Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci : nedůležité Snowpark : nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři : nedůležité Vleky & lanovky : nedůležité země : libovolné
Běžecké stopy - KM : libovolné Hodnocení zákazníků : libovolné Cena na osobu : libovolné
Rodina & děti : nedůležité Après ski : nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Ocenění

Hodnocení zákazníků

Chienes

21 Počet hodnocení:

100 % Doporučení:

Středisko 8,4
Lyžování 9,7

Informace k lyžařskému středisku

Kronplatz

Nejvyšší bod: 2 275 m
Nejnižší bod: 973 m
Výška vesnice: 790 m
Vleků celkem: 32
Kotvové vleky: 6
Sedačkové lanovky: 5
Kabinkové lanovky: 21
Sjezdovek celkem: 119 km
Sjezdovky:
52 km
Sjezdovky:
42 km
Sjezdovky:
25 km

Lyžařské středisko Kronplatz

Lyžařský areál okolo Kronplatzu (2 275 m), číslo 1 v Jižním Tyrolsku, Vám se skipasem „Kronplatz“ nabízí mnohem víc než jen zábavu na sjezdovce. Díky několika sněhovým dělům zde panují docela ideální sněhové podmínky od prosince do dubna, 119 km sjezdovek a 32 nejmodernějších lanovek a vleků mezi 973 a 2 275 m n. m. se postará o zábavu malým i velkým.

Pro začátečníky a rodiny s dětmi je vhodný zejména "CroniExpress" s osmi sedačkami. Tady na vás čeká 100 m široká sjezdovka o převýšení 160 m. Suma sumárum je Kronplatz známý jako lyžařské středisko vhodné zejména pro rodiny s velmi dobrou nabídkou pro děti. Na vrcholku Kronplatzu se například nachází „Croniworld“, kde mohou rodiče pozorovat pokroky svých dětí a přitom si užívat nádherného panoramatického pohledu. Nejdelším sjezdem je se 6 km sjezd do Olang-Gassl, během kterého překonáte 1 096 výškových metrů.

Pro zkušené lyžaře je zde tzv. „Black Five”, což je 5 černých sjezdovek „Sylvester“, „Herrnegg“ „Pre da Peres”, „Erta” a „Piculin”. Ty vyžadují díky svým strmým pasážím kondici a zdatnost! K tomu jsou i dvě sjezdovky osvětleny pro večerní lyžování. Žádný jiný lyžařský areál se neprezentuje tak rozmanitě jako právě Kronplatz! Středisko je známé také jako dějiště různých sportovních akcí, jako je například světový pohár snowboardingu.

U většiny pokladen, kde lze zakoupit skipas, jsou k dispozici Wi-Fi hotspoty.

Pro sezónu 2016/2017 nabízí Kronplatz novu modrou sjezdovku v délce 2,9 km. Mnoho sjezdovek, mezi nimi i Furcia 9 a 12 jsou rozšířeny, zasněžovací zařízení vylepšeno a sedačková lanovka Sessellift PLATEAU je uzpůsobena dětské bezpečnosti. Pro ještě větší výběr máte možnost přiobjednat rozšíření skipasu na „Dolomiti Superski“, čímž se vám otevře mohutná brána nekonečných možností k 1 200 km sjezdovek a 450 lanovkám a vlekům!

Kdo je fanouškem nočního lyžování měl by vyrazit do sousedního střediska Terenten v úterý a pátek od 19:00 hod. Vleky jsou zde v provozu do 21:30 hod. Cca 1,3 km dlouhá modrá sjezdovka nabízí nádherný výhled na údolí.

V St. Vigilu můžete využít kromě toho pro večerní lyžování v úterý, čtvrtek a neděli od 20:00 - 22:00 hod. cca 700 m dlouhý sjezd Cianross. Sáňkování je zde také možné.

Dalším oblíbeným místem pro noční lyžování je sjezdovka Korer v Reisbachu. Cca 1,7 km dlouhá sjezdovka nabízí ohromnou možnost k sáňkování a je v provozu v úterý a v sobotu od 19:30 - 22:00 hod.

A nakonec můžete využít noční provoz také u vleku Guggenberg v Taistenu s 1,5 km dlouhým sjezdem. Provozní doba je každý pátek od 19:30 - 22:00 hod. Lyžařské středisko Kronplatz není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Itálie
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Výsledky testu expertů Kronplatz

Výsledek testu Kronplatz se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,5 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování