Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Informace k lyžařskému středisku
Mayrhofen & Hippach
Nejvyšší bod: 2 500 m
Nejnižší bod: 630 m
Výška vesnice: 633 m
Vleků celkem: 45
Kotvové vleky: 18
Sedačkové lanovky: 17
Kabinkové lanovky: 10
Sjezdovek celkem: 127 km
Sjezdovky:
44 km
Sjezdovky:
69 km
Sjezdovky:
14 km
Lyžařské trasy: 15 km
Hodnocení zákazníků

Gästehaus Bliem

119 Počet hodnocení:

91 % Doporučení:

Ubytování 7,6
Středisko 9,1
Lyžování 9,3

Lyžařské středisko Mayrhofen & Hippach

Lyžařské středisko Mayrhofen & Hippach

Se skipasem "Zillertaler Superskipass" si můžete vybrat z 535 km sjezdovek v Zillertal aréně, u lanovek Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, ve středisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a ve Wildkogel-aréně v Brambergu. Střediska jsou vzájemně propojena perfektně organizovanou, bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou. Již pár let nabízí lyžařské středisko Zillertal Arena bezplatný přístup na Wi-Fi. Můžete si tu užít nejen sněhu a slunečních paprsků, ale i se o své dojmy a zážitky podělit s rodinkou a přáteli doma (viz. lyžařský region).

V Mayrhofenu máte na výběr mezi „akčním vrcholkem“ Penken nebo vrcholkem Ahorn, který je určen pravým „požitkářům“ mezi námi lyžaři - je tu tedy rozhodně postaráno o každého! Vedle netknutých strání s čerstvým prašanem nabízí celých 142 km sjezdovek a 15,4 km lyžařských tras snad vše, co je potřeba k tomu, aby si srdce každého zastánce zimních sportů poskočilo radostí. Razantní a náročné sjezdy na Penken, jehož třešničkou na dortu je „Harakiri“ se spádem až 78 %, se střídají se sluncem zalitými sjezdovkami skvělými pro karvingový styl a začátečníky na Ahornu. K tomu se přidá prvotřídně vybavený „Penken Park“, který nabízí několik překážek a je tím pravým místem pro internacionální sraz všech freetylistů. Vynechat v žádném případě nesmíte ani návštěvu bezkonkurenčního podniku White Iglu Bar!

Lanovky doporučují také perfektní lyžařské okruhy: zkušení lyžaři si mohou vybrat okruh nazývaný „Höhen-Fresser-Runde”, na kterém překonají dohromady 13 000 výškových metrů nebo tzv. „Fun + Action Runde”, který vede nejen k Harakiri, ale také k oblíbenému Penken parku a závodním tratím lyžařského střediska. Pro pohodovější lyžaře a rodiny je vhodná „Einsteiger-Runde Penken” a „Familien-Runde Ahorn”. Oblast je kromě perfektních širokých sjezdů také vhodná pro milovníky carvingu, začátečníky a rodiny.

Kompletní lyžařské středisko je propojeno více než-li 45 lanovkami a vleky, mezi nimiž najdete i Ahornbahn - největší kabinkovou lanovku Rakouska! V kombinované lanovce Penken si dokonce můžete vybrat mezi kabinkou a sedacím vlekem. Sněhová děla se navíc dokáží postarat o 100% sněhovou pokrývku, kdyby jednou počasí nepřálo.

Už tak skvělé lyžařské radovánky trumfne snad jedině díky své velikosti a náročným sjezdům ledovec Hintertux – nenechte si ujít jeden z nejlepších ledovců v Alpách! V nadmořské výšce mezi 1 500 a 3 250 m nabízí tento celoroční lyžařský areál hned 60 km upravovaných sjezdů, 21 moderních lanovek a vleků a jako by tomu nebylo málo hned 12 km dlouhý sjezd do údolí.

Pro nelyžaře je na Ahornu novinka! Zde si můžete zasáňkovat na nové sáňkářské dráze mimo sjezdovky.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Mayrhofen

V okolí Mayrhofenu se rozprostírá Zillertal, známý nejen pro své grandiózní après-ski a okázalé sjezdy. Spletité údolí v Rakousku nabízí, jak také jinak, svým hostům také noční lyžování. Lyžařská střediska s možností nočního lyžování v okolí Mayrhofenu Vám garantují zábavu nejen na sjezdovce. Jedno jestli Zillertal Arena, Hochzillertal, Tux nebo Hochfügen, pokud večer lyže raději už sundáte, je tu pro Vás nabízen zábavný program extra třídy. Pokud už nechcete lyžovat, nenechte si ujít ohňostroj, balet na lyžích na akrobatiku na lyžích. Nechejte se okouzlit ohněm, pochodněmi a světelnou show osvětlenou sjezdovkou.

Après ski Mayrhofen

Nejprve si na perfektně upravených sjezdovkách skvěle zalyžovat a potom hurá za zábavou bujarého après ski – to je Mayrhofen! Velmi oblíbeným místem k setkávání v lyžařském středisku je "Pilzbar" na horské stanici nové lanovky 3S-Penkenbahn. Po ukončení dne na vlecích můžete zamířit do barů v údolí. Podniky jako ''Icebar'', "Nikis Schirmbar", "Yeti Bar" "Hiata-Madl nebo "Brückenstadl" zná každý milovník après ski. Ti, kteří se chtějí bavit dlouho do noci, si mohou po večeři vychutnat zdejší noční život pro nějž si Mayrhofen připravil nesčetné množství lákadel a kdo chce, může se bavit až do ranních hodin v klubech jako "Scotland Yard" nebo "New Speakeasy Arena". Na diskotéce „Sports Arena Disco“ najdou ti největší vytrvalci dokonce tři patra s různými druhy hudebních žánrů!

Kdo si raději odpočine, tomu doporučujeme jednu z mnoha kaváren, kde se můžete setkat s novými lidmi, nebo si zajít do některé restaurace a nechat se rozmazlovat pochoutkami místní kuchyně.

Opravdovým zážitkem je "White Lounge" přímo u vrcholku Ahorn. Přes den můžete relaxovat v lehátku jak venku tak i vevnitř, večer se místo promění ve stylovou párty lokalitu v ledu. A kdo si už vždy přál strávit noc v iglú, ten tomu tak může učinit právě zde!

Zajímavá může být pro Vás také jízda na koňském spřežení přes prázdninový region Mayrhofen-Hippach nebo bruslení na ledové ploše. Pro ty, kteří milují adrenalin doporučujeme různé ledovcové vodopády po kterých můžete lézt nebo paragliding, při kterém si v tandemu užijete fascinující výhled.

Snowpark: Penken Park Mayrhofen

Mayrhofen si pro přátele funsportů a kreativity připravil třešničku na dortu mezi snowparky - „Penken Park“ se nachází v nadmořské výšce 2 010 m a byl zvolen za nejlepší snowpark Evropy! Park je rozdělen na osm různých areálů: fun area, medium area, advanced area, pro area, halfpipe a KIDS park se skokánkem a butter boxes.

Malí začínající freestyleři tu mají super příležitost si potrénovat a vyzkoušet překážky v KIDS parku. Na „velikány” tu čekají překážky typu bedny, skokánky, raily, tubes, jibs, butter boxes a dvě lahůdky v pro area v podobě endsection a multijib "Beastbox".

Vstup do parku se nachází v nadmořské výšce 1 800 m mezi Rastkogelem a Horbergem. Park se navíc může pochlubit vlastním čtyřmístným sedačkovým vlekem jménem „Sunjet“, který probíhá podél sjezdu pro profíky, takže si během jízdy nahoru můžete vychutnat pokoukáníčko na triky zdatných sportovců. Park je pravidelně dějištěm různých akcí a závodů. Náš tip: Přijďte se do parku podívat v úterý, když tu mezi jednou a třetí hodinou odpoledně pořádají profesionální focení. Fotky se potom dají stáhnout zdarma!

Pokud se vám místní nabídka zdá být málo, pak je na ledovci Hintertux další snowpark - "Betterpark". I tady přijdou na své jak začátečníci, tak i pokročilí. Easy line, medium line, pro line, rail line a box line - tady se kreativitě a originalitě meze nekladou. Navíc tu je i U-rampa o délce 100 m. V nadmořské výšce 3 200 m najdeme „Bretterpark“ vhodný pro každého, kdo si chce zasportovat před kulisou krásné horské krajiny Alp.

Navíc se zde nachází funsolpe "Ahorn Mayrhofen", která je vhodná pro malé i velké.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Mayrhofen & Hippach není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Mayrhofen & Hippach

Výsledek testu Mayrhofen & Hippach se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,6 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování