Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci : nedůležité Snowpark : nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři : nedůležité Vleky & lanovky : nedůležité země : libovolné
Běžecké stopy - KM : libovolné Hodnocení zákazníků : libovolné Cena na osobu : libovolné
Rodina & děti : nedůležité Après ski : nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžařská střediska Bulharsko

Lyžařská střediska Bulharsko

Bulharská lyžařská střediska jsou různá a byla v posledních letech z větší části modernizovaná. Při těchto opravách nebylo nic ponecháno náhodě a střediska dnes září v úplně novém světle. Sjezdovky byly uzpůsobeny tak, aby na nich našel zábavu každý, ať už začátečník nebo zkušený, lyžař nebo snowboarder. Nejznámější střediska najdete v Bansku s délkou sjezdovek o celkem 75 km a v Borovets, v němž činí délka sjezdovek celkem 52 km. Modernizovaný areál Bansko se vyvinulo v nejdůležitější středisko zimních sportů ve východní Evropě. Ke středisku Borovets v pohoří Rila patří tři střediska, která disponují spoustou sněhu a skvělými svahy.

Après ski Bulharsko

Po pěkném dni na sjezdovce pokračuje den i v Bulharsku příjemným après ski. Zavítejte do jedné z mnoha tak zvaných „mehanas“, což jsou útulné bulharské hostince. Budete zde rozmazlováni jedinečnou pohostinností, místními specialitkami a pozoruhodným výběrem červených vín. Bulharská kuchyně je velmi kořeněná a spíše selská avšak velmi rozmanitá. Syté guláše, jogurty a chléb pitka s miskou těch nejrůznějších koření jsou skoro vždy součástí jídelního lístku. Jako dezert doporučujeme Baniza, pochoutku s listového těsta. Většina mahanas nabízí i živou hudbu. Kdo se při après ski chce bavit sportem nebude mít lehkou volbu. Raději o trochu klidněji při plavání nebo bowlingu, dobrodružněji na sněžných skútrech nebo divoce při párty v místních klubech a diskotékách. Zavírací doba je cizím slovem, žhavá párty a nezapomenutelné momenty zárukou!

Volný čas & výlety Bulharsko

Bulharsko zaboduje nádhernou krajinou, kulturním bohatstvím i svou pestrou historií. Své nepřehlédnutelné stopy tu zanechali Římané, Slované a Turci. Nejlépe to je vidět na hlavním městě Sofii, kde se mimo jiné nachází zbytky mnohých římských budov. V budově bývalého carského paláce se dnes například nachází národní umělecká galerie a za návštěvu stojí také národní archeologické museum. Symbolem města je impozantní katedrála Alexandra Newskiho, která si svými zlatými kupolemi vyžaduje značnou pozornost. Sofie je samozřejmě také metropolí s výbornými možnostmi nákupu a duchem velkoměsta. Na druhém místě největších bulharských měst se umístil Plovdiv, na úpatí Rodopů. Město skýtá mnohé parky, muzea a zažijete tu atmosféru z dob bulharského národního obrození. Milovníci architektury zaručeně nechají oči na zdejších stavbách, hlavně v historickém centru města. Opomenout bychom neměli ani krásné ortodoxní kostely a mešity.

Skupinu vynikajících ortodoxních kostelů, kapliček a klášterů najdete nedaleko vesničky Ivanovo. Ke skalnímu klášteru se například dostanete skrze schodový systém, který byl vytvořen přímo ve skalách. Skládá se z několika částí, byl založen ve 13. století a je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeden z nejvýznamnějších ortodoxních klášterů a největší bulharský klášter se nachází na pohoří Rila. Klášterní areál je v nadmořské výšce 1 147 m mezi dvěma řekami a skýtá kolem 300 vyzdobených síní.

Další skalnatou pamětihodností je 100 m vysoký do skály vytesaný obraz jezdce na koni. Jeho oštěp usmrtil lva, který leží před ním. Podívat se na něj můžete z blízka nedaleko vesnice Madara. Madarský jezdec patří také na seznam světového kulturního dědictví.

Spíše o relax a pohodnu, než-li o umění a kulturu, jde ve Velingradu. Ten se nachází na západní části Rodopů a představuje jeden z vůdčích balneologických lázeňských středisek na Balkáně. Nejen, že tu pramení největší krasový pramen Bulharska, jsou tu i ty nejrůznější minerální prameny. Samotné středisko nabízí přes 22 minerálních bazénů. Kromě odpočinku si můžete dopřát i návštěvu trochu komického, ale zajisté jedinečného muzea, které má největší sbírku zdobených velikonočních kraslic v celém Bulharsku.

Ještě nemáte dost muzeí? Pak doporučujeme Kazanlak. Tady a v okolním Rosentalu rostou rumunské olejové růže a vyrábí se tu růžový olej. Více informací na toto téma najdete v muzeu růží.

Lyžařská střediska Bulharsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Výška Lyžařské středisko Sjezdovky Výška
oddo
1 650 m Pamporovo 37 km 1 620 - 1 925 m