Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Leogang

81 Počet hodnocení:

100 % Doporučení:

Středisko 9,1
Lyžování 9,4
Informace k lyžařskému středisku
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Nejvyšší bod: 2 096 m
Nejnižší bod: 830 m
Výška vesnice: 800 m
Vleků celkem: 70
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 21
Kabinkové lanovky: 28
Sjezdovek celkem: 270 km
Sjezdovky:
140 km
Sjezdovky:
112 km
Sjezdovky:
18 km

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Se zahrnutým skipasem Ski Alpin Card se lyžuje podle hesla "jedna karta, tři regiony, nekonečné hory" na dohromady 408 km sjezdovek. Skipas zahrnuje střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Fieberbrunn, Zell am See a Kaprun. Poslední jmenované středisko je ledovcové středisko a tudíž nabízí extrémně vysokou jistotu sněhu. Komu by 408 km sjezdovek bylo pořád přeci jen málo, tomu doporučujeme rozšíření skipasu na Super Ski Card (viz lyžařský region). Ten platí ve 22 lyžařských regionech v Tyrolsku a Salcbursku a zaručuje zimní radovánky na dechberoucích 2 750 km sjezdovek.

V Leongangu se nachází nástup do lyžařského střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Fieberbrunn. Svahy nad Leogangem jsou převážné modré a jednoduše sjízdné. Lákavá je tu ale i závodní trať s měřením času a sjezd Tarlack s černou sjezdovkou pro profíky. Pro nejmenší tu najdete dětský svět. S kabinkovou lanovkou se dostanete přes Asitz do Glemmtalu, kde na Vás čekají pěkné carvingové trasy, mnoho boulovatých sjezdovek, prudké svahy a dvě osvětlené sjezdovky. Nespočet sněžných děl se pak postará o jistotu sněhu. Neskutečné možnosti pro freeride se nacházejí například na Zwölferkogel-West a Schattberg-West a nabízejí ty nejlepší podmínky pro profesionály.

V Nitro snowparku Leogang s boxy, raily, lavičkami, Big Air Kicker a dalším si freestylisti přijdou na své! Park byl navrhnut mistrem světa Stefanem Gimplem.

V roce 2023 by měl být Skicirkus propojen s Zell am See pomocí sjezdovek a vleků. Již teď je možné dostat se díky novému vlaku ZellamseeXpress z údolí Glemmtal u Schmittenhöhe do Zell am See.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Leogang

Kdo by neměl dost lyžování přes den, pro toho tu jsou v Rakousku lyžařská střediska s možností nočního lyžování. Některé vleky v lyžařských střediscích fungují i mimo běžnou provozní dobu pro potřeby nočního lyžování. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn má několik takových nočních sjezdovek, které umožňují večerní lyžařské radovánky. V Leogangu mají příznivci zimních sportů možnost zúčastnit se zimního lyžování na cca 500 m dlouhé sjezdovce u lyžařského vleku Schanteillift. Okolo 1,2 km dlouhá sjezdovka u lanovky Unterschwarz v Hinterglemmu je rovněž k dispozici pro noční lyžování. Pro milovníky freestyle nabízí místní night park možnost vyzkoušet své dovednosti i v noci. Pro majitelé platného skipasu je večerní lyžování zdarma.

Après ski Leogang

Po dni stráveném na sjezdovce se vám otevírá spousta možností jak prozkoumat Leogang a jeho pamětihodnosti. K těmto se například počítá kaplička Svaté Anny nebo museum báňského průmyslu ve 4 km vzdáleném Hüttenu.

Od metané přes squash až po skok padákem, nabídka je zde opravdu velká, zde je zábava zaručena a nuda nemá šanci! Milovníci adrenalinu mohou vyrazit na túru na sněžných skútrech. Ti co si potrpí na klid, určitě uvítají trochu romantiky při jízdě koňským spřežením a budou vychutnávat krásu okolí. Další highlight bude sjezd noční sáňkovací dráhy v cca 4 km vzdáleném Asitzu.

Noční sovy a milovníci párty také nepřijdou zkrátka a to v Saalbachu nebo Hinterglemmu, které jsou známé pro párty typu „Čím větší zima, tím lepší nálada!“ – tady se après ski píše s velkým „A“.

Lyžařský cirkus byl také již oceněn jako nejlepší středisko v kategorii „après ski”. Zde má Lyžařský cirkus hodně napřed. Již přes den zve hosty nespočet après ski barů k posezení a od odpoledne je nálada v top podnicích jako Hinterhag Alm a Goaßstall na vysoké úrovni a parádní après ski nestojí nic v cestě. Chcete-li si i v zimě vychutnat atmosféru proslulého mnichovského Oktoberfestu, najdete proto skvělé podmínky v "AsitzBräu" u horní stanice lanovky Asitzbahn ve výšce 1 763 m.

Snowpark: Leogang

V lyžařském středisku "Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang Fieberbrunn" najdete hned čtyři snowparky, které zaručují spoustu pestrosti a sem tam i pořádnou dávku adrenalinu.

V Leogangu se nachází "Nitro Snowpark Leogang" přímo na kopci Asitz s překážkami corners, big airs, různé trubky a bedny - parádní pro freestyle trénink a zdokonalování. Tento snowpark je dílem mistra světa Stefana Gimpla. Překážka se třemi různými skoky se zde postará o speciální pocit z freestylu. V Jib zóně si mohou především nováčci zkusit své první pokusy na lehkých překážkách.

Komu však toto vše nestačí může se i večer vydat do "Nightparku" u lanovky Unterschwarzachbahn v Hinterglemm kde si díky krásnému osvětlení můžete tento sport užít i ve večerních hodinách. V Saalbachu na Bernkogelu je pak Learn-to-Ride-Park s mini skoky a bednami pro začátečníky. Super pro první pokusy na překážkách, než se vydáte do větších parků. V blízkosti se dále pak nachází ski a boardcross sjezd. Mohli bychom tedy místo skicirkus používat i Freestyle-cirkus.

Ve Fieberbrunnu se nachází v střední části lanovky Streuböden "Easy Park", který je určen pro začátečníky a pokročilé. Skládá se z pěti překážek kicker, dvou vlnitých drah a čtyř boxů.

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Výsledek testu Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,6 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Leogang

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Leogang

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami