Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Hodnocení zákazníků

Fiesch

16 Počet hodnocení:

94 % Doporučení:

Středisko 9,4
Lyžování 9,1
Informace k lyžařskému středisku
Aletsch Arena
Nejvyšší bod: 2 869 m
Nejnižší bod: 1 845 m
Výška vesnice: 1 049 m
Vleků celkem: 38
Kotvové vleky: 18
Sedačkové lanovky: 9
Kabinkové lanovky: 11
Sjezdovek celkem: 104 km
Sjezdovky:
42 km
Sjezdovky:
50 km
Sjezdovky:
12 km
Lyžařské trasy: 15 km

Lyžařské středisko Aletsch Arena

Lyžařské středisko Aletsch Arena

Aletsch Arena je rozmanitým lyžařským střediskem s dohromady 104 km nejlépe upravených sjezdovek, které se rozprostírají podél mocného ledovce Aletsch v nadmořské výšce od 1 845 do 2 869 m. 23 km dlouhý největší ledovcový proud Alp je perefektně viditelný ze tří lyžařských kopců Riederalp, Bettmeralp a Fiesch-Eggishorn. Ze tří vrcholů Moosfluh (2 333 m n.m.), Bettmerhorn (2 872 m n.m.) a Eggishorn (2 926 m n.m.) se nabízí jedinečné panorama a díky vybraným "View Points" vytvoříte nádhernou fotografii. Tip: na nové panoramatické turistické stezce z horské stanice Moosfluh k horské stanici Riederfurka si můžete vychutnat ledovcové panorama i bez lyží jednoduše pěšky.

Přímo ve Fiesch leží nástup na kabinkovou lanovku na Fiescheralp. Na Alpu leží střední stanice ve výšce 2 212 m n.m., druhá sekce jede dále k Eggishorn ve výšce 2 926 m n.m. Odsud vede mimo jiné výtečný černý sjezd až k Fischeralp. Kromě toho se na Fiescheralpu nachází i pár červených sjezdovek. Dohromady nabízí Aletsch Arena také mnoho lehkých a středně těžkých sjezdů, takže zde nepříjdou zkrátka ani děti nebo začátečníci. Na Bettmeralp dovádějí děti z lyžařských škol v Kindersonnenlandu a Snowgarden stejně jako v Princově zemi u Bettmersee. U Kühboden na Fiescheralp stejně jako na Riederalp se nacházejí další dětské parky s velkým hracím a učícím areálem. Lyžařské středisko nese pečeť kvality "Familien willkommen" (rodiny vítány), které vyznamenává infrastrukturu vhodnou pro rodiny s dětmi a dětem přiměřený service mimo jiné s hlídáním dětí a animačním programem.

Po zábavném dni na lyžích na závodní trase, ve snowparku, na Halfpipe a v panoramatické restauraci jsou dvě cesty, jak se dostat zpět do Fiesch. Sjezd do údolí vede přes lyžařskou trasu. Kdo by se ale radši neupravenému sjezdu vyhl, může sjet do údolí pohodlně kabinkovou lanovkou. Kdo by přeci jen rád jel ttrochu dále, na toho čekají ve večerních hodinách dvě noční sjezdovky. Na Alpenrose na Riederalp stejně jako u vleku Blauseelift na Bettmeralp je jednou týdně nabízeno lyžování na osvětlených sjezdovkách do 21 hodin.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Fiesch

Ve Švýcarsku se nachází nespočet lyžařských středisek, které nabízejí možnost nočního lyžování po skončení provozu vleků. Tak je tomu i v případě lyžařského střediska Aletsch-Arena u obce Fiesch. Když se den krátí, hned tři vleky v lyžařském středisku Aletsch-Arena prodlužují svou provozní dobu pro noční ptáky. Nejvíce zábavy si milovníci nočního lyžování určitě užijí v Bettmeralp. Sedačková lanovka Blausee prodlužuje svou provozní dobu do své prostřední stanice každé úterý od 16.30 do 21.00. Zde čeká na milovníky nočního lyžování přibližně 1 km sjezdovek. Vedle sedačkové lanovky Blausee funguje pro potřeby nočního lyžování každé úterý od 19.00 do 21.00 také cvičný vlek Alpenrose-Riederalp. Dva vleky zde umožňují využívání cca 500 m dlouhé osvětlené sjezdovky. Při dobrých sněhových podmínkách si na své přijdou i milovníci nočního lyžování v údolí. Cvičný vlek v údolí Fieschertal má své sjezdovky osvětlené každý čtvrtek od 18.00 do 20.00. Zde je k nočním jízdám k dispozici cca 200 m sjezdovek.

Après ski Fiesch

Dovolená v oblasti Aletsch je čiré potěšení na pozadí Walliských Alp. K plnému vychutnání není potřeba více než večerní sklenka vína. Pro čilé lyžaře je tu však i několik àpres ski barů. Jen několik metrů od údolní stanice lanovky Fiesch-Eggishorn-Bahn leží bar Talstation, ideální první zastávka po uzavření vleků. V klubu Inch je možné tančit a slavit až do noci. Kromě toho je možné nechat večer pohodlně doznít v malých barech a restauracích. Kdo by rád byl i v druhé polovině dne sportovně aktivní, může se vypravit s průvodcem na skialpinistickou tůru na ledovec Aletsch a náležitě si tak prožít ledovcové pohoří. Několik tras pro výlety sněžnicích vede údolím Fieschertal a rovněž se zde nachází 3 km dlouhá trasa mezi obcemi Riederalp a Bettmeralp, na které může každý podle sebe objevovat kouzelnou krajinu. Chtěli byste si prohlédnout ledovec Aletsch z ptačí perspektivy? Některé letecké školy nabízejí tandemové lety na padákových kluzácích.

Také sáňkování je velkou zábavou v oblasti Aletsch. V lyžařském středisku Fiescheralp na Vás čeká opravdová specialita: 13 km dlouhá sáňkařská dráha vedoucí dobře udržovanou trasou do obce Lax sousedící s obcí Fiesch. Dole čeká na sáňkaře Sportbus, aby je během několika minut zavezl zpět do obce Fiesch. Další sáňkařská specialita se nachází u lanovky Moosfluh. Zde je možné po uzavření vleku sjet modrou sjezdovku na airboardu. Ideální tratí pro malé sáňkaře je dráha Schlittelpiste Blätz, která je součástí dětského a rodinného parku v údolí Fieschertal. V únoru se zde jednou týdně sáňkuje i večer (do 20.00 hod.). Při méně příznivém počasí nabízí středisko Sport Ferien Resort Fiesch množství jiných sportovních aktivit jako např. plavání, tenis, squash, halové lezení, posilovnu, kuželky, saunu nebo solárium.

Snowpark: Fiesch

Místo zaslíbené milovníkům freestyle ve středisku Aletsch Arena leží na svazích Bettmerhornu mezi červenou sjezdovkou Kanzel a modrou sjezdovkou Salzgäb. Zde na příznivce shreddingu a jibbingu čeká několik tratí se skokánky a jedna trať s raily. Třešničkou na dortu je pak U-rampa pod svahem pro řádně vysoké skoky. Specialitou místních správců je rolba PipeMagician, které správně vytvaruje i zkosené plochy nebo 360stupňové obrátky. Úplní začátečníci můžou své první kroky vyzkoušet v rodinném parku na malých wuppech, lavicích a mini-skokáncích.

Kromě TFI Snowparku na Vás v oblasti Fiesch-Eggishorn čekají další dva snowparky: Funpark Eggishorn a Funpark Konkordia. Oba freestyle areály se rozkládají na obou stranách sjezdovky Konkordia a jsou obsluhovány čtyřmístným vlekem Flesch a šestimístným vlekem Talegga. Areál Konkordia disponuje malou boulovatou sjezdovkou a točitou dráhou pro začátečníky a nováčkům tak poskytuje ideální prostor. Funpark Eggishorn zase nabízí pořádné raily a skokánky.

Lyžařské středisko Aletsch Arena není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Švýcarsko

Výsledky testu expertů Aletsch Arena

Výsledek testu Aletsch Arena se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(4,3 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování

Ubytování Fiesch

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžařské středisko Fiesch

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.