Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Informace k lyžařskému středisku
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Nejvyšší bod: 2 096 m
Nejnižší bod: 830 m
Výška vesnice: 1 003 m
Vleků celkem: 70
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 21
Kabinkové lanovky: 28
Sjezdovek celkem: 270 km
Sjezdovky:
140 km
Sjezdovky:
112 km
Sjezdovky:
18 km
Hodnocení zákazníků

Wellnesshotel Alpin Juwel

13 Počet hodnocení:

92 % Doporučení:

Ubytování 9,4
Středisko 8,7
Lyžování 9,2

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

V ceně zahrnutý skipas Ski Alpin Card pokrývá tři lyžařská střediska a umožňuje Vám přístup k neuvěřitelným 408 km sjezdovek. Místní lyžařské středisko Hinterglemm je součástí střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. K tomu patří ještě lyžařské středisko na Schmittenhöhe u Zell am See a lyžařské středisko na ledovci s vysokou jistotou sněhu na Kitzsteinhornu v Kaprunu. Komu nestačí ani 408 km sjezdovek, ten si může rozšířit skipas na Super Ski Card (viz. lyžařský region), S tímto skipasem máte přístup do 22 lyžařských regionůn a na 2 750 km sjezdovek v Tyrolsku a Salcbursku.

V Hinterglemmu se nachází přímý nástup do střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Skicircus nabízí nespočet sjezdovek pro začátečníky, pokročilé i experty a je vhodný pro lyžaře všech dovednostních kategorií. K dispozici jsou u mimo jiné boulovaté sjezdovky, příkré svahy, carvingové trasy, závodní trať s měřením času a také dvě osvětlené sjezdovky. O jistotu sněhu se navíc postará několik sněhových děl.

Kdo by rád objevil sportovnější sjezdy a zároveň překonal mnoho výškových metrů, neměl by si nechat ujít cca 23 km dlouhý okruh kolem Hinterglemmu. Vede přes obě strany svahu údolí Glemmtal. Milovníkům freestylu doporučujeme Funpark Hinterglemm nebo jeden ze tří funparků v Saalbachu, V parku v Hinterglemmu najdete halfpipe (70 m délka, 4 m výška), raily, funboxy, cornery, big air, straight jump, lavičky, BX parkury a areál pro snowskating. Na své si tu přijdou i milovníci boardercrossu.

Profíci si mohou prověřit své dovednosti díky skvělým podmínkám pro freeride na sjezdech "Schattberg Nord" a "Zwölferkogel Nord".

Do roku 2023 by Skicircus a region Zell am See - Kaprun měly být navzájem propojeny vleky a lanovkami. Již teď přepravuje ZellamseeXpress snowboardisty a lyžaře z údolí Glemmtal ke Schmittenhöhe u Zell am See. Mezi středisky Vierhofen a Vorderglemm jezdí navíc skibus, takže je možné se alespoň autobusem dostat ze Skicirkusu v údolí Glemmtal do lyžařského střediska u Zell am See.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Hinterglemm

Komu by k vyžití nestačil den na sjezdovce, ten by určitě měl rozvířit sníh i poté, co padne noc! V Hinterglemmu se např. nachází lanovka Unterschwarzachbahn, která vede až k nástupu na okolo 1,2 km dlouhé sjezdovce večerního lyžování. Místní noční park láká všechny, kteří by rádi pár obloučků i za tmy. Poma v obci Leogang rovněž vede nahoru - přesněji řečeno na začátek 500 m dlouhé osvětlené sjezdovky. Kdo by si chtěl k tomu ještě zaskákat, ten by si neměl nechat ujít Nightpark!

Après ski Hinterglemm

Cenami ověnčená nabídka après ski v Hinterglemmu se nikde jinde nedá najít. Kdo by měl chuť na pátry po dni na sjezdovce, je zde na správném místě, podobně jako jsou zde lyžaři na správném místě, co se sjezdovek týká.

Již během dne si můžete připít v jedné z přibližně 40 útulných chatek. Návštěva podniků jako "Bar Pfiff", "Bauer's Schi-Alm", "Hexenhäusl", "Tanzhimmel" a "Goaßstall" je povinností! Rozličné kluby a bary jako "Checker Club - Post Bar" vytvářejí dobrý základ pro vydařený večer a bez ohledu na hudbu se tu může bavit každý!

Pro pohodlný a poklidný odpočinek je zde k dispozici nespočet kaváren, barů a restaurací. Místní pokrmy rozhodně stojí za ochutnání. Další specialitou na každém seznamu věcí k vyzkoušení by rozhodně měla být jízda v kočáru.

Kdo by chtěl strávit den bez lyží na nohou, tomu je zde k dispozici pestrá nabídka sportovních aktivit, která zahrnuje všechno od bruslení po jízdu na čtyřkolce. Sáňkování, snowtubing, bruslení nebo tenis - zde nikdo nepřijde zkrátka. Specialitou jsou rovněž jízdy na sněžných čtyřkolkách u lanovky Unterschwarzbahn v Offroad-Parku.

Snowpark: Nightpark Snowpark Hinterglemm

Snowpark U-Bahn v Hinterglemmu se nachází u lanovky Unterschwarzachbahn a řídí se heslem „Freestyle Unlimited!“, neboť je v provozu ve dne i v noci, za jasného počasí i bouřek.

Rozdílné trasy „Easy“, „Medium“ a „Pro“ umožňují milovníkům freestyle naučit se nové triky, aniž by se cítii přetěžováni. Park disponuje různými překážkami jako např. spine, gapkicker, wallride nebo rozmanitými raily. Také sjezdovky nad Saalbachem nabízejí pestrou zábavu, ačkoliv místní Nightpark jen málokdy nenaplní očekávání milovníků freestyle.

V Saalbachu na Bernkogelu se pak nachází menší snowpark jménem „Easypark“. Ten se svými třemi mini skokánky a bednami pro začátečníky nabízí především začátečníkům skvělou příležitost k jízdě.

„Nitro Snowpark Leogang“ je velmi oblíbený park, který má milovníkům freestyle hodně co nabídnout! Na Asitzu v Leogangu položený snowpark je vybavený big airs, cornery, bednami a různými raily.

Lyžařské středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Výsledek testu Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,6 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování