Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci : nedůležité Snowpark : nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři : nedůležité Vleky & lanovky : nedůležité země : libovolné
Běžecké stopy - KM : libovolné Hodnocení zákazníků : libovolné Cena na osobu : libovolné
Rodina & děti : nedůležité Après ski : nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Běh na lyžích Norsko

Norsko je země běžkařů. Jedno z říkadel praví, že se Norové s lyžemi na nohou již narodí, což v mnohých případech i skoro odpovídá pravdě. Běžkování je v této zemi sportem pro celé rodiny a není zde potřeba ani perfektní výbavy, ani zvláště dobré kondice. Relaxace je zde mnohem důležitější než spěchání se stopkama, však byste tím přišli o to nejlepší, totiž o nádhernou okolní krajinu zahalenou do bílého pláště zimní královny. V prosinci zde teploty padají daleko pod nulu a přesto se místní obyvatelé vydávají na běžkové stezky den co den. Osvědčený recept proti mrazu se skládá z větruodolného oblečení, dlouhého spodního prádla a termosky s teplým nápojem.Velmi oblíbeným zimním střediskem je Geilo, které sousedí s Národním parkem Hardangervidda. Středisko v nadmořské výšce 800 m je atraktivním cílem i pro zastánce úzkých prken. Na délce 200 km poskočí srdce každému běžkaři, ať už hledá jednoduché či náročnější stezky – výběr upravovaných stezek je opravdu velký. I pro fanoušky skatingového běžkování si středisko připravilo tratě o délce 26 km.
Další informace o běžkování ve středisku Geilo.I v Hemsedalu, největším lyžařském středisku Norska, je ctižádostivým běžkarům k dispozici velké množství běžkařských stezek a to na délce 200 km a částečně dokonce i po západu slunce, neboť je denně osvětleno zhruba 10 km běžeckých tratí.
Další informace o běžkování ve středisku Hemsedal.Dalším skvělým běžeckým areálem je Lillehammer, dějiště zimních olympijských her v roce 1994. Naleznete zde jednu z největších sítí běžkařských tratí, totiž o délce celých 350 km.
Další informace o běžkování o středisku Lillehammer.