Rádce středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka: dle termínu
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín : libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.
Ocenění
Informace k lyžařskému středisku
Santa Caterina
Nejvyšší bod: 2 880 m
Nejnižší bod: 1 722 m
Výška vesnice: 1 734 m
Vleků celkem: 9
Kotvové vleky: 5
Sedačkové lanovky: 2
Kabinkové lanovky: 2
Sjezdovek celkem: 35 km
Sjezdovky:
2 km
Sjezdovky:
27 km
Sjezdovky:
6 km
Hodnocení zákazníků

Aparthotel Tre Signori

121 Počet hodnocení:

93 % Doporučení:

Ubytování 8,3
Středisko 8,5
Lyžování 8,9

Lyžařské středisko Santa Caterina

Lyžařské středisko Santa Caterina

Skipas "4 Valli" je platný nejen v Santa Caterině, ale také pro střediska Cima Piazzi-San Colombano a Bormio a umožňuje tak sportovní vyžití na 110 km sjezdovek, mezi nimiž zajišťuje přepravu 36 vleků a lanovek. Vedle nadmořské výšky (1 225 – 3 012 m) zajišťují dostatek sněhové pokrývky také četná zasněžovací zařízení. Středisko Santa Caterina, které se stalo dějištěm mistrovství světa v lyžování v roce 1985 a 2005, vám nabídne přes 20,5 km sjezdovek s převážně středním stupněm obtížnosti (27 km) a 9 vleků, mezi nimiž jsou i dvě moderní kabinové lanovky pro 8 osob, které vás pohodlně dopraví do střediska.

Velkou výzvou jistě bude 2 km dlouhá černá sjezdovka "Adler" v nadmořské výšce 600 m. I po mistryni světa pojmenovaná černá sjezdovka "Deborah Compagnoni" je sladkou třešničkou na dortu pro zkušenější lyžaře. Celých 3,6 km měří nejdelší sjezdovka Santa Cateriny a to při výškovém rozdílu o 1 000 m!

Snowboardisté si mohou zaskočit do snowparku a na freeridové svahy do Bormia. Sjezdovky ve Cima Piazzi-San Colombano jsou naproti tomu jednoduché a perfektní pro výlet s rodinou.
Pro zvětšení klikněte na plánek.

Večerní lyžování Santa Caterina

Pocit Dolce Vita nevládne na sjezdovkách v okolí Santa Cateriny pouze přes den, ale i v noci. Na pozadí dechberoucího horského panoramatu jsou v Itálii pro potřeby nočního lyžování otevřeny sjezdy. Sjezdovky jsou rovněž čerstvě upraveny před prodlouženou provozní dobou a nabízejí vše, po čem srdce lyžaře pod hvězdnou oblohou touží. Pro potřeby nočního lyžování není otevřena pouze sjezdovka pojmenovaná po mistryni světa Deborah Compagnoni. Také několik kilometrů vzdálené Bormio se promění v lyžařské středisko s možností nočního lyžování. Přirozeně je skvěle postaráno i o chuťové pohárky v horských chatách a barech a o dokonalý noční zážitek je tak zaručen.

Après ski Santa Caterina

V malém středisku Santa Caterina panuje poněkud klidnější atmosféra než v sousedním Bormiu. Nicméně ani zde není après ski neznámým pojmem! Četné útulné horské chaty, kavárny a restaurace vás jistě nalákají na ochutnávku místních, regionálních i národních specialit. Útulné slunečné terasy v lyžařském středisku přímo lákají k posezení si u drinku po posledním sjezdu. V pokročilých hodinách můžete pokračovat v bujarých oslavách na místní diskotéce. Komu to nestačí, může se za nočním životem vydat do nedalekého Bormia či Livigna. Jako doplňkové aktivity se nabízí tenis, bruslení, a třeba horolezectví. Kulturně orientovaným hostům lze doporučit návštěvu muzea nebo kina. Milovníci přírody určitě zavítají do Štilfského Národního Parku, kde se mohou nechat okouzlit nádhernou faunou a florou.

Snowpark: Snowpark Bormio Santa Caterina

Santa Caterina, dějiště Mistrovství světa v lyžování, je perfektní oblast pro profíky. Ale platí to i pro freestylisty mezi vámi sportovci? Ano, a nejen to - vyřádí se tu totiž jak profíci, tak i začátečníci. „Snowpark Bormio“, který najdete ve stejnojmenném lyžařském středisku, má tři trasy a tím pro každou úroveň něco. Easy line je se svými 2, 3 a 5 m dlouhými fun bednami a 1 m dlouhým skokánkem ideální pro začátečníky a na zahřátí svalů. Jste-li již zahřátí a o něco zkušenější nebo dokonce úplný profík, pak vyzkoušejte medium line a rails line. Různé překážky, počínaje step-upem, 3 m dlouhým bon ballem a 9 m dlouhou bednou, stejně jako tables o 5 a 10 m vám rozproudí krev v žilách.

Tým který je za park zodpovědný, se pravidelně stará o perfektní podmínky a s láskou k detailu i o kreativní set-up. To zní dobře, ne?

Lyžařské středisko Santa Caterina není pro Vás to správné? Potom se podívejte zde: lyžařská střediska Itálie

Výsledky testu expertů Santa Caterina

Výsledek testu Santa Caterina se skládá z následujících kategorií: top hodnotící kritéria, hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy a další hodnotící kritéria,která svou hodnotou mají vliv na celkový výsledek.

Výsledná známka v testu

(3,2 z 5 hvězdiček)

Top hodnotící kritéria
Toto hodnocení se projeví dvakrát ve výsledku.

Vleky & lanovky
Jistota sněhu

Hodnotící kritéria pro zvláštní zájmy

Rodiny & děti
Začátečníci
Zdatní lyžaři & freerideři
Snowparky
Běžecké lyžování & trasy

Další hodnotící kritéria

Après ski
Orientace (plán sjezdovek, informační tabule & značení)
Horské restaurace, chaty & gastronomie
Příjezd & možnosti parkování