Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Maria Alm

280 Počet hodnocení:

98 % Doporučení:

Středisko 8,8
Lyžování 9,1
Informace k lyžařskému středisku
Hochkönig
Nejvyšší bod: 1 900 m
Nejnižší bod: 800 m
Výška vesnice: 802 m
Vleků celkem: 36
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 8
Kabinkové lanovky: 7
Sjezdovek celkem: 120 km
Sjezdovky:
52 km
Sjezdovky:
41 km
Sjezdovky:
27 km
Lyžařské trasy: 8 km

Lyžařské středisko Hochkönig

Lyžařské středisko Hochkönig

Se skipasem „Ski amadé“ si užijete na 760 km sjezdovek, na které vás dopraví 270 lanovek a vleků (viz. lyžařský region). Jeden jediní skipas vám tím umožní přístup k regionům „Salzburger Sportwelt“, „Schladming-Dachstein“, „Gastein“, „Hochkönig“ a „Großarltal“. Tady si na své přijde opravdu úplně každý!

Domácí lyžařské středisko vesničky Maria Alm je Hochkönig (2 941 m), který se známý pro svou vysokou jistotu sněhu. Kdyby se přeci jen náhodou někdy stalo, že počasí nebude přát a sněhu bude málo, pak je středisko ukázkově zajištěné a o dostatek sněhové pokrývky se postarají sněhová děla. Se 120 km sjezdovek, 8 km lyžařských tras a 36 moderními vleky nabízí středisko každému něco. Vhodné je zejména pro rodiny s dětmi. Nejtěžší sjezdovkou je 1 km dlouhý sjezd Hochmaist. Ale i v Maria Alm na Aberg-Langeck (1 900 m) se najdou náročné svahy, kterým se začátečníci mohou s klidem vyhnout. Nechybí ani snowpark s tably, skoky a slidy na Abergu. Navíc tu najdete u parádní možnosti pro fanoušky freestyle. Mezi jednotlivými středisky jezdí skibus, který je pro držitele skipasu zdarma.

S lyžařským okruhem „Königstour“ nabízí region Hochkönig další třešničku na dortu, jedná se o 35 na sebe navazujících kilometrů a tím o jeden z nejdelších okruhů v Alpách. Celý jej s klidem stihnete za jeden den, ideální i pro rodinné výlety. Okruh spojuje od roku 2012 lyžařská střediska Mühlbach, Dienten a Maria Alm a byl v roce 2014 oceněn jako nejlepší lyžařský okruh. Od zimy 2018/19 je i místní kopec v MAria Alm propojen s hlavním lyžařským střediskem u Abergu a tím vzniklo přímé spojení Ski-In/Ski-Out z Maria Alm na královskou túru.

Chcete se o své zážitky a dojmy podělit s rodinou a se svými přáteli? Žádný problém! V samotném lyžařském středisku Hochkönig najdete několik Wi-Fi hotspotů a tím nekomplikovaný a bezplatný přístup k internetu. Většina z nich je u funparků, lanovkových stanic a u lyžařských chatek. Navíc má lanovka Kings Cab jako první v Rakousku Wi-Fi!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Maria Alm

V Rakousku jsou k dispozici početné možnosti nočního lyžování jako také v Maria Alm na Hochkönigu. Vícekrát týdně je zde osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování u vleku Simmerl v čase od 18:30 - 21:30 hod. Kromě sjezdů je k dispozici také "Beginnerspark Natrun", v kterém si užijí to své hlavně freestylisté. Večerní vstupenku pro večerní lyžování si můžete zakoupit na místě. Vlastníci "Hochkönig Card" můžou jednou na pobyt využít bezplatně večerní lyžování.

Jako další na Vás čeká večer show v "Magic area" u vleku Simmerl, která se koná od prosince do půlky března každý úterý od 21:00 hod. Zde se můžete podívat na různé lyžařské formace, freestylové a entertaiment kousky a také běh s pochodněmi a ohňostroj. Vstup je volný.

Après ski Maria Alm

V údolní stanici Aberg lákají bary k tomu, abyste si v nich na konci dne pěkně odpočinuli. V sousedním Dienten se slaví v duchu après ski např. v „Bründlstadl“! Komu to však ani poté nestačí, může se v Maria Alm bavit dál, například v „Dorfstadl“ nebo v baru „Riverside“, na koktejl se můžete stavit do „Almbar“ v Dienten.

Klidnější večer nabízí tradiční restaurace, v níž můžete ochutnat vynikající místní speciality, jak např. Vídeňské hovězí, jehněčí pečeni s knedlíky nebo sýrové fondue. Aktivní jedinci si mohou na Hochkönigu vychutnávat zimní krajinu i mimo sjezdovky.

Do zasněžené krajiny láká velký výběr okružních tras a 85 km turistických stezek. Zorganizovat byste měli také výlet na sněžnicích nebo si zajít zasáňkovat. Ostatně už jen v Maria Alm jsou vám k dispozici dvě osvětlené sjezdovky. Milovníci plavání mohou navštívit krytý bazén.

Snowpark: Blue Tomato Kings Snowpark Maria Alm

Lyžařské středisko Hochkönig se může pochlubit hned třemi různými snowparky! Nejoblíbenější z nich je „Blue Tomato Kings Park“ - je dlouhý 1,80 km a začíná přímo u horní stanice osmimístné sedačkové kabinkové lanovky Kings Cab. Výbava parku je pohledná: bedny, butter boxy, jibs, kickery, raily, jumpy, různé tubes a také další speciální překážky. Vypadá to, že se vám tu splní každé přání a nehraje přitom roli, jestli jste začátečník nebo profík. Po dlouhém a náročném sjezdu následuje zasloužený oddych v lanovce Kings Cab s Wi-Fi a jede se znovu.

Kdo chce vyčerpat celou freestyle nabídku Hochkönigu, na toho čekají další dva snowparky. U lanovky Simmerllift najdete „Snowpark Natrun“ u vleku Simmerlift. Ten je vybaven jednoduchými překážkami a tím vhodný pro děti a začátečníky. Další snowpark (v Mühlbachu) je láskyplně nazýván „Livingroom“ a věřte nevěřte, takovýto „obývák“ by vám záviděl nejeden freestylový sportovec! Park najdete v nadmořské výšce 1 500 m na úpatí Mandelwände. „Livingroom“ se upravuje denně a nabízí advanced line a beginner line. Pro milovníky freestylu tu čekají hned dvě senzace - park je vybaven jak zrcadly a kamerami, tak i parádním hudebním systémem. Během jízdy se tu můžete sledovat za poslechu libové hudby a následně online analyzovat co zlepšit nebo udělat jinak a samozřejmě také to, co bylo dobré. Navíc tu je dvakrát týdně možnost nechat si dát pár individuálních rad a tipů od profesionálů (vyjde to na pár babek).

Od zimní sezóny 2014/15 je na Albergu také funslope. Absolutním zážitkem této 850 m dlouhé trati s tunely, vlny - zatáčkami, maskoty a obrovským šnekem s průměrem 30 m.

Ski amadé má sám o sobě celkem 14 snowparků - zní to jako ráj na zemi pro všechny fanoušky freestylu, nemyslíte?

Lyžařské středisko Hochkönig není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Hochkönig

Výsledek testu Hochkönig se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,4 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Maria Alm

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Maria Alm

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.