohoto údolí. Večer vás očekávají restaurace a hostince s typickými tyrolskými specialitkami.

Noční ptáci si přijdou na své barech, hospůdkách a na diskotékách, kde hraje mnohdy i živá hudba.

Snowpark: Family Snowpark Wildschönau Niederau

Lyžařské středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau přesvědčí nejen krásnými sjezdy, jméno si udělalo i co se freestylu týče. Na Schatzbergu u vleku Thalerkogllift najdete snowpark vhodný pro začátečníky a profíky. Na co dnes máte náladu - trochu oddychu nebo přeci jen řádit na překážkách? Pak vzhůru do parku Family Snowpark Wildschönau! Začátečníkům jsou tu k dispozici dvě straight bedny a rainbow bedna - každá o délce cca 4 m. Dále pak skokánek o délce 6 m a vlny. Zdá se vám to nudné? Pak zkuste 8 m dlouhé straight boxy, curved boxy nebo kinked boxy. Ty už vám krev v žilách rozproudí a zvou před dech beroucí kulisou na jedinečné „meet and greet“. Pro perfektní doplnění výbavy překážek tu své místo zaujaly i 90 m dlouhá U-rampa a skokánek s platformou o 14 m! To vše je doprovázeno skvělou hudbou. „Family-Park“ si zakládá zejména na tom, aby si tu lidé užili pohodu a vychutnali si společnost stejně naladěných sportovců, nezáleží na věku nebo počtu zkušeností.

Kdo hledá naditou dávku adrenalinu, ten ať se okamžitě odebere do „race `n` boarder area“ na svahu Tennladenhang, kde se začala psát již jedna či ona závodní kariéra. Tak co, dostali jste chuť? Tak sbalte kufry a jde se na to!
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Ski Juwel není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Ski Juwel

Výsledek testu Ski Juwel se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,2 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování