Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžařská střediska Andorra

Lyžařská střediska Andorra

Malinký stát Andorra se sice nemůže pochlubit mnoha lyžařskými středisky, je však schopen se kvalitativně vyrovnat svým sousedům. Z mnoha menších středisek v Andoře vznikla dvě větší lyžařská centra. Grandvalira se se svými 210 km sjezdovek rozhodně uplatnila jako největší lyžařské středisko mimo Alp! Druhé středisko Vallnord se skládá z Ordino-Arcalis a Pal-Arsinal a nabízí zábavu na celkem asi 91 km sjezdovek. Samotná městečka mají spíše retortový charakter, sjezdy jsou však perfektně upravované a patří nyní dokonce k těm nemodernějším na světě.

Après ski Andorra

Ve srovnání s velikostí trpasličí Andorry je nabídka après ski překvapivě velká. Obzvláště ve středisku Soldeu, Pas de la Casa, Canillo a Encamp najdete mnoho pěkných barů, hospůdek, nočních klubů a diskoték. Kdo se přes den nechce oddávat sportům na sjezdovce, ten může jít nakupovat co srdce ráčí. Pro bezcelní nákupy je Andorra známá, v první řade co se týče lihovin, tabáku a kosmetiky. Máte-li k dispozici celý den, rozhodně si nesmíte nechat ujít návštěvu „Caldea“, Evropy největší spa- a wellness oázy v hlavním městě Andorra-la-Vella. Po stopách dobrodruhů se můžete vydat na motorových saních nebo na psím spřežení, let balónem by však byl také jistě nezapomenutelným zážitkem. Další možné aktivity co se týče après ski jsou například lední bruslení, bowling, tenis nebo procházky na sněžnicích. Ani hladovět zde samozřejmě nebudete. Vedle tradičních pokrmů v horských chatkách, tak zvaných „bordas“, se zde těší na vaší návštěvu i mnohé jiné restaurace, které si připravili jak zdejší tak i internacionální dobroty.

Volný čas & výlety Andorra

Trpasličí stát Andorra nabízí širokou škálu možností, aktivit a výletů, v nichž se odráží zejména bohaté architektonické dědictví. Pozornost turistů si tak získávají především středověké kostely a historická jádra měst s úzkými uličkami a kamennými domky. Oblíbeným cílem je také nejvýše položené hlavní město v Evropě - Andorra la Vella (1 011 m). Kromě staroměsta Barri Antik stojí za podívanou také středověký kostel Santa Coloma a Sant Esteve, parlament Casa de la Vall nebo most La Margineda. Hlavní město má po všech směrech co nabízet, v první řadě je však nákupním rájem. Koneckonců se tu utrácí bez cla. Jediné město Andorry skýtá přibližně 2 000 obchůdků a butiků.

Doporučení hodná je také návštěva malého městečka Escaldes-Engordany, kde se nachází několik termálních lázní s léčivou sírovou vodou. Jedněmi z nich jsou futuristické lázně „Caldea“, vodní ráj pro celou rodinu. Chcete-li se o termální vodě a nedalekém údolí Madriu-Perafita-Claror dozvědět víc, navštivte interaktivní muzeum CIAM, které své návštěvníky zásobuje informacemi na téma voda. Komu to nestačí, ten se do nedalekého Madriu-Perafita-Claror pojede podívat osobně, údolí patří od roku 2004 na seznam světového dědictví UNESCO a má celkovou rozlohu o 4 247 hektarů, což představuje devět procent celkové plochy Andorry. Zajímavá může být také návštěva muzea parfémů.

Nejdůležitější kostel se nachází nedaleko vesničky Canillo. Nad zbytky poutního kostela postavil architekt Ricard Boffil, na počest Nuestra Sñora de Meritxell, chrám s výstavou o historii tohoto místa.

Dost o architektuře. Pokud milujete přírodu, nevynecháte 16 hektarů velký park „Naturlandia“. Má otevřeno 365 dní v roce a dětem i dospělým nabízí spoustu možností. Různé rozhledny a cestičky, ze kterých můžete sledovat zdejší zvěř v přírodním životním prostředí. V nadmořské výšce 1 600 až 2 000 m se tu mimo jiné nachází také 5,3 km dlouhá bobová dráha jménem „Tobotronc“, Sky Rail, Paintball a kluziště.

Lyžařská střediska Andorra

Mapa zvětšit

Místo (region) Výška Lyžařské středisko Sjezdovky Výška
oddo
1 050 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
1 500 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
1 700 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
1 300 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
1 053 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
2 080 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
908 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
1 710 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami