Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Informace k lyžařskému středisku
Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch
Nejvyšší bod: 2 378 m
Nejnižší bod: 600 m
Výška vesnice: 545 m
Vleků celkem: 43
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 13
Kabinkové lanovky: 9
Sjezdovek celkem: 106 km
Sjezdovky:
33 km
Sjezdovky:
53 km
Sjezdovky:
20 km
Lyžařské trasy: 7 km
Hodnocení zákazníků

Apartmán Abendstein

225 Počet hodnocení:

98 % Doporučení:

Ubytování 8,9
Středisko 8,8
Lyžování 9,2

Lyžařské středisko Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch

Lyžařské středisko Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch

Se skipasem "Zillertaler Superskipass" si můžete vybrat z 535 km sjezdovek v Zillertal aréně, u lanovek Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000 a stejně také ve středisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a ve Wildkogel-aréně v Brambergu. Střediska jsou vzájemně propojena perfektně organizovanou, bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou. Již pár let nabízí lyžařské středisko Zillertal Arena bezplatný přístup na Wi-Fi. Můžete si tu užít nejen sněhu a slunečních paprsků, ale i se o své dojmy a zážitky podělit s rodinkou a přáteli doma (viz. lyžařský region).

V samotném Fügenu si můžete vybrat hned ze dvou středisek: Spieljoch a Hochfügen/Hochzillertal. Dolní stanice lanovky lyžařského eldoráda „Hochfügen/Hochzillertal“ se nachází ve výšce 1 500 m, kam se z Fügenu dostanete skibusem, což zaručuje příznivcům zimních sportů dostatek sněhu až do konce dubna. Tento lyžařský areál je vhodný zejména pro lyžaře s vysokými nároky. O kopec zábavy a akce se také snowboardistům postará snowpark s u-rampou!Díky spojení mezi středisky Hochfügen a Hochzillertal je vám k dispozici kolem 92 km různorodých sjezdovek (vč. lyžařských tůr), mezi nimi také osvětlený sjezd do údolí a 36 vleků a lanovek.

Lyžařské středisko Spieljoch nabízí dalších 17,6 skvěle upravovaných kilometrů sjezdovek a 3,4 km lyžařských tůr, dohromady 7 lanovek a vleků a lyžařské eskalátory pro první pokusy na lyžích. Neodolatelné terény pro jízdu v hlubokém sněhu na hoře Geolsalm a 7 km dlouhý sjezd, který vede přímo do Fügenu, budou u opravdových znalců skutečným potěšením. Jako malá ochutnávka Peak-to-Peak propojení lyžařských středisek od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljoch v sezóně 2019/20, je možné již od této sezóny využít propojení skibusem, jezdícím každou hodinu, mezi údolní stanicí Spieljoch ve Fügenu a Kaltenbachem v Hochzillertalu.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Fügen

Jako ve většině lyžařských středisek v Rakousku, také Zillertal je oblíbeným místem s různorodou nabídkou sjezdovek pro noční lyžování. Ve středisku Hochfügen-Hochzillertal máte k dispozici hned dvě sjezdovky k lyžování do pozdních večerních hodin: V domácím středisku Fügen je jednou týdně osvětlená 5 km dlouhá sjezdovka "Stephan-Eberharter-Goldpiste". Osvětlená je také sjezdovka vedoucí do údolí od střední stanice lanovky do údolní stanice lanovky Hochzillertall v Kaltenbachu. Od ledna do března mohou fanoušci nočního lyžování jezdit díky prodloužené provozní doby od 19:00-22:00 hod. na červené sjezdovce, která může být kompletně zasněžovaná. Z Fügenu až na nástup do lyžařského střediska Vás zaveze bezplatní skibus.

Navíc je k dispozici u vleku Lamark v Hochfügenu také osvětlený noční sjezd. Tady se v několika termínech v sezóně koná lyžařská show.

Après ski Fügen

Ve srovnání s ostatními středisky Zillertalu je Fügen vysloveně místem "the place to be". Malebné horské chaty, jako např. velmi příjemná "Schihütte" na kopci Spieljoch, vás zvou k návštěvě. Poté co dorazíte zpět do údolí, budete vtaženi do pravého ničím nespoutaného après ski. Ať už pod "deštníkem" nebo v baru, všude je skvělá nálada, pije se, tancuje a flirtuje, co komu síly stačí. K večeru se zábava plynule přemístí do zdejších barů a klubů nebo do jedné ze čtyř místních diskoték.

Takovou třešničkou na dortu je chata Kristall v lyžařském středisku Kaltenbach-Hochzillertal, která se nachází ve výšce 2 150 m n.m. u horní stanice lanovky Kristall-Express, nabízí mladou a kreativní kuchyni za atraktivní ceny. Servírovány jsou pokrmy z čerstvých a regionálních produktů. V interiéru chaty na vás čeká otevřený krb a tradiční světnice. Při dobrém počasí je pro hosty otevřena slunečná terasa, na které si můžete dát nějaký drink z baru nebo odpočinou na lehátkách nebo vodních postelích. Od zimní sezóny 2013/2014 je zde také vinný sklípek.

Ti, co nemohou být bez svých prken ani večer, se zimním radovánkám oddávají dál na osvětlené sjezdovce! A kdo se chce i po lyžování vyřádit sportem, tomu je k dispozici plavecký bazén, posilovna a wellness centrum v mnoha hotelích. Kromě toho má Fügen v nabídce lázně "Erlebnistherme Zillertal" s dlouhým toboganem (133 m) a dětskou zónou, různými bazény a saunou.

U lázní je také k dispozici kluziště, na kterém se koná pravidelně ledová diskotéka. Kromě toho máte možnost si ve Fügenu a okolí vybrat z vícero sáňkařských drah, z nichž některé jsou večer osvětleny. Zastánci klidu si poskočí radostí při pomyšlení na zimní procházky nebo romantickou jízdu koňským spřežením.

Snowpark: Snowpark Betterpark Fügen

„Betterpark“ v Hochzillertalu se nachází v bezprostřední blízkosti osmimístné sedačkové lanovky Schnee Express v nadmořské výšce 2 050 až 2 120 m v lyžařském středisku Hochzillertal-Kaltenbach.

Vlek patřící k parku jistí pohodlnou dopravu zpět nahoru, takže si můžete bez přestávky dopřát další jízdu. V parku jsou celkem tři trasy různých stupňů obtížnosti, svůj talent tu mohou předvést už i začátečníci, ale samozřejmě také pokročilí a profíci. Nechybí tu ani jib line s různými bednami. Nejsladší třešničkou na dortu je XL kicker, který se postará o podívanou i všem cestujícím sedačkovým vlekem. Od prosince 2016 je k dispozici také nový "Snowpark Lamark" u vleků "Lamark". Tenhle snowpark je označován jako "small park", který má k dispozici 3 tratě a 13 elementů, které mají všechny stupně obtížnosti a zaručují hodně zábavy!

Po dlouhém freestylovém dni není divu, prahnete-li po zaslouženém oddechu. I pro načerpání sil během dne je chill out zóna parádní, lehátka a poslechu hodná hudba lákají na lenivění. V celém Zillertalu najdou fandové funsportů a freestylu v celém Zillertalu další snowparky, mimo jiné ve střediscích Mayrhofen, Gerlos a na ledovci Hintertux.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch

Výsledek testu Hochfügen-Hochzillertal-Spieljoch se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování