Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Volný čas & výlety Kanada

Kanada je rozlohou druhým největším státem na světě. Kvůli tomu je také celkem složité a náročné stihnout navštívit všechny památky a přírodní zajímavosti během jedné dovolené. Města najdete z důvodu velikosti země zejména jen na jihu a některá se opravdu vyplatí navštívit. Například Vancouver. Město je u mnohých známé hlavně ještě jako město pořádající Zimní olympijské hry 2010. Turistům se město prezentuje jako pestré město s mnoha možnostmi. Potkávají se zde hory a moře a za zmínku stojí mrakodrap Harbour Center Tower s výhledem na panoramata a také hora Grouse Mountain, s největší lanovou dráhou Severní Ameriky, které patří k nejoblíbenějším místům, která stojí za vidění. Ještě další důvod pro návštěvu? Tím je bezpochyby visutý most Capilano, který je nejvyšším a nejdelším mostem pro pěší turisty. Nachází se u něj světově největší soukromá sbírka totemů.

Návštěvníky také láká Toronto se svým CN Tower, který je s výškou 553 m nejvyšší volně stojící budovou Severní Ameriky, a obrovská Zoo (280 hektarů, okolo 5 000 druhů zvířat). Olympijské hry na vlastní kůži lze prožít i v Calgary. Koneckonců zde stojí ještě olympijská městečka ze ZOH 1988. Město jako na dlani budete mít, pokud vyjedete na 190 m vysokou Calgary Tower. Hlavnímu městu Britské Kolumbie, Victoria, je přezdíváno „City of Gardens” (město zahrad) a městu Chemainus se říká „město pomalovaných domů”. 39 velkých obrazů namalovaných na fasádách domů zde vypráví historii města a země. Kdo má rád nákupy, toho to bude táhnout do Edmontonu. Zde se vám naskytne možnost navštívit West Edmonton Mall, což je největší nákupní a zábavní centrum světa. Vybrat si můžete z 800 obchodů, kaváren a restaurací a nejnovější filmové hity máte možnost shlédnout ve 26 kinech. K tomu připočítejte ještě 7 atrakcí jako je např. indoor-bungeejumping a o zábavu máte postaráno!

Kdo dá přednost přírodě před nákupy, měl by navštívit mimo jiné národní park Jasper. Také proto, že zde může člověk cestovat do minulosti, neboť se zde nachází největší souvislé ledové pole jižně od polárního kruhu. Kolumbijské ledové pole se rozprostírá na ploše 325 čtverečních kilometrů a je pozůstatkem poslední doby ledové. Úbytek ledové plochy znázorňují letopočty na cedulích okolo ledové masy.

Lyžařská střediska Kanada

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
200 km 652 - 2 284 m již brzy