Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Bad Gastein

850 Počet hodnocení:

90 % Doporučení:

Středisko 8,3
Lyžování 8,6

Lyžařské středisko Gastein

Informace k lyžařskému středisku
Nejvyšší bod: 2 686 m Kabinkové lanovky: 14
Nejnižší bod: 850 m Sjezdovek celkem: 177 km
Výška vesnice: 1 002 m
Sjezdovky:
66 km
Vleků celkem: 43
Sjezdovky:
103 km
Kotvové vleky: 13
Sjezdovky:
8 km
Sedačkové lanovky: 16 Lyžařské trasy: 21 km

Lyžařské středisko Gastein

Skipas „Ski amadé“ vám umožňuje přístup k více než 760 km sjezdovek a 270 lanovkám a vlekům (viz. lyžařský region)! Lyžařský region Gastein patří se svými zhruba 198 kilometry sjezdovek (vč. 21 km lyžařských tras) a 43 lanovkami a vleky k největšímu a nejpěknějšímu regionu Salcburska. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce (až do 2 686 m) a mnohým zasněžovacím zařízením tu panují vynikající sněhové podmínky až do jara.

V údolí Gastein na Vás čekají čtyři lyžařská střediska najednou: lyžařská houpačka Dorfgastein-Großarltal a Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel, Graukogel a Sportgastein. Svou mnohostranností a perfektně propojenou nabídkou potěší nejednoho milovníka zimních sportů. Začátečníci najdou nad Dorfgasteinem a na druhé straně střediska Fulseck im Großarltal mnoho širokých sjezdovek, které jsou ideální na první obloučky. Z vrcholové stanice na Fulsecku si navíc můžete vychutnat nádherný výhled na Großglockner a Dachstein. Přírodní sjezdovky na Graukogel jsou sice dosažitelné pouze z údolí, ale stojí určitě za to si je vyzkoušet. Pro pokročilé lyžaře bude zajímavý také Sportgastein, jedno z nejvýše položených lyžařských středisek celého Ski amadé, kde na Vás čekají lyžařské trasy, svahy s hlubokým sněhem a boulovaté sjezdovky - perfektní podmínky pro všechny nadšence. Lyžařská houpačka od Stubnerkogel k Schlossalm je největší vzájemně propojeným lyžařským střediskem v údolí Gastein a díky své nadmořské výšce ve 2 300 m také velmi jistým na sníh. Freestylisti najdou pěkné snowparky u Stubner- a Kreuzkogel, ve kterých se můžou předvést všichni profíci.

Toto veliké, rozmanité středisko je vhodné především pro rodiny s dětmi. Kouzelný koberec, lyžařské školy a cviční louka nabízí ideální předpoklady pro první kroky na lyžích ale také pokročilé lyžařské rodiny jsi tu užijí hodně zábavy, díky širokým, slunečným sjezdům.

Navíc jsou Vám ve středisku k dispozici Wi-Fi hotspoty, díky kterým se o své čerstvé zážitky a fotky můžete se svou rodinou a kamarády podělit ještě na svahu.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Après ski Bad Gastein

Après ski tu začíná rovnou na sjezdovkách! Vhodné podniky však najdete i přímo ve středisku. Nabídka se nesoustředí pouze na klasické zimní sporty, ale i na zábavné aktivity mimo sjezdovku. Na ty, co se chtějí bavit až dlouho do noci, tu čekají mnohé bary a diskotéky.

Zatrsat si můžete například v rockovém klubu „Silver Bulett“ s živou hudbou. Povedenou zábavu zažijete bez pochyby také v mnohých après ski barech a hospodách, jako je např. „Joe’s Bar“. Ve "Sky Bar" si můžete posedět přímo na lázněmi Alpentheme a u posrkávání výtečných koktejlů vychutnávat krásný výhled na okolní vrcholky.

Kdo chce zažít alespoň jednou vzrušující atmosféru kasina, má k tomu právě v Bad Gasteinu tu pravou příležitost. Odpočinek slibují obě velká termální zařízení a léčebné centrum. Přes den můžete podniknout mnohé aktivity, jako procházky ve sněžnicích, lední bruslení, ledové horolezectví a sáňkování. Večer si můžete zasáňkovat na 2,5 km dlouhé osvětlené sáňkovací trase. Tady si každý pro sebe najde tu správnou zábavu!

Koho zajímá historie, může navštívit Hrad Klammstein při vstupu do údolí a prohlédnout si tu výstavu na téma vývoje a historie hradu. Rodiny s dětmi by si měli také udělat výlet na pevnost, kde je dokonce nabízena hrůzostrašná prohlídka.

Snowpark: Gastein Bad Gastein

V lyžařském středisku Gastein najdete stejnojmenný snowpark, který patří do skupiny Q-Parks - ostatně jako většina těch nejlepších snowparků v Alpách. Z Bad Gasteinu se do parku dostanete lanovkou Stubnerkogelbahn a z Bad Hofgasteinu lanovkou Angertalbahn. V nadmořské výšce 1 900 m vám snowpark nabízí tři různé terény a velké množství freestylových překážek.

Beginner area se může pochlubit dvěma bednami, butter boxy typu wave a elephant a čtyřmi skoky. I medium area je perfektně vybavena, najdete tu například bedny, skokánky o délce až 9 m, raily, tubes a geniální jibzone s pyramidou a wallride spine. Freestyle profíci se vyřádí v advanced area na náročnějších překážkách - picknicker jib o délce 11 m, skokánek o délce 12 m, bedna down flat down o délce 15 m a další libovky.

Všem těm, kteří freestyle milují spíše pasivně, doporučujeme zaujmout pohodlná místa na sluníčku a sice ve Stubneralm na dolním konci parku - budete mít skvělý výhled na vše, co se v parku odehrává.
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Gastein není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Gastein

Výsledek testu Gastein se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,2 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Bad Gastein

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Bad Gastein

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami