Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Informace k lyžařskému středisku
Val Cenis Vanoise
Nejvyšší bod: 2 800 m
Nejnižší bod: 1 300 m
Výška vesnice: 1 400 m
Vleků celkem: 28
Kotvové vleky: 13
Sedačkové lanovky: 13
Kabinkové lanovky: 2
Sjezdovek celkem: 125 km
Sjezdovky:
73 km
Sjezdovky:
42 km
Sjezdovky:
10 km
Hodnocení zákazníků

Les Alpages de Val Cenis [výhodná cena]

899 Počet hodnocení:

96 % Doporučení:

Ubytování 8,5
Středisko 8,7
Lyžování 8,1

Lyžařské středisko Val Cenis Vanoise

Lyžařské středisko Val Cenis Vanoise

Se skipasem "Val Cenis Vanoise" máte přístup k 125 km upravovaných sjezdovek a 28 lanovkám a vlekům v areálech Val Cenis a Termignon. Sedačková lanovka pro šest osob "La Turra" byla vybudována v roce 2008 a umožnila přechod do areálu Termignon. Patří dokonce k jedné z nejrychlejších lanovek Evropy, takže zapomeňte na dlouhé čekání.

Lyžařské středisko na severozápadní straně Mont Cenisu zaručuje dobré sněhové podmínky. Různé horské chaty lákají k posilnění nebo jednoduše k odpočinku na sluníčku. Pěkné jsou zejména svahy v lesích, které vedou do údolí. Vedle sjezdovek se tu setkáte se zajímavými přírodními úkazy a skokánky. Zatímco sjezdovka „Michèle Jacot de la Met“ ve výšce 2 800 m naučí i profíky strachu, mohou si začátečníci bezstarostně vychutnat nejdelší začátečnickou sjezdovku Evropy „Escargot“, což v překladu znamená „Šnek“. Pro nenapravitelné milovníky sportů na jednom prkně si středisko připravilo dva snowparky v různých výškách a i s boardecrossy.

V cca 35 km vzdáleném Orelle najdete perfektní vstup do lyžařského střediska Val Thorens, centra Les 3 Vallées. Výlet do největšího lyžařského střediska na světě byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Se skipasem "ESKI-MO" si můžete kromě ve Val Cenis Vanoise zalyžovat i vždy jeden den na sjezdovkách v Aussois, Norma, Valfréjus a Bonneval sur Arc. Do jednotlivých lyžařských středisek se dostanete pohodlně bezplatným skibusem. Celkem je vám pak k dispozici lyžařský areál se 300 km sjezdovek!
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Val Cenis

Komu nabídka v této formě nedostačuje a má ještě večer dostatek sil na další sportovní dovádění, neměl by si nechat ujít večerní lyžování v lyžařském středisku Val Cenis Vanoise. Každý čtvrtek je otevírací doba prodloužena na sjezdovce "La Colomba", kde si lyžaři od 20 do 22 hodin mohou dopřát lyžování za osvětlení a měsíčního svitu až do večerních hodin. Sjezdovka lyžařského střediska s možností večerního lyžování je dlouhá okolo 1,5 km a je označována jako "zelená" a tím ideální pro nejmenší lyžaře. Noční lyžování je možné přímo z části Lanslevillard.

Après ski Val Cenis

Après ski se rozjíždí už v poledne. Relaxovat a nabrat další síly můžete na slunečných terasách horských chatek a v restauracích. O společenský večer se postarají různé restaurace, které nabízí pro každého něco - od tradičních savojských restaurací až po pizzerie. Doporučujeme také návštěvu v crêperii, neboť tuhle francouzskou specialitku byste si v žádném případě neměli nechat ujít! V barech a hospůdkách nechybí dobré nálady, zde můžete příjemný den na lyžích nechat odeznít při společném drinku. O pártychtivé se postará diskotéka. Chcete-li strávit kompletní den mimo sjezdovku naleznete i pro to velkou spoustu možností! Počínaje sáňkováním s i bez psího spřežení, pře paragliding a rozhodně nekonče procházkou na sněžnicích krásně zasněženou krajinou. Relaxovat si můžete perfektně třeba v 150 m² velkém wellness zařízení "Aqua Spa Institut". Krytý bazén, lední kluziště a bowling centrum jsou pak už jen šťavnatou třešničkou na dortu.

Snowpark: Snowpark Val Cenis

S vaším skipasem máte celkem přístup ke dvěma snowparkům střediska Va Cenis, nehledě na mnoho svahů s hlubokým sněhem, které prahnou po tom být objeveny milovníky freeridu. Najdou se tu i boardercrossové tratě.

Kdo však hledá pestrou freestylovou nabídku, tomu doporučujeme výlet do nedalekého Les 3 Vallées. K lanovce v Orelle, která je ideálním vstupem do střediska, je to cca 35 km. V největším lyžařském středisku světa objevíte hned několik senzací: Snowpark ve Val Thorens a „DC Area 43 Snowpark“ v Méribel jsou přitom obzvláště zajímavé. Spolutvůrcem DC parku nebyl nikdo jiný než Benjamin Ravanel, European X-Games Superpipe Shaper. Buďte si tedy jisti, že se vám tu splní každé vaše přání! Výlet do Les 3 Vallés se vyplatí pro všechny, kteří touží po jedinečných freestylových a freeridových zážitcích.

Lyžařské středisko Val Cenis Vanoise není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Francie

Výsledky testu expertů Val Cenis Vanoise

Výsledek testu Val Cenis Vanoise se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,4 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky

Další hodnotící kritéria

Après ski