Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžování Polsko: Snow up your life!

Polsko má impozantní kopce a jediné Stolové hory v Evropě. Na jihu země najdeme polské středohoří, Svatokřížské hory, Beskydy, Karpaty a Sudety společně s Krkonošemi. Jediné velehory představují Vysoké Tatry v Karpatech, jejichž vrchol Rysy (2 499 m) je také nejvyšší horu Polska. Pro zimní sporty se Vysoké Tatry a Krkonoše hodí přímo skvěle.

Regiony Polsko

Karpaty

Karpaty

Tatry jsou také často označovány jako nejmenší vysokohorské pohoří na světě, jehož nejvyhledávanější části jsou beze sporu Vysoké Tatry s dech beroucími výhledy, strmými vrcholky, ostrými skálami, hlubokými roklemi a křišťálovými jezery. Voňavé smrkové lesy bohaté na faunu a floru jsou spíše v nížinách. Nejvyšším vrcholkem polských Tater a tím i nejvyšší hora Polska jsou Rysy s nadmořskou výškou o 2 500 m. Tatry nabízejí samozřejmě také skvělý terén pro zimní sporty, včetně dech beroucích výhledů na netknutou krajinu, prvotřídních sjezdů a tras pro běžkaře - tady si užijete pestré zimní radovánky!

Krkonoše

Krkonoše

Krkonoše mají přichystaný široký výběr možných zimních aktivit. Můžete tady vyzkoušet a praktikovat vše, ať už se jedná o alpské lyžování, snowboarding, běžkování nebo horská turistika. Toto pohoří nabízí lyžařům mnoho tras a lyžařských sjezdovek s různými stupni zátěže. Na polské straně Krkonoš je nejvyšším vrcholem Sněžka (1 362 m). Největším lyžařským centrem je „SkiArena Szrenica“ ve Sklářské Porubě a Sněžka (1 602 m) v Karpaczi. Na obou místech je síť tratí velmi rozmanitá a zajímavě tvořená, přičemž zejména ve Sklářské Porubě je také k dispozici mnoho svahů pro lyžaře začátečníky. Četné půjčovny materiálu a mnoho dobře vyškolených lektorů lyžování a snowboardingu činí z dovolené nekomplikovanou a příjemnou záležitost. Region Sklářská Poruba-Harrachov je považován za pravou Mekku běžeckého lyžování ve střední Evropě. Najdete tady přes 250 km tratí, jejichž část dokonce spadá do nejvyšší klasifikace Mezinárodní lyžařské federace. Pohádková krajina Krkonoš představuje ideální oblast pro horskou turistiku. Spousta dobře rozvinutých výletních stezek tvoří základ pro nezapomenutelný výlet.

Lyžařská střediska Polsko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
15 km 707 - 1 362 m již brzy
16 km 1 014 - 1 987 m již brzy