Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Golling

322 Počet hodnocení:

66 % Doporučení:

Středisko 7,3
Lyžování 7,3
Informace k lyžařskému středisku
Dachstein West
Nejvyšší bod: 2 100 m
Nejnižší bod: 780 m
Výška vesnice: 476 m
Vleků celkem: 44
Kotvové vleky: 22
Sedačkové lanovky: 11
Kabinkové lanovky: 11
Sjezdovek celkem: 131 km
Sjezdovky:
44 km
Sjezdovky:
80 km
Sjezdovky:
7 km
Lyžařské trasy: 44 km

Lyžařské středisko Dachstein West

Lyžařské středisko Dachstein West

Se skipasem regionu „Dachstein West“ získáte přístup celkem ke 131 km sjezdovek, na které jezdí 44 lanovek a vleků. Užijte si nezapomenutelné hodiny na dokonale upravených sjezdech v lyžařských střediscích Annaberg im Lammertal, Gosau, Russbach, St. Martin, Lungötz, Bad Dürrnberg, Postalm a Abtenau, která jsou propojena bezplatnými skibusy.

Pestrou nabídku a širokou škálu možností tu najdou začátečníci a pokročilí. Je tu i pár speciálních sjezdů, které po vás chtějí slalom, mají možnost měření rychlosti, jsou snowcrossové, vlnité nebo hrbolaté. Pokud by to přeci jen nebylo dost Gaudi, přijdete si určitě na své při večerních sjezdech u vleku Ötscherlift. Sportovní výzva nechybí a spousta legrace je zaručena.Začátečníci si budou vychvalovat široké a velmi dobře upravované sjezdy. První pokusy na lyžích půjdou jako po másle.

Rodiny s dětmi přišli už dávno na to, že lyžařské region je vhodný pro společnou dovolenou a je perfektně přizpůsoben jejím nárokům. Není tedy divu, že nabídka pro dětičky je tu bohatá. Najdete tu spoustu lyžařských školek, kempů a hlavně celou řadu spokojených a šťastných dětí.

V různých snowparcích se mohou vyřádit jak snowboardisté, tak lyžaři. Snowpark Dachstein West ve středisku Russbach je největší a nejrůznorodější a skýtá skoky, raily a tabla. Freerideři si přijdou na své ve Freesports Arena Krippenstein, v centru freriderské scény. Pokud milujete freeride, nevynechte „Freesports Arena Krippenstein“, kde se fanouškové freeridu jen tak hemží.

Čeká Vás zde i panoramatický sjezd "Panoronda" na dohromady 44 km sjezdovek. Pestrá nabídka ke sjezdu na perfektně upravených a značených sjezdovkách. Tradiční chatky a slunné terasy vybízejí k zastávce a odpočinku, především užít si přenádherný výhled na okolí.

Pokud patříte k těm, kteří se o své zážitky chtějí ihned podělit s přáteli a s rodinou, potěší vás fakt, že je region vybaven celkem 13 Wi-Fi hotspoty - ve funparku, u chatek a lanovkových stanic. Svou radost, zážitky a fotky tedy můžete bez problémů sdílet se všemi, co zůstali doma.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Golling

Lyžování do noci patří v lyžařském středisku Dachstein West ke stálému programu. Na straně údolí Gosau a tím pádem i v blízkosti Gollingu najdete malé lyžařské středisko s možností večerního lyžování. Jednou týdně tu zábava na lyžích nekončí ani po zavření vleků. U vleku Ötscher se můžete každý pátek těšit na asi 1 km dlouhý úsek sjezdovky, který je osvětlen pro noční lyžování. Dolní část sjezdu do údolí se tak promění na sjezdovku nočního lyžování. Červeně označený sjezd bude zajímavý pro všechny milovníky zimních sportů. Toho využívá i cvičná sjezdovka v Brumsilandu nedaleko dolní stanice lanovky Hornspitz, kterou můžete taktéž využít k večernímu lyžování. Na obou sjezdovkách platí prodloužená otevírací doba od 18.30 do 20.30 hod. Po lyžování se můžete zastavit přímo u sjezdu do údolí v zastřešeném baru Hornspitz.

Après ski Golling

V Gollingu se po radovánkách na sjezdovce můžete vypravit za dalšími dobrodružstvími nebo si důkladně oddechnout. Útulné restaurace, hostince a kavárny nabízejí tradiční speciality i mezinárodní kuchyni. Kdo by si chtěl večer ještě více protáhnout, může zamířit do jednoho z mnoha barů a klubů.

Pokud by někdo i odpoledne toužili po sněhu, tomu se zde nabízí přírodní sáňkařská dráha nebo může vyrazit na pěší procházku nebo na výlet na sněžnicích nádhernou zimní krajinou. Romantiky určitě zaujme jízda v koňském spřežení zasněženým údolím Bluntautal.

Milovníky historie určitě potěší místní tradiční řemesla - ať už se jedná o tkalcovny nebo jedinou soukromou papírnu v Rakousku. Rovněž se vyplatí i výlet do nedalekého Salcburku, Mozartova města. Nebo do solného dolu Hallein, zajímavého výletního místa pro celou rodinu. Zde se rovněž nachází podzemní skluzavky, které potěší zejména děti.

Komu toto celé přijde příliš dobrodružné, tomu se nabízí Aqua Salza, místní oáza se saunou, salonem krásy a wellness zařízením a také se zde nachází krytý bazén a dětský svět.

Snowpark: Snowpark Dachstein West Golling

Lyžařský region Dachstein West skýtá celkem čtyři funparky, takže tu je o každého zastánce freestylu dobře postaráno.

Všichni ti, kteří hledají ultimativní rizikové zážitky, by se bez otálení měli vydat směrem ke snowparku Dachsteon West - pro zdejší pestrost možností není slov! Najdete zde mimo jiné překážky jako je curved box o délce 7 m, různé středně velké skokánky, jib box a pro kicker s tablem o délce 10 m, stejně jako wallride. Zdá se vám to hodně? Nevěšte hlavu, najde se tu i spousta elementů pro začátečníky: rainbow butter box, kinked box, butter box a wave butter box vám dovolí pomalé seznámení s beztížností. O park se stará tým prvotřídních shaperů, takže jakmile se na sjezdovkách začnete nudit, mrkněte sem, nebudete zklamaní. K dispozici je navíc i Wi-Fi hotspot, takže máte možnost zůstat v kontaktu a informovaní a o své úspěchy se můžete ihned podělit.

Kdo by si chtěl procvičit freestyle stranou od profesionálů, ten najde v lyžařském středisku hned tři vhodná místa: Ötscher Kids Park v Gosau, „freestyle park pro mladistvé“ v Annabergu a „Rookie Park“ v Russbachu. Malé vlny, nakloněné zatáčky, skokánky, bedny a rails jsou skvělé možnosti pro trénink.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Dachstein West není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Dachstein West

Výsledek testu Dachstein West se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Golling

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Golling

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami