Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžařská střediska USA

Lyžařská střediska USA

USA má nesčetné množství možností zimních sportů. V první řadě ve státech Colorado a Utah, kde si lze zalyžovat v proslulých Rocky Mountains. Ale i v Kalifornii a Nevadě najdete skoro v každém údolí alespoň jedno lyžařské středisko.Světově proslulý je skvělý prašan v Rocky Mountains. Kvůli suchému vzduchu je zde sníh velmi sypký a umožňuje tak i začátečníkům perfektní sjezdy v hlubokém sněhu. Zvláštní podnebí v Rocky Mountains umožňuje přírodě žít i ve vysokých polohách. Stromy najdete i ve 3 750 m.Největší lyžařská střediska v Rocky Mountains se táhnou přes četné vrcholky, mají k dispozici až 100 lanovek a vleků se 4 000 ha sjezdovek, mezi nimi tak známé regiony jako Vail, Summit-Area, Aspen-Snowmass, Lake Tahoe a další.Vedle částečně velmi náročných sjezdů, najdete ve většině středisek také tzv. „bowls“. Zde se jedná o lyžařské trasy, které nejsou upravované.V mnoha amerických lyžařských střediscích se pravidelně odehrávají závody světových pohárů a mistrovství světa v alpském lyžování. Ve střediscích Vail/Beaver Creek a Aspen-Snowmass se ne zřídka kdy setkáte i s americkou smetánkou. Lehce se vám může stát, že se najednou na lanovce ocitnete vedle George Clooneyho nebo Arnolda Schwarzeneggera.V amerických střediscích je psán servis s velkým "S". Málokdy se stane, že musíte na vlecích čekat, pomocní zaměstnanci se postarají o to, aby lyžaři měli co pít a dostali krém na opalování, za chladného počasí dostanete na sedačkových lanovkách teploučkou vlněnou deku.

Après ski USA

Keep the party going! Tak to je i motto amerického après ski. At' Jste v Coloradu, Kalifornii nebo v jiných lyžařských regionech – všude najdete hned několik lokalit pro après ski s publikem různých věkových kategorií. Můžete zde ale i strávit romantický večer u krbu v jedné z oblíbených restaurací. Jen tak mimochodem: V Americe se stoly zpravidla nerezervují, hosté si zkrátka počkají u baru nebo ve speciální místnosti až se další stůl uvolní. Americká kuchyně je proslulá pro přípravu grilovaného hovězího masa. Milovníci masa a uzenin si přijdou na své málokde jinde! At‘ filé Mignon, New York Steak, T-Bone-Steak nebo hamburgery – maso se zde podává v těch nejrůznějších variantách. Další pozoruhodností je velmi malý základní plat zdejších číšníků, vzhledem k tomu jsou na spropitné svých hostů dá se říci závislé. Za to lze však také počítat s velmi pozornou obsluhou a příjemným vystupováním, očekávané spropitné se pohybuje přibližně okolo 20%. I nabídka sportovních aktivit je pestrá, jako skoro všude v USA. Procházka na sněžnicích, tůry sněhovým skútrem, jízdy koňským a psím spřežením jsou jen příklady.

Volný čas & výlety USA

„Země konce neberoucích možností“ – přezdívka USA prozrazuje mnoho. Vyjmenování všech pamětihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedeno jen několik tipů.

Větší, barevnější, hlasitější - vítejte v Las Vegas. Během procházky po proslulém bulváru se obrovské hotely a kasína předhánějí v získávání pozornosti turistů. Mezi nimi najdeme „Venetian“, kde si člověk připadá jako v Benátkách, nebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramidou. Světu známá a populární představení Cirque du Soleil nebo kouzelník David Copperfield lákají zábavným programem. Jen jedno tu budete hledat marně: klid. San Francisco přesvědčí i motivy na pohlednicích. Výhled z Alamo Square na viktoriánské vily, na Lombard Street s úzkými zatáčkami nebo na proslulý Golden Gate Bridge si nenechá ujít skoro nikdo z turistů. Golden Gate Recreation Area, do niž spadají duny, pláže a lesy, stejně jako známý ostrov Alcatraz se stejnojmenným vězením, je o rozloze 300 km² a představuje tím největší městský park na světě. Povinností pro turisty: jízda tramvají Cable Car. Opomenout bychom neměli ani Los Angeles. Je tady Hollywood, je tady Walk of Fame s jeho 2 300 hvězdicemi slávy, je tady svět filmů a zábavný park Universal Studios.

Do paměti se zaryje i Grand Canyon, který do své podoby dostala řeka Colorado Rivers. Canyon je o délce 450 km a je až 1,6 km hluboký. Spektakulární výhledy jsou tu zaručeny, hlavně na jižním okraji. Odvážní turisté vyzkouší Skywalk, 22 m dlouhý balkon se skleněnou podlahou. Další zastávku naplánujte v Idahu, tady se nachází Craters of the Moon National Monument - krajina podobající se zemnímu povrchu na měsíci. Láva tu zanechala své stopy v podobě obrovského areálu s hrubými skálami a skoro žádnou vegetaci. Další stopy, které tentokrát nezanechala příroda, ale sochař Gutzon Borglum, jsou čtyři prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu jsou zvěčněni v 18 m vysoké podobě.

Pokud už se jednou vydáte do USA, nevynechte ani návštěvu Národních parků. Nejstarší z nich je Yellowstone, který skýtá pozoruhodných 250 gejzírů. Yosemite je známý pro své žulové skály. „El Capitan“ je například 2 307 m vysoký a jedním z největších monolitů naší planety.

Lyžařská střediska USA

Mapa zvětšit

Místo (region) Výška Lyžařské středisko Sjezdovky Výška
oddo
Vail
2 445 m Vail 234 km 2 457 - 3 433 m
Winter Park
2 765 m Winter Park 143 km 2 743 - 3 676 m

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami