Newsletter

Přihlaste si newsletter a zajistěte si spoustu výhod!

Další informace k zájezdu

skipas

Skipas

Skipas je Vaší vstupenkou na sjezdovky, která Vám umožní používání lanovek a vleků v konkrétním lyžařském středisku nebo celém lyžařském regionu.

Je skipas zahrnutý v ceně zájezdu?

Pokud není uvedeno jinak, je u všech zájezdů v ceně skipas, který je platný jeden den po příjezdu a do dne před odjezdem. Zpravidla lze skipas v objednávkovém procesu prodloužit o den odjezdu. Kdo by rád lyžoval již v den příjezdu, může si v místě pobytu koupit půldenní či celodenní skipas na pokladně vleku.

V některých cílových destinacích je možné si skipas rozšířit na lyžařský region a využít tím pádem možnosti lyžování v dalších lyžařských střediscích v rámci lyžařské oblasti.
V mnoha střediscích má skipas podobu čipové karty (elektronická časová karta). Za tuto kartu vzniká minimální poplatek, který má zpravidla podobu zálohy a bude Vám při odevzdání čipové karty vrácen.
V případě, že si žádný skipas nepřejete, máte možnost jej v objednávkovém procesu odstranit. Z celkové částky za zájezd se poté odečte cena za skipas. U některých nabídek skipas bohužel odstranit nelze.

Kde lze zakoupit výhodné skipasy?

Při hledání zvýhodněných skipasů si zde lyžaři přijdou na své. Při objednávání lyžařské dovolené v balíčku máte možnost si Váš skipas zakoupit za sníženou cenu. SnowTrex pro Vás nakupuje skipasy za výhodnějších podmínek a umožňuje Vám využít této slevy prostřednictvím výhodných nabídek dovolené v balíčku. Děti obdrží svou vstupenku na sjezdovky za sníženou cenu nebo zcela zdarma. Tak je možné si zalyžovat v oblíbených a velkých lyžařských střediscích s jedním skipasem za výhodné ceny.

Potřebují děti skipas a do jakého věku je bezplatný?

Ve většině případů je v lyžařských střediscích skipas pro děti do 5 nebo 6 let zdarma. Děti musejí být obvykle v doprovodu dospělé osoby nebo lyžařského instruktora. V některých lyžařských střediscích mohou děti lyžovat bezplatně dokonce i do 10 nebo dokonce 15 let. V procesu objednávání bude na základě věkové kategorie správný skipas automaticky přiřazen.

Kde je možné v ceně zahrnutý skipas vyzvednout?

Skipas obdržíte na pokladně lanovky nebo v jednotlivých případech přímo v ubytování. Přesné informace k místu vyzvednutí obdržíte spolu s Vašimi podklady k zájezdu ve voucheru pro skipas.

Jaké služby zahrnuje skipas?

V mnoha destinacích obdržíte spolu se skipasem celou řadu dalších služeb a výhod. Kromě možnosti použít skibusy a další prostředky veřejné dopravy můžete s Vaším skipasem v mnoha střediscích využít možnosti zvýhodněného vstupného při návštěvě místních muzeí nebo koupališť a lázní, ale také pro události jako koncerty nebo festivaly. Získáte tak velký výběr alternativ pro volný čas po lyžování nebo pro dny bez lyží.

Jak mohu sledovat počet najetých kilometrů sjezdovek?

V čím dál tím více lyžařských střediscích je nabízen servis sledování počtu sjetých kilometrů sjezdovek pomocí čipové karty. Na konci dne na lyžích tak získáte přehled o počtech jízd lanovkou nebo vlekem, kilometrů sjezdů a další statistiky. Postačí Vám jen zadat číslo skipasu na webové stránce příslušné lanovky. Zobrazit si pak můžete údaje o překonaných výškových metrech a počtu kilometrů najetých na lanovkách a vlecích v daný den. Velké množství lyžařských středisek a lyžařských regionů nabízí možnost si tyto informace přímo po posledním sjezdu vytisknout v automatech Skiline.