Užijte si zimní dovolenou na sněhu!

Dovolená na sněhu nabízí širokou škálu možností, jak být aktivní, ať už lyžování, snowboarding nebo sáňkování. Mnoho milovníků zimních sportů si ale klade otázku: Kam na zimní dovolenou? Ať už v Rakousku, Francii, Itálii, Německu nebo Švýcarsku: hory jsou velmi blízko a nabízejí krásné prostředí pro dovolenou. Lyžaři a snowboardisté ​​si zde přijdou na své. Zimní dovolená ale nemusí znamenat vždy jen zimní sporty. Sněhové túry panoramatickou krajinou, jízda na saních tažených koňmi nebo relaxační wellness program mohou také tvořit dovolenou v zimě. Skvělý čas na sněhu nenajdete jen v hotelu, ale i v prázdninovém bytě se zimní výlet stává zážitkem. Nezáleží na tom, zda se perfektní zimní dovolená odehrává na sjezdovce nebo mimo ni: lyžařská střediska nabízejí dostatek slunce pro všechny.

Užijte si zimní dovolenou na sněhu!
Užijte si zimní dovolenou na sněhu!

Zimní dovolená Rakousko

Rakousko je dokonalým rájem zimních sportů. Ať už mladí nebo staří, každý si zde najde své zimní radovánky. V Rakousku je široká nabídka sjezdovek pro začátečníky, pokročilé i experty. Lyžařská střediska v destinacích Kitzbühel, Sölden, Ischgl nebo Mayrhofen v Tyrolsku, známé také jako srdce Alp, patří pravděpodobně mezi nejznámější. Ale i další kantony jako Korutany s více než 200 jezery zvou k dovolené na svazích i mimo ně. Výlet se zárukou sněhu a spoustou sjezdovek pro lyžaře je zaručen i v sousedním Salcbursku. Pokud chcete být aktivní bez lyží, také v Rakousku najdete četné nabídky. Od túr na sněhu, jízdy na psím spřežení až po sáňkování, vše je v ceně. Dovolená se sněhem a sluncem v Alpách, odpočinkové nebo aktivní dny: Pokud přemýšlíte, kde strávit zimní dovolenou, pak je Rakousko to pravé místo pro Vás.

Zimní dovolená Francie

Co takhle zimní dovolenou ve Francii? Lyžařskou zábavu a relax slibují i ​​francouzské Alpy. Pro rodiny je na sjezdovkách široká nabídka jak pro experty, tak i začátečníky. Zejména široká nabídka nenáročných sjezdovek pro příjemné lyžování splňuje nároky rodin na zimní dovolenou. Bez ohledu na to, zda Chamrousse, Les 3 Vallées nebo Val Thorens/Les Menuires – lyžařské kurzy pro začátečníky najdete všude. Les 3 Vallées je jedním z největších lyžařských regionů s více než 600 km sjezdovek. Lyžařské spojení propojuje tři údolí Courchevel, Méribel a Val Thorens/Les Menuires. Pro experty na lyžování je ideální lyžařské středisko Les 2 Alpes, které nabízí i sjezdovky na nedalekém ledovci v nadmořské výšce 3 560 m. Koná se zde také každoroční SnowTrex PowderWeek. Kromě lyžování a snowboardingu má Francie samozřejmě také nabídky, které lákají k relaxaci a wellness. Túra po ledovci je také nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo chce strávit dovolenou na sněhu.

Zimní dovolená Itálie

Itálie má pro zimní dovolenou hodně co nabídnout. Ať už lyžař nebo snowboardista, začátečník nebo expert: ve slunné Itálii si na sněhu přijde na své každý. Oblíbené Jižní Tyrolsko leží na slunné straně Alp a nabízí s lyžařským spojením "Dolomiti Superski" okolo 1 200 km sjezdovek. Sloučení zahrnuje 12 lyžařských středisek, které s čerstvě upravenými sjezdovkami nabízejí vše, po čem Vaše srdce během lyžařské dovolené touží. Také v oblastech Trentino a Lombardie s nejznámějšími lyžařskými středisky Cavalese a Livigno lyžaři najdou to nejlepší potěšení z lyžování. Zimní dovolená ve sluncem zalité Itálii je také ideální, pokud si chcete jen užívat sluníčka a relaxovat. S lyžemi nebo bez nich, nabídky pro Vaši zimní dovolenou v Sondriu, údolí Fassa nebo Seiser Alm splní všechna přání.

Zimní dovolená Německo

Dovolená v zimě v Německu? Lyžování v Německu je skvělý způsob, jak strávit čas na sněhu, aniž byste museli cestovat na dlouhé vzdálenosti. Mezi nejznámější místa v bavorských Alpách patří Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf a Berchtesgaden. Kolem nejvyšší německé hory Zugspitze zve k zimním sportům mnoho kilometrů sjezdovek - ideální na dovolenou pro dva, s dětmi nebo přáteli. I místa nezávislá na Alpách mají nabídky pro lyžování, jako je Feldberg v Černém lese. Mnoho prázdninových apartmánů se svou vlastní atmosférou Vás zve na výlet do sněhu v okolí Hinterzarten, Titisee-Neustadt nebo Freudenstadt. V Černém lese je kromě rodinných lyžařských středisek také co objevovat mimo sjezdovky, ideální pro zimní dovolenou. Pokud se Vám tedy nechce jezdit daleko a přesto si chcete užít zimní krajinu, můžete na otázku „Kam na zimní dovolenou?“ odpovědět Německem.

Zimní dovolená Švýcarsko

Švýcarsko má vždy co nabídnout. Nejen četné čtyřtisícovky jako světoznámý Matterhorn (4 478 m n.m.), trojka s Eigerem (3 970 m n.m.), Mönch (4 107 m n.m.) a Jungfrau (4 158 m n.m.), ale také exkluzivní nabídky dělají ze Švýcarska něco výjimečného. Nabídka pro dovolenou v zimě sahá od útulných prázdninových apartmánů přes exkluzivní apartmánové komplexy a wellness hotely až po 4hvězdičkové luxusní hotely. Pro extravagantní zimní dovolenou doporučujeme Svatý Mořic v lyžařským středisku Corviglia, které je ideální pro zkušené lyžaře. Švýcarsko ale nemusí být jen drahé, výlet za sněhem zde může být i cenově dostupný. Ubytování v okolí Davos, Flims Laax Falera a Veysonnaz jsou vhodné speciálně pro rodiny a všechny ty, kteří hledají cenově dostupnou zimní dovolenou ve Švýcarsku.

Zimní dovolená Česko

V českém Krušnohoří, Krkonoších a Českém lese najdou milovníci zimních sportů rozmanité sjezdovky a běžecké tratě. V mnoha lyžařských střediscích jsou také dobrodružné sáňkařské dráhy a zimní turistické stezky, které zvou k prozkoumání krásné krajiny. V lyžařských střediscích vhodných pro rodiny v okolí Lipna a Pece pod Sněžkou si na své přijdou lyžaři všech věkových kategorií. Dobře vybavené hotely a wellness nabízí vše, po čem Vaše srdce touží na zimní dovolené i bez lyží. Pohostinní místní obyvatelé také dělají z České republiky oblíbenou destinaci pro cenově dostupnou dovolenou na sněhu.

Zimní dovolená Polsko

V Karpatech a Sudetech můžete lyžovat a snowboardovat také v sousední zemi Polsku. Sklářský Poruba, Karpacz a Zakopane patří mezi nejznámější a nejoblíbenější střediska zimních sportů v Krkonoších a Vysokých Tatrách. Ani bez lyžování nebo snowboardingu nebude na zimní dovolené v Polsku nuda, protože hornaté destinace Vratislav a Krakov zvou k objevným túrám. Dobře vybavené hotely většinou nabízejí od saun a masáží až po bazény s wellness vše, po čem by Vaše srdce během dovolené mohlo zatoužit. Pokud hledáte levnou zimní dovolenou, v Polsku ji určitě najdete. Četné jsou také nabídky na krátkou dovolenou na sněhu v malých lyžařských střediscích.

Zimní dovolená Slovensko

Málokdo ví, že v zimě můžete provozovat zimní sporty téměř ve všech regionech Slovenska. Lyžařská střediska Tatry a Fatra nabízejí ideální podmínky pro zimní dovolenou. Lyžování na Slovensku se zde stává čistým potěšením díky dobře vybaveným zimním sportovním areálům. Ať už Starý Smokovec nebo Jasná, na Slovensku si přijdou na své rodiny i vášniví lyžaři a snowboardisté. Protože kromě perfektně upravených sjezdovek je tu i mnoho turistických tras a sáňkařských drah pro dovolenou na sněhu. Perfektní zimní dovolenou bez lyží pod nohama najdou i ti, kteří hledají odpočinek. Den na lyžích můžete zakončit pohodlně v některém z mnoha barů či restaurací drinkem nebo ochutnat řadu slovenských specialit.