Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Informace k lyžařskému středisku
Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch
Nejvyšší bod: 2 378 m
Nejnižší bod: 600 m
Výška vesnice: 558 m
Vleků celkem: 43
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 13
Kabinkové lanovky: 9
Sjezdovek celkem: 106 km
Sjezdovky:
33 km
Sjezdovky:
53 km
Sjezdovky:
20 km
Lyžařské trasy: 7 km
Hodnocení zákazníků

Hotel Landhaus Rissbacherhof

394 Počet hodnocení:

87 % Doporučení:

Ubytování 7,7
Středisko 8,8
Lyžování 9,4

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Se skipasem "Zillertaler Superskipass" si můžete vybrat z 535 km sjezdovek v Zillertal aréně, u lanovek Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, ve středisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a ve Wildkogel-aréně v Brambergu. Střediska jsou vzájemně propojena perfektně organizovanou, bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou. Již pár let nabízí lyžařské středisko Zillertal Arena bezplatný přístup na Wi-Fi. Můžete si tu užít nejen sněhu a slunečních paprsků, ale i se o své dojmy a zážitky podělit s rodinkou a přáteli doma (viz. lyžařský region).

Z Kaltenbachu se dostanete přímo do lyžařského střediska „ Ski-optimal Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch“. Skvělé spojení mezi Hochfügenem, Spieljochem a Hochzillertalem rozšiřuje už tak bohatou nabídku sjezdovek na celých 113 km (vč. lyžařských tůr). Dolní stanice lanovky v Hochfügenu se nachází na 1 500 m n. m., což zaručuje každému lyžaři vysokou jistotu sněhu až do konce dubna. Vrcholky údolí jsou perfektní volbou pro lyžaře, kteří hledají lyžařská střediska všech stupňů obtížnosti. Nové lanovky vám umožní přístup na nádherný terén až ve výšce 2 360 m.

Od prosince 2018 nahradí nová 10er-Gondelbahn Wimbachexpress starou 4er-Sesselbahn Krössbichl. Nová horní stanice nabízí novou exkluzivní italskou restauraci Albergo a nachází se o asi 180 m výšeji, kde začínají další sjezdovky. Jako malá ochutnávka Peak-to-Peak propojení lyžařských středisek od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljoch v sezóně 2019/20, je možné již od této sezóny využít propojení skibusem, jezdícím každou hodinu, mezi údolní stanicí Spieljoch ve Fügenu a Kaltenbachem v Hochzillertalu.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Kaltenbach - Ried - Stumm

Kaltenbach je hlavním výchozím bodem pro noční lyžování. Ve středisku Hochfügen-Hochzillertal je jednou týdně osvětlená sjezdovka "Stephan-Eberharter-Goldpiste". 5 km dlouhá údolní sjezdovka vede ze střední stanice lanovky Hochzillertal do údolní stanice. Zde si můžou užít všichni noční nadšenci prodlouženou provozní dobu od ledna do března v čase od 19:00 do 22:00 hod. a to na červené sjezdovce. Nedostatek sněhu zde není žádným problémem, protože sjezd je možné kompletně zasněžovat. Další sjezdovka, která je v provozu do pozdních večerních hodin je u vleků Lamark v Hochfügenu. Zde si užijí fanoušci večerního lyžování osvětlený sjezd až do 22:00 hod. Kromě toho vícekrát za sezónu se koná lyžařská show. Bezplatný skibus doveze fanoušky nočního lyžování z Kaltenbachu až k nástupu do lyžařského střediska s možností večerního lyžování.

Après ski Kaltenbach - Ried - Stumm

Hochzillertal, kolébka veškerého après ski, vám nabídne vše, co po dni na lyžích skutečně potřebujete. Na sjezdovkách se tyčí původní a útulné horské chatky a salaše, které lákají k posezení na lehátkách či u krbů. Hned poté si můžete zajít na lahodný svařák či teplý čaj do „Postalm“ a deštníkového baru „Seetal's”. K pozdnímu večeru se veškeré après ski přesune do hospůdek a klubů, kde se tancuje a flirtuje až do vyčerpání sil. Každý pátek a ve středu máte možnost zúčastnit se nočního lyžování až do 22.00 hodin.

Chata Kristall, která se nachází ve výšce 2 150 m n.m. u horní stanice lanovky Kristall-Express, nabízí mladou a kreativní kuchyni za atraktivní ceny. Servírovány jsou pokrmy z čerstvých a regionálních produktů. V interiéru chaty na vás čeká otevřený krb a tradiční světnice. Při dobrém počasí je pro hosty otevřena slunečná terasa, na které si můžete dát nějaký drink z baru nebo odpočinou na lehátkách nebo vodních postelích. Od zimní sezóny 2013/2014 je zde také vinný sklípek.

Pokud jste spíše příznivci aktivního odpočinku i po sjezdovce, můžete si zajít zaplavat, zabruslit, udělat si krásnou procházku na sněžnicích nebo si zasáňkovat. V Kaltenbachu je možné (téměř) vše! Také výlet do Fügen stojí za to a navštívit můžete do vodního světa Zillertal. Malí hosté ocení především 133 m dlouhou skluzavku.

Snowpark: Betterpark Kaltenbach - Ried - Stumm

„Betterpark“ v Hochzillertalu se nachází v bezprostřední blízkosti osmimístné sedačkové lanovky Schnee Express v nadmořské výšce 2 050 až 2 120 m v lyžařském středisku Hochzillertal-Kaltenbach.

Vlek patřící k parku jistí pohodlnou dopravu zpět nahoru, takže si můžete bez přestávky dopřát další jízdu. V parku jsou celkem tři trasy různých stupňů obtížnosti, svůj talent tu mohou předvést už i začátečníci, ale samozřejmě také pokročilí a profíci. Nechybí tu ani jib line s různými bednami. Nejsladší třešničkou na dortu je XL kicker, který se postará o podívanou i všem cestujícím sedačkovým vlekem.Že to je málo? A když vám řekneme, že tu je i superpipe o délce 100 m? Najdete ji v nadmořské výšce 1 950 m kousek pod parkem. Od prosince 2016 je k dispozici také nový "Snowpark Lamark" u vleků "Lamark". Tenhle snowpark je označován jako "small park", který má k dispozici 3 tratě a 13 elementů, které mají všechny stupně obtížnosti a zaručují hodně zábavy!

Po dlouhém freestylovém dni není divu, prahnete-li po zaslouženém oddechu. I pro načerpání sil během dne je chill out zóna parádní, lehátka a poslechu hodná hudba lákají na lenivění. V celém Zillertalu najdou fandové funsportů a freestylu i další snowparky, mimo jiné ve střediscích Mayrhofen, Gerlos a na ledovci Hintertux.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Výsledek testu Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování