Ocenění
Hodnocení zákazníků

Cavalese

173 Počet hodnocení:

95 % Míra doporučení:

Středisko 9,0
Lyžování 9,3

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen

Informace k lyžařskému středisku
Nejvyšší bod: 2 388 m Kabinkové lanovky: 10
Nejnižší bod: 860 m Sjezdovek celkem: 111 km
Výška vesnice: 1 000 m
Sjezdovky:
37 km
Vleků celkem: 45
Sjezdovky:
57 km
Kotvové vleky: 10
Sjezdovky:
17 km
Sedačkové lanovky: 25

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen

Skipas Val di Fiemme-Obereggen platí v 6 velmi různorodých lyžařských oblastech Alpe Cermis, Alpe Luisa-Bellamonte, Lavazé-Oclini, Passo Rolle a Ski Center Latemar. Tímto mají milovníci zimních sportů velký výběr všech stupňů obtížnosti na 111 km sjezdovek ve výšce od 860 a 2 388 m, kam vás vyveze celkem 45 lanovek a vleků.

Pro začátečníky je nejlepší vyrazit na jižní stranu slunečné Alpe Lusia. Zkušení lyžaři si mohou vychutnat prudký sjezd Olimpia na Alpe Cermis nad Cavalesem – jedná se tady o celkem 7,5 km dlouhý sjezd dolů do údolí, jehož výškový rozdíl činí 1 390 m.

Pro snowboardisty je ve Val di Fiemme připraveno hned několik snowparků, mimo jiné ve Ski Center Latemar, kde najdete atrakce jako jsou rails, bedny, skokánky a u-rampu. I pro freeridery si ráj zimních sportů s vysokou jistotou sněhu připravil skvělá střediska! Kromě toho se ve Val di Femme lze mezi jednotlivými středisky dopravovat bezplatným skibusem.

V zimní sezóně 16/17 byla v lyžařském středisku Latemar zprovozněna kombinovaná lanovka Laner s čtyřmístnou sedačkovou lanovkou a osmimístnou kabinkovou lanovkou. Pohodlně tak dosáhnete i novou cca 750 m dlouhou sáňkařskou dráhu. Kromě toho byla také v prosinci 2016 otevřena nová horská hospůdka v kombinaci dřeva a skla, v místě lanovky Oberholzlift, a naleznete zde také panoramatickou terasu s barem, což láká k příjemnému zastavení. V Alpe Cermis se nalézá dětský ráj "Cermislandia" kde najdete sáňkařskou dráhu a také dráhu na tubbing, stejně jako cvičný svah školy lyžování. V moderním Lounge baru "La Baita Tonda" se můžete po celodenním lyžování zahřát a u něčeho dobrého odpočinout.

Pravidla chování na sjezdovkách v Itálii

Aby bylo možné zaručit bezpečnost na sjezdovkách v Itálii, vstupují od roku 2022 v platnost nové bezpečnostní předpisy. Pro využívání lyžařských středisek musí mít každý uzavřeno pojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené třetím osobám. Uzavření tohoto pojištění na jednotlivé dny by mělo být možné i na místě. Lyžování pod vlivem alkoholu je zakázáno a bude trestáno vysokými pokutami, povoleno je maximálně 0,5 mg alkoholu na litr krve. Aby se snížilo riziko zranění, je pro všechny nezletilé při lyžování, snowboardingu nebo sáňkování povinné nošení helmy.
Mapa sjezdovek Val di Fiemme-Obereggen
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Cavalese

V Cavalese je možné lyžovat nejen ve dne, lyže je tu možné nasadit i za tmy a to jednou týdně. V lyžařském středisku Alpe Cermis najdete 2,5 km zvoucích k nočnímu lyžování. Pokud by to nebylo dost, je možné využít třikrát týdně v lyžařském středisku večerního lyžování Obereggen noční lyžování Faszination a že je tu co nabídnout. Vedle 2,5 km dlouhé sjezdovky k sáňkování je tu připravená také 1,5 km dlouhá sjezdovka k lyžování v noci. Pro snowboardisty a milovníky volného stylu je tu ještě nabídka navíc v night-snowparku: osm překážek pro noční sjezdy. Večerní lyžování v lyžařských střediscích okolo Cavalese je v několikadenním skipase Val di Fiemme-Obereggen již zahrnuto v ceně.

Après ski Cavalese

Všechna lyžařská střediska ve Val di Fiemme nabízí bohatý výběr možností zakončení lyžovacího dne. Odebrat se můžete odebrat do tradiční horské chaty a vychutnat si poslední sluneční paprsky, stejně jako malebnou krajinu či den uzavřít nějakou tradiční specialitou hned na sjezdovce a v pozdějších večerních hodinách se odebrat do jednoho z podniků s pohodovou párty náladou. Také ve středisku na vás čekají četné restaurace s typickou kuchyní. V Cavalese se na vaší návštěvu těší několik restaurací, aby vás mohly rozmazlit svými místními nebo mezinárodními specialitami a pestrý výběr barů a a hospůdek, které slibují příjemnou noční zábavu. Bar "Cermisfera Fashon Lounge Bar" přímo na konci sjezdovky Olimpia 3 není pouze ideálním místem, kde si můžete po namáhavém lyžovacím dni vychutnat poslední sluneční paprsky a zvolna se přesunout k après-ski. Pro milovníky nočního lyžování je to rovněž první zastávka, přímo na konci osvětlené sjezdovky.

Val di Fiemme je oblíbený zejména u vyznavačů zimní turistiky a milovníků přírody. Fandíte-li procházkám ve sněžnicích, najdete tu mnoho možností, jak se nechat okouzlit zdejší krajinou - na výběr jsou jednoduché i náročnější procházky. Ani zastánci sportu nordic walking tu na vyznačených trasách nepřijdou zkrátka. Chcete-li do toho všechno přidat krapet romantiky, zkuste svou oblíbenou aktivitu za svitu měsíce, takové sáňkování pod čirým nebem ozdobeným zářivými hvězdami má své vlastní kouzlo. Zažít to můžete na vlastní kůži v Obereggenu podél osvětlené sjezdovky, která má několik dní v týdnu otevřeno do 22 h a zaručuje jedinečnou zábavu na sáňkách. V zimě 16/17 dosáhnete s lanovkou Kombibahn Laner v Latemaru pohodlně novou cca 750 m dlouhou sáňkařskou dráhu, která vede od Almgasthaus Epircher-Laner až k dolní stanici lanovky Sessellifts Absam-Maierl. Dohromady najdete údolí Eggental 9 sáňkařských drah.

Snowpark: Morea Snowpark, Obereggen Snowpark Cavalese

Lyžařské středisko Val di Fiemme/Obereggen je opravdovým eldorádem pro ambiciózní zimní sportovce! Před kulisou fascinujícího panorama se zimní radovánky vychutnávají navíc ještě lépe. Dobré a hlavně slunečné počasí je tu skoro samozřejmostí, osm z deseti dní si užijete na slunci. Milujete-li freestyle, budete tu bez sebe radostí z tolika možností freestylového vyžití. „Morea Snowpark v Bellamonte Alpe Lusia“ se nachází v klidné slunečné poloze na jihu u vleku Fassane Morea v nadmořské výšce 1 970 m. Dostatek zábavy Vám garantuje 49 překážek, které můžete prozkoumávat a testovat na boardercrossové trati a najdete zde boxy, raily, picnic table a další lahůdky freestylového sportu.

Kdo preferuje klasickou variantu funparku, tomu doporučujeme spíše Pampeago-Obereggen. Na stejnojmenné sjezdovce najdete Easy, Medium a Pro Line, U-rampu, boardercross, slalomovou trasu, kde si každý z vás najde to pravé - jak začátečníci, tak pokročilí! Navíc se tu pro děti nachází Kids Learn Park, ve kterém se můžou malí jezdci zacvičit. V místě Clubhouse se zónou Chillarea, kde samozřejmě nechybí dobrá hudba a chlazené nápoje. Třešničkou na dortu je tzv. Nightpark, který je otevřen vždy v úterý, čtvrtek a pátek do 22.00 hod. Nabídka až 8mi překážek je tu večer osvětlena a přijdou si tak na své i milovníci večerního freestylového sportu.

Lyžařské středisko Val di Fiemme-Obereggen není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Itálie

Výsledky testu expertů Val di Fiemme-Obereggen

Výsledek testu Val di Fiemme-Obereggen se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,3 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Cavalese

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Cavalese

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter