Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Volný čas & výlety USA

„Země konce neberoucích možností“ – přezdívka USA prozrazuje mnoho. Vyjmenování všech pamětihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedeno jen několik tipů.

Větší, barevnější, hlasitější - vítejte v Las Vegas. Během procházky po proslulém bulváru se obrovské hotely a kasína předhánějí v získávání pozornosti turistů. Mezi nimi najdeme „Venetian“, kde si člověk připadá jako v Benátkách, nebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramidou. Světu známá a populární představení Cirque du Soleil nebo kouzelník David Copperfield lákají zábavným programem. Jen jedno tu budete hledat marně: klid. San Francisco přesvědčí i motivy na pohlednicích. Výhled z Alamo Square na viktoriánské vily, na Lombard Street s úzkými zatáčkami nebo na proslulý Golden Gate Bridge si nenechá ujít skoro nikdo z turistů. Golden Gate Recreation Area, do niž spadají duny, pláže a lesy, stejně jako známý ostrov Alcatraz se stejnojmenným vězením, je o rozloze 300 km² a představuje tím největší městský park na světě. Povinností pro turisty: jízda tramvají Cable Car. Opomenout bychom neměli ani Los Angeles. Je tady Hollywood, je tady Walk of Fame s jeho 2 300 hvězdicemi slávy, je tady svět filmů a zábavný park Universal Studios.

Do paměti se zaryje i Grand Canyon, který do své podoby dostala řeka Colorado Rivers. Canyon je o délce 450 km a je až 1,6 km hluboký. Spektakulární výhledy jsou tu zaručeny, hlavně na jižním okraji. Odvážní turisté vyzkouší Skywalk, 22 m dlouhý balkon se skleněnou podlahou. Další zastávku naplánujte v Idahu, tady se nachází Craters of the Moon National Monument - krajina podobající se zemnímu povrchu na měsíci. Láva tu zanechala své stopy v podobě obrovského areálu s hrubými skálami a skoro žádnou vegetaci. Další stopy, které tentokrát nezanechala příroda, ale sochař Gutzon Borglum, jsou čtyři prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu jsou zvěčněni v 18 m vysoké podobě.

Pokud už se jednou vydáte do USA, nevynechte ani návštěvu Národních parků. Nejstarší z nich je Yellowstone, který skýtá pozoruhodných 250 gejzírů. Yosemite je známý pro své žulové skály. „El Capitan“ je například 2 307 m vysoký a jedním z největších monolitů naší planety.

Lyžařská střediska USA

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
123 km 2 908 - 3 914 m již brzy
250 km 2 080 - 3 049 m již brzy