Wi-Fi v lyžařských střediscích

Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter atd. - internet a jeho sociální media nás doprovázejí každý den. Není divu, že to platí i pro mnoho milovníků zimních sportů během zimní dovolené na sjezdovce. Nakonec člověk se přeci rád podělí o své zážitky z dovolené s těmi, co zůstali doma - a to často jak nejrychleji je jen možné. To je známo i provozovatelům lyžařských středisek a jsou proto vybaveni. V mnoha lyžařských střediscích najdete připojení k Wi-Fi a to na chatách nebo i dokonce na několika vybraných místech v rámci celého lyžařského střediska. Tak se člověk opravdu nemusí bát, že by během dne na lyžích nemohl něco rychle "postnout" nebo že něco zmešká.

Wi-Fi v lyžařských střediscích
Wi-Fi v lyžařských střediscích

Lyžařská střediska s Wi-Fi

Lyžařských středisek, která nabízejí Wi-Fi, je již nespočítatelně. Ať už v Německu, Rakousku, Francii nebo v Itálii, jedno středisko za druhým rozšiřuje své digitální vybavení. Není divu – nakonec je to dobrá reklama i pro samotné provozovatele, když spokojení návštěvníci „postují“ krásné fotky z jejich lyžařského střediska. Přesto ale platí, pro koho je Wi-Fi ve středisku důležitá, měl by se ještě krátce před objednávkou přesvědčit, že Wi-Fi připojení dané středisko opravdu nabízí.

Dokonale propojeni a připojeni i během zimní dovolené

Abyste v lyžařském středisku obdrželi připojení k Wi-Fi, je třeba provézt zpravidla jen pár kroků. V nejjednodušším případě postačí pouze kliknout na „akceptovat“ kvůli souhlasu se všeobecnými obchodními podmínkami a jste připojeni. V jiných střediscích je potřeba zaslat sms pro registraci. Signál Wi-Fi je velmi nápomocný také při domlouvání se například kvůli obědu nebo après-ski v chatách. Někoho promeškat, přijít pozdě nebo se ztratit je již minulostí. Pohodlně a bez poplatků můžete vyřešit vše dokonce již během jízdy lanovkou. Informace o přístupu k Wi-Fi v lyžařském středisku a přesné umístění hotspotů dávají horské lanovky také na internet.

S Wi-Fi bezpečně v lyžařském středisku

Mít Wi-Fi na mobilu během lyžování má několik výhod: můžete například velmi jednoduše používat mnoho lyžařských aplikací, které Vám ukáží cestu, zaznamenávají počet kilometrů na sjezdovce nebo Vás navedou k nejbližší chatě. I během zimní dovolené byste si ale měli dávat pozor na bezpečnost Vašich dat. V případě nezabezpečeného připojení k Wi-Fi má k přeneseným datům přístup i neoprávněná osoba. Komunikace osobních hesel a podobně přes veřejné připojení Wi-Fi na sjezdovku nepatří! Kromě toho také platí: jste uprostřed přírody, před sebou neuvěřitelné panorama hor a užíváte si fantastického sportu – nechte tedy Váš smartphone chvíli v batohu!