Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Lyžování Německo: Snow up your life!

Německo se jako země zimních sportů často neprávem podceňuje. Pestrost lyžařských středisek je však i tady velká. Na jihu Německa máme Alpy, které skýtají rozmanité zimní areály a fanoušky lyžování i snowboardování potěší. Rodinám s dětmi přijdou malá lyžařská střediska vhod. Ideálními cíli bude Harz, Černý les, Durynský les nebo Sauerland v Severním Porýním Westfálsku.

Regiony Německo

Baden-Württemberg

Baden-Württemberg

Bádensko-Würtemmbersko skýtá nádherně pestrou krajinu. Vezměme například Černý les, Švábskou Albu nebo Bodamské jezero. Bavíme-li se o zimních sportech, polarizují zdejší zimní střediska v první řadě rodiny s dětmi. Střediska jsou přehledná, mají perfektně upravované sjezdy a moderní vleky. Centrum lyžařských sportů Bádenska-Württemberska je samozřejmě nejvyšší hora Černého lesa, Feldberg (1 493 m), kolem které se sbíhá několik menších lyžařských středisek. Ani lyžařské areály na Švábské Albě nejsou k zahození, děti i dospělí si tu užijí pestrou dovolenou.

Bavorské Alpy

Bavorské Alpy

V Horním Bavorsku se zimním lyžařům splní každé přání. Nejvyšší lyžařské středisko Německa, Zugspitze, nabízí dech beroucí výhled na krásné zasněžené hory německých Alp. Profíci tu testují sjezdovky Světového poháru, mezi které patří Kandahar v Garmischi a že po celém dni na sjezdovkách vyhladoví, je jasné. Zdejší kuchyně přijde zrovna vhod! I Allgäu se může pochlubit směsí sportu, odpočinku a wellnessu a s největším lyžařským střediskem Německa "Fellhorn-Kanzelwald" si tu užijete zimní dovolenou superlativů.

Bavorský les

Bavorský les

Bavorský les je se svými 6 000 km² největším souvislým lesem Střední Evropy. V roce 1970 byl zde založen Národní park Bavorský les, dohromady s Českým lesem se jedná o největší chráněnou souvislou lesnatou plochu Střední Evropy o rozloze 900 km². Nabídku této oblasti uvítají zejména rodiny s dětmi. A kdo nemá chuť prozkoumávat zdejší přírodní krásy na lyžích, ten se jí může kochat třeba během romantické projížďky koňským spřežením. Mnohé restaurace a tradiční chatky nabízejí jak regionální tak i internacionální specialitky, pohodové posezení při výborném jídle byste si tedy rozhodně neměli nechat ujít.

Sasko

Sasko

Sasko je oblíbeným cílem pro dovolenou mnoho turistů. Není divu, svým návštěvníkům nabízí hned tři lákavá velkoměsta, kterými jsou Drážďany, Lipsko a Chemnitz, spoustu zámků a po divadelní a hudební stránce i velmi bohatý výběr kulturních aktivit. Postupem času si Sasko však oblíbili i zimní sportovci, vyhledávané cíle zejména pro rodiny s dětmi představují lyžařská střediska v Krušných horách a ve Vogtlandu. Středem pozornosti veškerého lyžařského dění je beze sporu Fichtelberg u Oberwiesenthalu. Jediná saská lyžařská houpačka je Skiwelt Schöneck, získala si dokonce certifikát rodinného lyžařského střediska. Mnoho menších lyžařských středisek kolem jsou vhodná zejména pro začátečníky.

Hochsauerland

Hochsauerland

Sauerland se nachází na jihovýchodě severního Porýního Vestfálska a obklopují ho pohoří a malé vrcholky východního Sauerlandu, Hessenu, Wittgensteiner Land, Siegerlandu a Bergisches Land. Naleznete zde zejména bukové a hluboké smrkové lesy. Sauerland si vysloužil přezdívku „kraj tisíce vrcholků“ a to právem, k největším vrcholkům zde patří Langenberg, Hegekopf a Kahler Asten, které se postarají o parádní zimní radovánky. Ať bobová nebo sáňkovací dráha Winterberg či lyžařský můstek Mühlenkopf ve Willingen, zdejší jedinečnou atmosféru byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Lyžařská střediska Německo

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
32 km 1 130 - 1 560 m 4-10 5 612
60 km 630 - 1 800 m 2-7 2 792
2 km 750 - 955 m již brzy
3 km 580 - 745 m již brzy
60 km 732 - 2 720 m 3-5 6 176
63 km 950 - 1 450 m již brzy
6 km 657 - 1 050 m již brzy
128 km 826 - 2 224 m již brzy
20 km 933 - 1 337 m 2-7 2 228
53 km 750 - 1 708 m již brzy
128 km 826 - 2 224 m 7 18 302
33 km 900 - 1 244 m již brzy
60 km 630 - 1 800 m 7 9 842
60 km 630 - 1 800 m již brzy
3 km 620 - 760 m již brzy
16 km 600 - 830 m již brzy
27,5 km 639 - 809 m již brzy