Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžování Bulharsko

Bulharsko má spoustu co nabízet, vedle tradičních domků a uliček, rustikálních hospůdek s vynikající kuchyní i moderní a živá střediska. V této zemi najdete dostatek oblastí s vysokou jistotou sněhu, jako např. pohoří Rhodopy, které je ideální oblastí pro zimní sporty. Každý si tady najde to, co mu nejvíce vyhovuje. V Bulharsku na vás čeká skvělá kombinace tradičního s moderním. Bulharsko by nemělo výt jako destinace zimních sportů podceňováno. Pohoří zabírají okolo 30 % země, což dělá z Bulharska nejen tradiční turistickou atrakci, ale také excelentní destinaci zimních sportů pro malé i velké.

Kde si můžete v Bulharsku zalyžovat?

Hlavní lyžařské destinace v Bulharsku se nacházejí v pohoří Pirin a Rila a také v Rhodorpech, které se rozprostírají před bránami hlavního města Sofie. Nejvyšší vrchol Národního parku Pirin dosahuje 2 914 m n.m. a nabízí dechberoucí výhled na okolní hory, kde lyžování znamená nejen estetický, ale také jedinečný zážitek. Na úpatí pohoří Pirin se nachází lyžařské středisko Bansko se 75 km sjezdovek a 14 vleků. Středisko se stalo jedním z nejmodernějších a nejdůležitějším center zimních sportů ve východní Evropě, kde si na své přijdou nejen rodiny s dětmi, ale také sportovnější lyžaři.

Bulharsko má ale mnohem více co nabídnout a to například velké lyžařské středisko Pamporovo, které se nachází ve středu zalesněného střediska. Lyžařské středisko se nachází v regionu Smoljan, který patří k Rhodorpám a tím pádem je jedním z nejjižnějších lyžařských středisek v Evropě. Se svými 63 km sjezdovek odpovídá mezinárodnímu standardu.

Proč zimní dovolená právě v Bulharsku?

V Bulharsku najdete nejen mnoho atraktivních lyžařských středisek, ale také široký výběr hotelů s různého standardu a ceny, mnohostranný výběr možností après-ski jako bary nebo tradiční restaurace a známá lázeňská města, kde si můžete nádherně odpočinout. Kromě toho hory v Bulharsku ohromují enormním množstvím druhů rostlin a zvířat.

Co je speciálního na Bulharsku?

Bulharsko má hodně co nabídnout: tradiční domy a malebné uličky, rustikální taverny s výbornou kuchyní, ale také moderní a zajímavá lyžařská střediska s vysokou zárukou sněhu, která leží v ohromujícím horském pásmu například pohoří Rhodorp nebo Pirin. Jelikož v zemi v minulosti sídlilo několik různých národností, setkáte se zde s dnes již ojedinělou kulturou, hluboce zakořeněnou tradicí ručních prací, obdivuhodnou výrobou šátků a řezbářským řemeslem. V Bulharsku na Vás čeká nádherná kombinace tradice a moderna.

Jak dlouho trvá lyžařská sezóna v Bulharsku?

Lyžařská sezóna v Bulharsku začíná počátkem prosince a končí v květnu, v průměru tedy sezóna trvá 130 dní.

Regiony Bulharsko

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami