Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Volný čas & výlety Švédsko

Švédsko, to jsou červené dřevěné domky s barevnými zahrádkami, jsou to losy a malé vesničky jako z knížek Astrid Lindgrenové. Ano, Astrid Lindgrenová, zřejmě nejznámější Švédka, byla onou osobou, která nám Švédsko přiblížila už v dětství. Z jejích příběhů se děti radují ještě dnes. Vyplatí se vydat po jejích stopách. V provincii Småland se nachází její rodiště Vimmerby, kde lze navštívit i její tehdejší bydliště. Na její počet byl postaven dokonce zábavný park "Astrid Lindgren Värld". Za návštěvu stojí také Sevendstorp aneb Bullerbyn. Touhle vesničkou, skýtajíc deset stálých obyvatel a ve které vyrůstal spisovatelčin tatínek, se nechala inspirovat pro její knížku "Děti z Bullerbynu". Lönnberga, domov malého Emila, za to existuje doopravdy. Statek Katthult je však v nedalekém Gibberydu.

Kdo si na tahle malá a rozkošná městečka a vesničky potrpí, tomu lze doporučit i výlet do Luleå. Zdejší historické jádro města patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Vesnička skýtá kolem 500 starých, červených, dřevěných domků, které jsou postaveny kolem kamenného kostela. Chatičky byli za starých časů určeny jako možnost noclehu návštěvníkům kostela, kteří sem zavítali z daleka.

Pokud se zajímáte o Sámskou tradici, pak si nenechte ujít Jokkmokk. Středisko je známé jako centrum sámské kultury a proslulo se v první řadě svým každoročním zimním trhem "Vintermarknad", který se pořádá již od roku 1605. Jde o jede z nejstarších trhů na světě.

Magnetem a kouzlem přitažlivosti tu však nejsou pouze tradiční vesničky. Jsou to také metropole. Všem vpřed samozřejmě Stockholm. Vyplatí se navštívit muzeum Vasa, kde se každý rok předává Nobelova cena a ani dospělí by neměli zanevřít na návštěvu pohádkového muzea Junibacken, kde se můžete projít po Vile Vilekule. Nezapomenutelná bude také procházka po jádru města Gamla Stan, kde se mimo jiné nachází královský palác. Stejně tak lákavá je i návštěva Göteborgu, druhého největšího města Švédska. Výběr muzeí je tu opravdu pestrý, mimo jiné experimentální muzeum Universeum, designové muzeum Rökkska a Volvo muzeum. Že nechcete do muzea, ale raději na nákupy? To nebude problém v Nordstanu, největším nákupním centru Skandinávie.

Kdo by se rád podíval do dávné historie, tomu Švédsko sice nenabídne jízdu časovým strojem, ale spoustu krásných zámků, ve kterých je spousta stop po minulosti. V dnešní době dobře využitý zámek je Drottningholm, trvalé bydliště královské rodiny. Jedním z nejkrásnějších barokních zámku je Skokloster. Do doby bronzové se můžete mrknout, navštívíte-li Tanum. Právě tady se můžete vydat po stopách skalních rytin, kterých tu je na 350. Na hrbu mají dobrých 3 000 let a je jasné, že i ony jsou součástí kulturního dědictví UNESCO.

Lyžařská střediska Švédsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
41 km 588 - 890 m již brzy