Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Ischgl

1 015 Počet hodnocení:

97 % Doporučení:

Středisko 9,3
Lyžování 9,6
Informace k lyžařskému středisku
Silvretta Arena
Nejvyšší bod: 2 872 m
Nejnižší bod: 1 377 m
Výška vesnice: 1 377 m
Vleků celkem: 45
Kotvové vleky: 13
Sedačkové lanovky: 25
Kabinkové lanovky: 7
Sjezdovek celkem: 239 km
Sjezdovky:
47 km
Sjezdovky:
143 km
Sjezdovky:
49 km
Lyžařské trasy: 15 km

Lyžařské středisko Silvretta Arena

Lyžařské středisko Silvretta Arena

Se skipasem „VIP-Skipass“ se vám otevírá jedinečný zážitek z celkem 239 km sjezdovek (a dalších 15 km lyžařských okruhů) se 45 lanovkami a vleky, které sahají až do neuvěřitelné výšky 2 872 m n.m. Díky téhle nadmořské výšce a moderním sněžným dělům si tu určitě zalyžujete od listopadu do května.

Lyžařská houpačka propojující Ischgl se švýcarským střediskem Samnaun patří k největším lyžařským oblastem Rakouska. Nejdelší sjezdovka „Eleven“ měří - jak její jméno prozrazuje - 11 km a vede z nejvyššího bodu vrcholku Greitspitze až do centra střediska. Na sjezdovce „14a“, která je vyhrazena pouze velmi dobrým lyžařům s dobře vyvinutým pudem sebezáchovy, se setkáte se 70% spádem. To však zdaleka není vše, zdejší rozmanité možnosti jízdy v hlubokém sněhu a boulovaté sjezdovky rozproudí zkušeným zimním sportovcům krev v žilách! Na začátečníky tu však také myslí, ti najdou lehké sjezdovky zejména kolem Idalpy, kde se se lyžováním mohou pomalu seznamovat. Pro snowboardisty je Ischgl také „place to be“. Nejoblíbenějším místem je bez pochyby u-rampa u lanovky Idjochsesselbahn.

Trendy a moderní životní styl jsou tu všude přítomny, což dokazuje největší spojený freestyle park „PlayStation® Vita Ischgl Snowpark“ nad Idalpou. Komu je zde poněkud těsno, může se bez problému vydat na švýcarskou stranu této lyžařské oblasti. Ale pozor při nakupování v bezcelní zóně v Samnaunu: Na lyžích se pohybující celníci se vám mohou kdykoliv podívat do naditého batohu!

K novinkám patří „Ischgl SkyFly“, lanová atrakce, ve výšce 50 m nad zemí a prudký sjezd až do údolí. Jedná se tak o zajímavou další možnost jak se svést až do údolí. Zajímavé jsou také osmi-sedačkové lanovky Idalp, které Vás dovezou až k Flimjochu a také vylepšený systém sjezdovek.

Od zimní sezóny 2018/2019 bude stará lanovka Gampenbahn rozebrána a nahrazena novou šestimístnou sedačkovou lanovkou. Nová lanovka zdolává výškový rozdíl 900 m, čímž stanovuje rekord pro tento typ lanovek. Třílanová lanovka Pardatschgratbahn jezdí z východní části oblasti až na Pardatschgrat a tvoří tak perfektní možnost dopravy do Idalpy. Přitom zdolá převýšení 1 251 m, což je pro třílanovou lanovku světový rekord. Pro fanoušky freeridu bude zajímavější nová lanovka „Piz Val Gronda“, která umožňuje přístup na zatím nevyužitý terén ve Fimbatalu. Řeč je o 3 km dlouhé červené sjezdovce a o super svazích s hlubokým sněhem. Z horní stanice lanovky vám tak nebrání nic v tom, ponořit se do sněhových radovánek a vychutnat si kvalitní prašan. Po freeridové stránce je Ischgl nutností.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Ischgl

Ischgl je známý pro bujaré après ski a se svou nabídkou pro noční život se nemusí schovávat za žádnou metropolí téhle země! Četné horské chaty vás zvou na zasloužený drink po náročném dni stráveném na sjezdovce. Epicentrem zábavy po lyžování je bez pochyby bujará après ski párty, která se každý den koná v proslulém podniku "Kuhstall". Také v baru ''Trofana-Alm'' nebo "Niki’s Stadl" se můžete dosyta bavit. Co se týče diskoték je na Ischglu známá "Madlein-Pacha", kde se pravidelně koná divoká show. Absolutním vrcholem je každoroční open-air-koncert, který se koná 1. května na Idalp, kde vystupovaly již takové hvězdy jako Tina Turner, Elton John, Bon Jovi, Sting, Pink, Wir Sind Helden a Bob Dylan.

Podstatně klidnější atmosféra panuje v příjemných kavárnách, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo lahodné kakao. Vedle toho se v Sivretta-Center konají různé akce od vernisáží přes koncerty až po divadelní představení či kino. Jedinečným zážitkem je sáňkařská dráha o délce 7 km a celkovém převýšení 950 m. Dále nabízí Ischgl tandemový paragliding s profesionálním instruktorem, takže Váš sen o létání na zimní dovolené je zase o něco blíže.

Kdo si chce po dlouhém a náročném dni na sjezdovce odpočinout a relaxovat, přijde si jistě na své v zážitkových lázních se saunovací vesničkou, soláriem a masážemi.

Kuriózní a kontroverzní: další zákaz chození v lyžácích ve středisku Ischgl! Ve večerních hodinách se nedoporučuje chodit v lyžácích. Neboť od 20 hod večer do 6 hod ráno není dovoleno chodit v Ischglu v lyžácích. Způsobuje to totiž nejen hluk a také nebezpečné situace. Pokud nebude zákaz respektován můžete obdržet pokutu za rušení nočního klidu. Reakce jsou ovšem na toto ustanovení různorodé a setkávají se jak už s pochopením tak také s neporozuměním.

Snowpark: Ischgl

Ischgl Snowpark powered by Jeep se skládá ze dvou sekcí a navíc nabízí jednu Funline s několika překvapeními. V areálu Parkarea 1 "All Fun" si každý přijde na své. Od freestyle začátečníků přes motivované děti až po ostřílené harcovníky, každý si zde užije a nasbírá nové zkušenosti. S 15 prvky, množstvím beden, trubek a kruhovými skokánky je tento prak perfektní pro první chvilky ve vzduchu nebo vyzkoušení otoček o 180 nebo 360 stupňů. Všem, kteří míří ještě výše, je určena sekce "Improve your skills" v areálu Parkarea 2. Na první pokusy je tu připravený air bag a k novým výzvám vybízejí 14 sudů, skokánků a beden, u nichž se nemusíte obávat pádu a bolesti. U východu z parku zve k odpočinku zóna Parkbase s hudbou a lehátky.

Funline "get stoked" je nabita vlnami, nakloněnými zatáčkami, urychlovači a skokánky a nabízí rozptýlení pro všechny, kterým přijde klasická jízda po sjezdovce příliš nudná, a každému milovníkovi zimních sportů zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Do parku se snadno dostanete pomocí sedačkové lanovky Velill.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Silvretta Arena není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Silvretta Arena

Výsledek testu Silvretta Arena se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Ischgl

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Ischgl

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami