Ocenění
Hodnocení zákazníků

Obereggen

76 Počet hodnocení:

97 % Doporučení:

Středisko 9,3
Lyžování 9,4

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen

Informace k lyžařskému středisku
Nejvyšší bod: 2 388 m Kabinkové lanovky: 10
Nejnižší bod: 860 m Sjezdovek celkem: 111 km
Výška vesnice: 1 550 m
Sjezdovky:
37 km
Vleků celkem: 50
Sjezdovky:
57 km
Kotvové vleky: 17
Sjezdovky:
17 km
Sedačkové lanovky: 23

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen

Skipas "Fiemme-Obereggen" platí v pěti různých lyžařských střediscích - Alpe Cermis, Alpe Lusia-Bellamonte, Lavazé-Oclini, Passo Rolle a Ski Center Latemar. Celkem jde o 111 km sjezdovek různé obtížnosti v nadmořské výšce mezi 860 m a 2 388 m, kam vás dopraví 50 lanovek a vleků.

Začátečníci se rozkoukají nejlépe na slunečných svazích na jižní straně Alpe Luisa. Profíci mohou rovnou otestovat strmou sjezdovku Olimpia na Alpe Cermis nad Cavalesem - překonáte na ní výškový rozdíl 1 400 m, dlouhá je 7,5 km a končí až v údolí.

Domácí lyžařské středisko Ski Center Latermar se může pochlubit svou pestrostí a to nejen, jde-li o klasické sjezdové lyžování. Zdatnějším a odvážnějším lyžařům a snowboardistům je totiž k dispozici také "Snowpark Obereggen" s U-rampou. A co když jednou nebude přát počasí? Pak potěší zpráva, že 100 % sjezdovek lze uměle zasněžit! Sjezdovky byli navíc již několikrát vyznamenány za velmi dobrou úpravu.

I pro děti najdete v Obereggenu prima zázemí, například v "Brunoland". Maskot Medvídek Bruno pečlivě sleduje první pokusy na lyžích. Nechybí kouzelné koberce, zábavný program a různé atrakce jako je dětský kolotoč.

Od začátku zimní sezóny 2016/17 je v provozu také kombinovaná lanovka. Ta nahradí starou čtyřsedačkovou lanovku Laner a postará se tak o větší lyžařský komfort. K zastávce vybízí také horská restaurace u lanovky Oberholzlift, kde si můžete pochutnat na kulinářských specialitách.

Pravidla chování na sjezdovkách v Itálii

Aby bylo možné zaručit bezpečnost na sjezdovkách v Itálii, vstupují od roku 2022 v platnost nové bezpečnostní předpisy. Pro využívání lyžařských středisek musí mít každý uzavřeno pojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené třetím osobám. Uzavření tohoto pojištění na jednotlivé dny by mělo být možné i na místě. Lyžování pod vlivem alkoholu je zakázáno a bude trestáno vysokými pokutami, povoleno je maximálně 0,5 mg alkoholu na litr krve. Aby se snížilo riziko zranění, je pro všechny nezletilé při lyžování, snowboardingu nebo sáňkování povinné nošení helmy.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Obereggen

Pravou specialitou v lyžařském středisku Obereggen je množství možností, jak využít sjezdovku i v noci a protáhnout si tak lyžařské radovánky. Po tři dny v týdnu nabízí lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen svým návštěvníkům nejen možnost nočního lyžování, ale též možnost sáňkování. Lyžařské středisko s možností nočního lyžování dělá vskutku čest svému jménu. Také snowboardisté a milovníci freestyle si v nočním snowparku přijdou na své. Celkem tři sjezdovky jsou k dispozici pro noční lyžování. Pro lyžaře je určen 1,5 km dlouhý sjezd, na saních je možné sjet 2,5 km a srdce každého snowboardisty a milovníka freestyle rozbuší šest překážek. Držitelé vícedenního skipasu Val di Fiemme-Obereggen mohou využít širokou nabídku nočního lyžování zdarma.

Après ski Obereggen

Vesnička skýtá jen 100 obyvatel a tak není divu, že se tu člověk s až tak širokou nabídkou après ski nesetká. Typický podnik je "Tipi", najdete jej hned při vstupu do lyžařského střediska - neváhejte sem zavítat a vychutnat si po sjezdu nějaký ten drink. O dobrou náladičku je tu postaráno! Snowboardová škola Obereggen pořádá navíc několikrát do roka "Obereggen Night Show" s ohňostrojem, freestylem a open air diskotékou.

Pokud vám je po zábavě mimo sjezdovky, doporučujeme 2,5 km dlouhou přírodní sáňkovou dráhu v Obereggenu nebo jednu z dráh v Eggentalu v nadmořské výšce 800 m až 2 500 m. Kolem Obereggenu je k dispozici i něco přes 20 km stezek pro zimní turistiku, není nad to pokochat se krásou přírody zahalené do bílého pláště zimní královny!

Snowpark: Obereggen Obereggen

U vleku Obereggen najdete snowpark o délce 650 m. Vyřádit se v něm můžete na celkem 31 překážkách všech stupňů obtížnosti. Kromě překážek typu tables, rails, boxes a kicker tu najdete také U-rampu o délce 80 m! Přestávky a relax si vychutnáte v místním klubu s chill area a Wi-Fi, která je zdarma. A samozřejmě by to nebyl snowpark, kdyby se tu čas od času nepořádali parádní akce! Kromě jiného bude vybudována "Starship" pyramida a také si můžete zajezdit v osvětlené části.

Pro zvětšení klikněte na mapku snowparku

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Itálie

Výsledky testu expertů Val di Fiemme-Obereggen

Výsledek testu Val di Fiemme-Obereggen se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,3 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Obereggen

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Obereggen

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter