Zimní dovolená na statku

Nic není tak idylické a originální jako dovolená na venkově. Bydlíte na nádherném statku obklopeni maštalemi, pastvinami a panenskou přírodou. Může to být ještě krásnější, když se statek nachází přímo v Alpách s nádherným výhledem na hory. Tady mohou lyžaři a snowboardisté ideálně zkombinovat venkovskou idylu spolu s nekonečnou zábavou na svazích.

Pokud chcete spojit zimní dovolenou s krásou venkova, najdete zde určitě tu pravou nabídku pro celou rodinu.

Zimní dovolená na statku
Zimní dovolená na statku

Proč zimní dovolená na statku?

Mnohostrannost a blízkost přírodě jsou možnosti, které statek nabízí. Právě pro děti to může být skvělý zážitek z přírody a možnost jak poznat z blízka různá zvířátka. Na mnoha statcích je nabízeno také hlídání na celá den nebo jeho část, aby i rodiče mohli vyrazit do nejbližšího lyžařského střediska, zatímco potomek bude krmit prasátka a slepice, dojit krávy, hrát si ve stodole nebo se koulovat. Pokud vlastní statek také koně, je často v nabídce dobrodružná vyjížďka hlubokým sněhem nebo romantická projížďka v koňském spřežení – zážitek nejen pro Vaše děti. Večer pak není nic příjemnějšího než si společně sednout k horkému punči před praskající kamna a koukat z okna ven na třpytící se sníh.

Kam vyrazit za zimní dovolenou na statku?

Čím dál tím více rekreantů se zajímá o možnost strávit zimní dovolenou na statku a nabídka tím pádem také roste. Odpovídající nabídku tak nabízí například také Bauernhof-Pension Wassererhof v Gerlosu. Útulný Bauernhof-Pension Wassererhof se nachází na klidném místě v městské části Gmünd, cca 3 km od Gerlosu a lanovky Isskogelbahn v Zillertal Aréně. Tady můžete zažít tu pravou idylickou zimní dovolenou s krávami, koňmi, prasaty, slepicemi a kočkami.

Na co si u zimní dovolené na statku dávat pozor?

U zimní dovolené na statku myslí snad každý na šťastná zvířata ve volném výběhu. Bohužel to tak ale není všude. Zimní dovolená na statku je často označována jako „udržitelný cestovní ruch“, proto byste při jejím výběru měli sami dbát na to, abyste cestovali s ohledem na životní prostředí a ať zvířata nežijí v masové živočišné výrobě. Nemusel by to být totiž pěkný pohled ani pro děti, které by na ni neměly nahlížet jako na něco „normálního“. K tomu byste měli dávat také pozor na alergie. Právě u lidí s alergií na zvířecí srst by takový pobyt nemusel být zrovna příjemným zážitkem. Nejlépe si s sebou přibalte i extra oblečení, u kterého Vám nebude vadit, že se zašpiní a děti tak budou moci bez obav do stáje za zvířaty. Pokud toto vezmete na vědomí, bude Vaše zimní dovolená na statku určitě nezapomenutelným zážitkem!