Ocenění
Hodnocení zákazníků

Hotel Pezina

1 242 Počet hodnocení:

88 % Doporučení:

Ubytování 7,5
Středisko 8,4
Lyžování 9,0

Lyžařské středisko Arlberg

Informace k lyžařskému středisku
Nejvyšší bod: 2 811 m Kabinkové lanovky: 15
Nejnižší bod: 1 300 m Sjezdovek celkem: 302 km
Výška vesnice: 1 154 m
Sjezdovky:
130 km
Vleků celkem: 87
Sjezdovky:
122 km
Kotvové vleky: 27
Sjezdovky:
50 km
Sedačkové lanovky: 45 Lyžařské trasy: 200 km

Lyžařské středisko Arlberg

Z obce Flirsch se bezplatným skibusem pohodlně dostanete do Sankt Antonu a přilehlému regionu Arlberg. Region se od sezóny 2016/2017 sestává z lyžařských středisek St. Anton, Stuben, Zürs a Warth-Schröcken a je propojen lanovkami Flexenbahm, Trittkopfbahn I a II a Albonabahn 2. Lanovka Flexen propojuje s 47 kabinkami po deseti osobách Lech-Zürs s Stuben/Alpe Rauz a nahrazuje tak denně 120 jízd skibusem. Navíc si můžete užít nádherný výhled přes údolí Klostertal díky velkoplošným panoramatickým okenním tabulím. Držitelé skipasu "Arlberg" mají tím pádem k dispozici celkem 302 km sjezdovek a 87 lanovek a vleků!.

Arlberg (1 300 - 2 811 m n.m.) je jedním z regionů, kde napadne nejvíce sněhu v Alpách. Společně s moderními zasněžovacími zařízeními jsou vám zaručeny vynikající podmínky pro lyžování! Arlberg není ale známý jen pro dobře upravené sjezdovky, ale také jako Mekka freeride. Nachází se zde dohromady cca 200 km sjezdů hlubokým sněhem k strávení perfektního dne v prašanu. Rodiny a začátečníky vábí okolí obce Flirsch nespočtem nabídek hlídání dětí a modrých sjezdovek. Horské restaurace horské lanovky Arlberg nabízí bezplatnou Wi-Fi.

Funpark „STANTON PARK“ v areálu Rendl s kickery, raily a tablety je pro snowboardery skutečným zážitkem. Skuteční profíci se mohou odebrat na tratě mistrovství světa pod Kapall (2 330 m), zatímco začátečníci to mohou zkoušet na Gampen.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Flirsch

Ve spíše klidném a idylickém místečku Flirsch máte hned několik možností jak strávit pěkný den. Jeden z mnoha příkladů je osvětlená sáňkovací dráha. Také spousty zimních označených stezek pro příjemnou procházku zimní krajinou, jak ve Flirschi tak i v Pettneu, jsou neposlední kapkou pro perfektní zimní dovolenou. Kdo rád párty, ten by si rozhodně neměl nechat ujít legendární après ski v St. Antonu. Tady máte velmi pestrý výběr, nesčetné lyžařské chatky jako např. „Krazy Kanguruh“ nebo „Heustadl“ vás již u konce sjezdovky zvou na pobytí, vychutnání posledních slunečních paprsků a přípitek na povedený den na lyžích. Návštěvu v „Mooserwirt“ byste si také neměli nechat ujít – tomu se říká kultovní après ski! K pozdnímu večeru se pak děj soustředí na různé bary, puby a diskotéky. Oblíbeným místem k zábavě i tanci je „Kandahar“, kde se o správnou atmosféru postarají mezinárodní DJ a vynikající koktejly.

Snowpark: STANTON SNOWPARK Flirsch

„STANTON PARK“ se nachází u horní stanice Rendl a dostanete se k němu bez problémů hned dvěma vleky. Jeho pozice oslní - zasazen na parádní místo Rendl - terasy umožní divákům perfektní výhled na jezdce a na vše, co se v parku odehrává. Díky akcím jako Acrobag Progression Tour, která se v Evropě konala vůbec poprvé v roce 2015, patří park k top místům snowboardové scény.

„STANTON PARK“ si připravil senzační nabídku - tři různě náročné areály (beginner, advanced a pro). Mezi překážkami najdete mimo jiné různé ocelové trubky, bedny a skoky (max. 15 m), pipes, wall ride a big tube. Headshaper René Friedl a jeho kluci vynaložili všechny své síly a kreativitu, aby se park vyrovnal nárokům a přáním všech zastánců freestylu.

Vedle "STANTON PARKU" je v lyžařském středisku funslope se skokánky, prudkými zatáčkami, tunely a šneky. Zajímavá je také zábavná sjezdovka na Galzigu.

Pokud se čas od času budete nacházet v jiných částech lyžařského střediska, dávno to neznamená, že se budete muset vzdát vaší touhy po freestylu. Jak v Lechu, tak na Sonnenkopfu jsou další parky. Snowpark v Lech am Arlberg nabízí tři sjezdy včetně mini skoků a v celých Alpách nejlepší triplekickerline pro děti. Na Sonnenkopfu si zajásají začátečníci, zdejší „Beginner Funpark“ má pět medium elementů a jednu kickerline (3 - 5 m).

Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Arlberg není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Arlberg

Výsledek testu Arlberg se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,7 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter