Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci : nedůležité Snowpark : nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři : nedůležité Vleky & lanovky : nedůležité země : libovolné
Běžecké stopy - KM : libovolné Hodnocení zákazníků : libovolné Cena na osobu : libovolné
Rodina & děti : nedůležité Après ski : nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Běh na lyžích Itálie

Bella Italia, tak tohle heslo zde platí i pro milovníky běžeckého lyžování. Mnohá lyžařská střediska si pro běžkaře připravila hustou sít‘ běžkařských stezek lehkého až velmi těžkého stupně obtížnosti.

Běžkařský region číslo 1 v Itálii s více než 200 km běžeckých stop je Hochpustertal. Běžecké tratě jsou tu upraveny na výbornou. Okolo oblíbených lyžařských vesnic Sexten, Innichen nebo Toblach se rozlézá rozsáhlá síť tratí, které jsou vhodné pro začátečníky, mírně pokročilé i profíky. „Nordic Arena” nabízí cvičné tratě a i FIS tratě a je místem konání větších závodů jako je světový pohár „Tour de Ski” nebo pustertalský lyžařský maraton.
Hochpustertal patří k celku „Dolomiti Nordicski”, největší evropské síti běžkařských tras s více jak 1 300 km běžeckých tratí v 13 oblastech.
Další informace k běhu na lyžích v Toblachu a k běhu na lyžích v Sextenu.

Z Fiames (Cortina d'Ampezzo ) se dostanete na proslulou běžeckou stezku čtyř zemí, vedoucí přes Korutany, Východní a Jižní Tyrolsko a Veneto. Milovníci přírody se zde budou radovat z krásy okolního světa skoro na každé stezce. Další běžecký ráj na vás čeká v oblasti okolo Sterzingu. Dohromady zde naleznete 31,5 km běžeckých tratí, většina z nich si jako první namíří především do Ridnautalu.
Další informace o běžkování v Cortina d'Ampezzo a o běžkování ve Sterzingu.

Zcela výjimečnou běžeckou oblast naleznete okolo Kronplatzu. Do rozsáhlé běžecké sítě lze vstoupit například ve středisku St. Lorenzen. Dohromady se zde můžete vyřádit na 175 km běžeckých tratí a i milovníkům skatingu se zde velmi hlasitě rozbuší srdce.
Další informace o běžkování v St. Lorenzen.

Běžecká oblast okolo Seiser Alm je oblíbeným kvartýrem pro trénink národních družstev. Mezi tím co se nenáročné běžkařské tratě nacházejí spíše v údolí, táhne to ambiciózní lyžaře spíše nahoru na vysoké pastviny. Zde naleznete středně těžkou stezku Jochloipe, která vede až k chatce Laurin na celých 2018 m.
Další informace o běžkování v regionu Seiser Alm.

Ctižádostiví běžkaři mohou své dovednosti dokázat v lednu během Pustertálského lyžařského maratonu nebo v únoru při běhu Gsiesertal. Náročné je i silné stoupání stezky mistrovství světa, totiž Vatelliny u Santa Cateriny. Val di Fiemme v Trentinu patří k jednomu z nejlepších regionů pro lyžařské běžkování na světě.

Střediska pro běžecké lyžování - Itálie

Mapa zvětšit

Místo (region) Běžecké trasy v km
7 km
70 km
16 km
21,5 km
5 km
23,5 km
6 km
16 km
150 km
70 km
8 km
8 km
22 km
5 km
7 km
30 km
22 km
8 km
8 km
35 km
100 km
21 km
300 km
5 km
10,5 km
150 km
12 km
15 km
15 km
24 km
80 km
100 km
30 km
50 km
80 km
12 km