Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Hodnocení zákazníků

Tesero

10 Počet hodnocení:

100 % Doporučení:

Středisko 10,0
Lyžování 9,7
Informace k lyžařskému středisku
Val di Fiemme-Obereggen
Nejvyšší bod: 2 388 m
Nejnižší bod: 860 m
Výška vesnice: 1 000 m
Vleků celkem: 45
Kotvové vleky: 10
Sedačkové lanovky: 25
Kabinkové lanovky: 10
Sjezdovek celkem: 111 km
Sjezdovky:
37 km
Sjezdovky:
57 km
Sjezdovky:
17 km

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen

Skipas "Val di Fiemme-Obereggen" paltí v pěti velmi různorodých lyžařských oblastech Alpe Cermis, Alpe Luisa-Bellamonte, Lavazé-Oclini, Passo Rolle a Ski Center Latemar. Tímto mají milovníci zimních sportů velký výběr všech stupňů obtížnosti na 111 km sjezdovek ve výšce od 860 a 2 388 m, kam vás vyveze celkem 45 lanovek a vleků.

Pro začátečníky je nejlepší vyrazit na jižní stranu slunečné Alpe Lusia. Zkušení lyžaři si mohou vychutnat prudký sjezd Olympia na Alpe Cermis nad Cavalesem – jedná se tady o celkem 7,5 km dlouhý sjezd dolů do údolí, jehož výškový rozdíl činí 1 390 m.

Pro snowboardisty je tu připraveno dokonce hned několik snowparků, mimo jiné ve Ski Center Latemar, kde najdete atrakce jako zábradlí, bedny, skokánky, U-rampu a mnoho dalších atrakcí. I pro freeridery si ráj zimních sportů s vysokou jistotou sněhu připravil skvělá střediska! Kromě toho se ve Val di Femme lze mezi jednotlivými středisky dopravovat bezplatným skibusem.

V zimní sezóně 16/17 byla v lyžařském středisku Latemar zprovozněna kombinovaná lanovka Laner s čtyřmístnou sedačkovou lanovkou a osmimístnou kabinkovou lanovkou. Pohodlně tak dosáhnete i novou cca 750 m dlouhou sáňkařskou dráhu. Kromě toho je od prosince 2016 otevřena nová horská hospůdka v kombinaci dřeva a skla, v místě lanovky Oberholzlift, a naleznete zde také panoramatickou terasu s barem, což láká k příjemnému zastavení. V Alpe Cermis se nalézá dětský ráj "Cermislandia" kde najdete sáňkařskou dráhu a také dráhu na tubbing, stejně jako cvičný svah školy lyžování. V moderním Lounge baru "La Baita Tonda" se můžete po celodenním lyžování zahřát a u něčeho dobrého odpočinout.

Pravidla chování na sjezdovkách v Itálii

Aby bylo možné zaručit bezpečnost na sjezdovkách v Itálii, vstupují od roku 2022 v platnost nové bezpečnostní předpisy. Pro využívání lyžařských středisek musí mít každý uzavřeno pojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené třetím osobám. Uzavření tohoto pojištění na jednotlivé dny by mělo být možné i na místě. Lyžování pod vlivem alkoholu je zakázáno a bude trestáno vysokými pokutami, povoleno je maximálně 0,5 mg alkoholu na litr krve. Aby se snížilo riziko zranění, je pro všechny nezletilé při lyžování, snowboardingu nebo sáňkování povinné nošení helmy.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Tesero

Okolo Tesara mohou lyžaři používat osvětlené sjezdovky lyžařského střediska i v noci. Lyžařské středisko Obereggen nabízí vedle 2,5 km dlouhé sjezdovky, kterou je možné sjet večer na saních, také celých 1,5 kilometru sjezdovky, která zve k nočnímu lyžování. Pro ty, kteří hledají více adrenalinu, je navíc osvětleno šest překážek v Night-Snowparku. Lyžařské středisko s možností večerního lyžování k tomu nabízí třikrát týdně světlomety osvětlené sjezdovky. I lyžařské středisko Alpe Cermis nabízí možnost večerního lyžování, lyže zde můžete nechat připnuté déle jednou týdně. Na celých 2,5 km sjezdovek je možné lyžování do pozdních večerních hodin. Pro obě lyžařská střediska platí, že majitelé několikadenního skipasu Val di Fiemme-Obereggen mohou užívat noční nabídku bez dalších poplatků.

Après ski Tesero

Ve Val di Fiemme se odehrává après ski v klidnějším duchu. Přesto se zde můžete odebrat do tradiční horské chaty a vychutnat si poslední sluneční paprsky, malebnou krajinu či den uzavřít přímo na sjezdovce nějakou chutnou tradiční specialitou. Také ve středisku Tesero na vás čekají četné restaurace s místní či mezinárodní kuchyní. V ostatních střediscích ve Val di Fiemme najdete bary a diskotéky, které vám zaručeně zpříjemní večer.

Přes den nabízí téměř všechna střediska aktivity jako sáňkování, snowtubing nebo turistické výlety. Milovníci bruslení si mohou zabruslit na stadionu v Cavalese a na kluzišti u Lago di Tesero. V zimní sezóně 16/17 je zde nově v provozu kombinovaná lanovka Laner s čtyřmístnou sedačkovou lanovkou a osmimístnou kabinkovou lanovkou v lyžařském středisku Latemar. Pohodlně tak dosáhnete i novou cca 750 m dlouhou sáňkařskou dráhu vedoucí z Almgasthaus Epircher-Laner k dolní stanici sedačkové lanovky Absam-Maierl. Dohromady najdete v Eggenthalu devět sáňkařských drah a k tomu i 2,5 km dlouhou osvětlenou sjezdovku v lyžařském středisku Obereggen. U Predazza čeká na rodiny s dětmi krytý bazén a na milovníky sáňkování Alpine Coaster, kde může rychlost dosáhnout až 40 km/h!

Snowpark: Morea Snowpark, Obereggen Snowpark Tesero

Lyžařské středisko Val di Fiemme/Obereggen je opravdovým eldorádem pro ambiciózní zimní sportovce! Před kulisou fascinujícího panorama se zimní radovánky vychutnávají navíc ještě lépe. Dobré a hlavně slunečné počasí je tu skoro samozřejmostí, osm z deseti dní si užijete na slunci. Milujete-li freestyle, budete tu bez sebe radostí z tolika možností freestylového vyžití. „Morea Snowpark v Bellamonte Alpe Lusia“ se nachází v klidné slunečné poloze na jihu u vleku Fassane Morea v nadmořské výšce 1 970 m. Dostatek zábavy Vám garantuje 49 překážek, které můžete prozkoumávat a testovat na boardercrossové trati a najdete zde boxy, raily, picnic table a další lahůdky freestylového sportu.

Kdo preferuje klasickou variantu funparku, tomu doporučujeme spíše Pampeago-Obereggen. Na stejnojmenné sjezdovce najdete Easy, Medium a Pro Line, U-rampu, boardercross, slalomovou trasu, kde si každý z vás najde to pravé - jak začátečníci, tak pokročilí! Navíc se tu pro děti nachází Kids Learn Park, ve kterém se můžou malí jezdci zacvičit. V místě Clubhouse se zónou Chillarea, kde samozřejmě nechybí dobrá hudba a chlazené nápoje. Třešničkou na dortu je tzv. Nightpark, který je otevřen vždy v úterý, čtvrtek a pátek do 22.00 hod. Nabídka až 8mi překážek je tu večer osvětlena a přijdou si tak na své i milovníci večerního freestylového sportu.

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Itálie

Výsledky testu expertů Val di Fiemme-Obereggen

Výsledek testu Val di Fiemme-Obereggen se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,3 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Tesero

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Tesero

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami