Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžařská střediska Slovinsko

Lyžařská střediska Slovinsko

Ve Slovinsku se nachází více jak tucet velkých a také mnoho menších lyžařských středisek, které dohromady utvářejí více jak 270 km sjezdovek a jsou spojeny 190 lanovkami a vleky. Lyžařská střediska jsou rozmístěna až do výšky 2 292 m n.m. a nabízejí především lehké a střední tratě, které jsou ideální pro rodiny s dětmi a také pro začátečníky. Ve velkých střediscích máte možnost si užít jak skitouren, tak i černé sjezdovky pro pokročilejší lyžaře. Většina lyžařských areálů leží na východě vrchoviny Pohorje v Julských Alpách na severovýchodě země. K nejznámějším lyžařským střediskům patří Maribor v Dolním Štýrsku a Kranjska Gora v regionu Gorenjska, obě střediska jsou velmi dobře známá ze Světového poháru v alpském lyžování.

V regionu Gorenjska nalezneznete také středisko Vogel-Bohinj, které je velmi bohaté na sníh a také středisko Kobla-Bohinj s více jak 20 km sjezdovek. Menší lyžařská střediska naleznete pak na jihu Slovinska, která nabízejí okolo 8km sjezdovek.

Après ski Slovinsko

Lyžařská střediska ve Slovinsku jsou díky své rozloze a stavu sjezdovek vhodná pro rodiny s dětmi, ale i pro pokročilé lyžaře. Klasická zábava u baru na sjezdovce je zde k nalezení, pokud vůbec, ve středisku v menším počtu. V lyžařském středisku v Mariboru nabízí například hospůdky na sjezdovce i v údolí muziku a občerstvení jako společenské setkání. Kromě lyžování zde můžete okusit i další společenské aktivity jako například sáňkování, běžkování, procházky ve sněžnicích, projížďku s koňským spřežením a nebo horské tůry, a tím se seznámit s krásnou zalesněnou přírodou tohoto regionu.

Pro zcela odpočinkovou dovolenou je ve Slovinsku k tomu také 14 různých certifikovaných termálních lázní a wellness center. Stoletá tradice a komplexní péče jsou zde nabízeny v podobě moderních procedur. Velká porce wellness za velice příjemnou cenu dělají z dovolené ve Slovinsku něco speciálního.

Volný čas & výlety Slovinsko

Ve Slovinsku existuje nepřeberné množství pamětihodností, historických měst a idylické přírody. Díky pohnuté historii této země, která byla součástí Rakouska - Uherska a později Jugoslávie bylo Slovinsko kulturně i historicky svým způsobem ovlivněno. Jako jediná země na světe oslavuje Slovinsko národní kulturní svátek (8. Februar). Ve dvou největších městech, hlavním městě Lublaňi a také Mariboru najdete nespočet historických budov a jiných kulturních hodnot: budovu opery a také budovu baletu, Slovinskou filharmonii, Národní divadlo a Národní galerii, ale také nespočet kulturních možností. Umění, kultura a dějiny jsou zde takřka všudypřítomné.

Pro milovníky přírody a hor nabízí Slovinsko také řadu možností k výletu a dovolené. Jako třetí nejzalesněnější země Evropy nabízí Slovinsko širokou škálu lesních turistických tras, ale také prostor pro procházky ve sněžnicích a populární Skitouren.

Lyžařská střediska Slovinsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Výška Lyžařské středisko Sjezdovky Výška
oddo
391 m Krvavec 30 km 1 450 - 1 971 m
806 m Kranjska Gora 20 km 800 - 1 215 m
275 m Mariborsko Pohorje 42 km 325 - 1 327 m

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami