Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Informace k lyžařskému středisku
Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch
Nejvyšší bod: 2 378 m
Nejnižší bod: 600 m
Výška vesnice: 567 m
Vleků celkem: 43
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 13
Kabinkové lanovky: 9
Sjezdovek celkem: 106 km
Sjezdovky:
33 km
Sjezdovky:
53 km
Sjezdovky:
20 km
Lyžařské trasy: 7 km
Hodnocení zákazníků

Apartmán Wolfgang

47 Počet hodnocení:

100 % Doporučení:

Ubytování 9,1
Středisko 8,9
Lyžování 9,7

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Se skipasem "Zillertaler Superskipass" si můžete vybrat z 535 km sjezdovek v Zillertal aréně, u lanovek Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, ve středisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a ve Wildkogel-aréně v Brambergu. Střediska jsou vzájemně propojena perfektně organizovanou, bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou. Již pár let nabízí lyžařské středisko Zillertal Arena bezplatný přístup na Wi-Fi. Můžete si tu užít nejen sněhu a slunečních paprsků, ale i se o své dojmy a zážitky podělit s rodinkou a přáteli doma (viz. lyžařský region).

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch je přímo přede dveřmi. Díky spojení mezi Hochfügenem a Hochzillertalem tu na vás čeká 106 km sjezdovek a 7 km lyžařských tras. Díky nadmořské výšce tu bílá pokrývka vydrží až do konce dubna! Třešničkou na dortu je 11 km dlouhý sjezd do údolí Aschau. Zdoláte přitom 1 800 m výškového rozdílu. Z Aschau jezdí každých 15 minut shuttle bus zpět do Kaltenbachu, kde si můžete vychutnat i po několik hodin večer možný osvětlený sjezd do údolí. Na kopcích se budou cítit skvěle lyžaři všech věkových kategorií a to ať začátečníci nebo pokročilí! Od prosince 2018 nahradí nová 10er-Gondelbahn Wimbachexpress starou 4er-Sesselbahn Krössbichl. Nová horní stanice nabízí novou exkluzivní italskou restauraci Albergo a nachází se o asi 180 m výšeji, kde začínají další sjezdovky. Jako malá ochutnávka Peak-to-Peak propojení lyžařských středisek od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljoch v sezóně 2019/20, je možné již od této sezóny využít propojení skibusem, jezdícím každou hodinu, mezi údolní stanicí Spieljoch ve Fügenu a Kaltenbachem v Hochzillertalu.

Skoro 5 km od střediska Aschau se nachází Zillertal Arena, nejrozlehlejší lyžařské středisko Zillertalu, kde si zimních radovánek užijete hned na 143 km skvěle upravovaných sjezdovek. K dispozici je vám 52 lanovek a vleků, které směřují maximálně do nadmořské výšky 2 378 m! Odtud se naskytne několik pestrých možností jak se dostat dolů, jednou z nich je černá sjezdovka „Abfahrt Nr. 36“ v Krummbachtalu s výškovým rozdílem 613 m! Zastánci jízdy v hlubokém sněhu a milovníci freeridu se rádi scházejí na Arbiskoglu.

Třešničkou na dortu je v Zillertalu bez pochyb výlet na ledovec Hintertux, který patří se svými pestrými sjezdy a díky své velikosti k těm nejlepším ledovcům v Alpách!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Aschau

Od Aschau není noční sjezdovka vůbec daleko. V sousedním místě Kaltenbach máte k dispozici údolní sjezdovku ve středisku Hochzillertal-Hochfügen, která je v provozní době do 22:00 hod. Sjezdovka "Stephan-Eberharter-Goldpiste", je jedinou osvětlenou sjezdovkou v Zillertalu, která může být kompletně zasněžovaná. 5 km dlouhá červená sjezdovka vede se střední do údolní stanice lanovky. V hlavní sezóně od ledna do března si můžou užít milovníci nočního lyžování jednou týdně, prodlouženu provozní dobu.

Kromě toho je možné také noční lyžování v Hochfügenu, kde si všichni užijí díky nočnímu osvětlení sjezdovky neopakovatelný zážitek. V různých termínech se koná také lyžařská show se světelnou show a ohňostroji, v které účinkují místní lyžařský instruktoři. S bezplatným skibusem se dostanou fanoušci pohodlně na začátek tohoto nočního lyžařského střediska.

Après ski Aschau

Po akčním dni na lyžích vám Aschau ve večerních hodinách dopřeje potřebnou dávku klidu a pohody, abyste byli další den jako noví a mohli si v plných doušcích užívat sjezdovek a dovádění ve sněhu! O nezapomenutelné dojmy se postará impozantní kulisa Zillertálských vrcholků, která je ještě hezčí, spojíme-li ji s trochou romantiky například při procházce zimní krajinou, jízdě v koňském spřežení nebo při procházce s pochodněmi. Nebo co takhle typicky tyrolský večer na chatce s hudbou a Zillertálskými specialitkami pro mlsné jazýčky?

Zážitkem je také chata Kristall v lyžařském středisku Kaltenbach-Hochzillertal, která se nachází ve výšce 2 150 m n.m. u horní stanice lanovky Kristall-Express, nabízí mladou a kreativní kuchyni za atraktivní ceny. Servírovány jsou pokrmy z čerstvých a regionálních produktů. V interiéru chaty na vás čeká otevřený krb a tradiční světnice. Při dobrém počasí je pro hosty otevřena slunečná terasa, na které si můžete dát nějaký drink z baru nebo odpočinou na lehátkách nebo vodních postelích.

Správní fanoušci nočního života využijí široké škály možností v nedalekém Mayrhofenu!

Snowpark: Snowpark Betterpark Aschau

Ze střediska Aschau se dostanete rychle a pohodlně ke dvěma terénům s parádními možnostmi pro freestyle. Nejbližší alternativu nabízí Hochzillertal s „Betterpark Hochzillertal“. Tři sjezdy různých stupňů obtížnosti a překážky jak pro začátečníky tak pro pokročilé, nechybí ani jib line s bednami a trubkami. Na profíky si brousí zuby skokánek o délce 20 m.

O přibližně 5 km dále se dostanete pohodlně do lyžařského střediska Zillertal Arena, kde najdete hned dva zajímavé snowparky, které se těší na vaší návštěvu. V gerloském „Hot-Zone Snowpark“ přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí a profíci, ba dokonce i děti. Další park najdete v Zell am Ziller - „Action-Park Kreuzwiese“ umožňuje díky airbagu bezstarostné skoky a vyžití kreativních nápadů. Vyzkoušejte určitě i „BMW xDrive Speed Check“! Nejbližší alternativu nabízí Hochzillertal s jeho „Almdudler Betterpark“. Tři různé trasy, extra jib line a XL skokánek, stejně jako superpipe - co víc si přát? Nový funpark Hochkrimml, který leží přímo pod lanovkou Filzstein nabízí optimální podmínky pro začátečníky a děti. Od září 2017 je možné navštívit i "Penken Fun Ride" kde si můžete užít různé překážky jako vlnitou dráhu, skoky a nebo S překážky v délce až 700 m!
Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Rakousko

Výsledky testu expertů Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Výsledek testu Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,6 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování