Hodnocení zákazníků

Eisenerz

77 Počet hodnocení:

88 % Míra doporučení:

Středisko 7,8
Lyžování 7,9
Mapa sjezdovek
Informace k lyžařskému středisku
Präbichl
Nejvyšší bod: 1 608 m
Nejnižší bod: 1 100 m
Výška vesnice: 736 m
Vleků celkem: 7
Kotvové vleky: 4
Sedačkové lanovky: 3
Kabinkové lanovky: 0
Sjezdovek celkem: 20 km
Sjezdovky:
6 km
Sjezdovky:
11 km
Sjezdovky:
3 km

Lyžování Eisenerz – lyžování plné zážitků na Erzbergu!

Eisenerz

Poklidný Eisenerz nadchne ničím nerušenou štýrskou přírodou. Usazený uprostřed výrazných Eisenerzských Alp, Eisenerz leží přibližně 30 km severovýchodně od okresního města Leoben a je možné se k němu dostat pouze skrz horský průsmyk u Präbichlu (1 226 m n.m.). Kolem 4 350 lidí žije v této obci, která v minulosti vznikla a byla výrazně ovlivněna těžbou železné rudy. Nedaleko obce se do výšky tyčí významná hora Erzberg (1 466 m), které se rovněž říká "štýrský bochník". Patří k nejznámějším rakouským horám a coby ukázkový důl je jednou z největších turistických atrakcí regionu.

Samotný Eisenerz Vás uhrane svým romantickým starým městem a mnoha pamětihodnostmi, jako např. ve středu města ležící náměstí Bergmannsplatz s kašnou s litinovou sochou horníka, starou radnicí s klenbovými okny a sgrafitovou výzdobou nebo farním kostelem Sv. Oswalda, největším opevněným kostelem ve Štýrsku. Skvělý výhled na město a na Erzberg nabízí věž Schichtturm, ke které se z centra města dostanete po krátké cestě serpentinami. Eisenerz je atraktivní dovolenkovou destinací i díky lyžařskému středisku Präbichl, sáňkařským drahám, zimním turistickým stezkám a běžkařským trasám.

Eisenerzské Alpy

Eisenerzské Alpy tvoří jižní část Ennstalských Alp v Horním Štýrsku. Divoce romantické horské pásmo se táhne přes rozeklaná údolí, strmé vrcholky hor a široké horské pastviny. Nejvyšší horou a atraktivní výletní destinací cca 60 km dlouhého horského hřebenu je Gößeck (2 214 m n.m.). Největšími turistickými atrakcemi je také hora Erzberg (1 466 m n.m.) se zpřístupněnými štolami a neméně populární hora Eisenerzer Reichenstein (2 165 m), která se tyčí hned vedle. Druhá jmenovaná hora je cílovou destinací turistických a skialpových tras a zároveň je odsud skvělý výhled. Díky své poloze ve vyšších nadmořských výškách zažívají Eisenerzské Alpy zimy bohaté na sníh, a tak se lyžaři v lyžařských střediscích Präbichl, Wald am Schoberpass nebo Kaiserau mohou těšit na perfektně připravené sjezdovky.

Doprava Eisenerz

  • vlakem: Eisenerz (na místě)
  • letecky: Štýrský Hradec (cca 95 km), Linec (cca 135 km), Salzburg (cca 200 km)

Ubytování Eisenerz

Mapa zvětšit

Hledat…

: Lyžování Eisenerz

Momentálně nejsou k dispozici žádné nabídky.

Bezpečná objednávka se SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter