Zadejte, prosím, věk dítěte v den nástupu na zájezd:
  • Value is required and can't be empty

Lyžařská střediska USA

Lyžařská střediska USA

USA má nesčetné množství možností zimních sportů. V první řadě ve státech Colorado a Utah, kde si lze zalyžovat v proslulých Rocky Mountains. Ale i v Kalifornii a Nevadě najdete skoro v každém údolí alespoň jedno lyžařské středisko.Světově proslulý je skvělý prašan v Rocky Mountains. Kvůli suchému vzduchu je zde sníh velmi sypký a umožňuje tak i začátečníkům perfektní sjezdy v hlubokém sněhu. Zvláštní podnebí v Rocky Mountains umožňuje přírodě žít i ve vysokých polohách. Stromy najdete i ve 3 750 m.Největší lyžařská střediska v Rocky Mountains se táhnou přes četné vrcholky, mají k dispozici až 100 lanovek a vleků se 4 000 ha sjezdovek, mezi nimi tak známé regiony jako Vail, Summit-Area, Aspen-Snowmass, Lake Tahoe a další.Vedle částečně velmi náročných sjezdů, najdete ve většině středisek také tzv. „bowls“. Zde se jedná o lyžařské trasy, které nejsou upravované.V mnoha amerických lyžařských střediscích se pravidelně odehrávají závody světových pohárů a mistrovství světa v alpském lyžování. Ve střediscích Vail/Beaver Creek a Aspen-Snowmass se ne zřídka kdy setkáte i s americkou smetánkou. Lehce se vám může stát, že se najednou na lanovce ocitnete vedle George Clooneyho nebo Arnolda Schwarzeneggera.V amerických střediscích je psán servis s velkým "S". Málokdy se stane, že musíte na vlecích čekat, pomocní zaměstnanci se postarají o to, aby lyžaři měli co pít a dostali krém na opalování, za chladného počasí dostanete na sedačkových lanovkách teploučkou vlněnou deku.

Après ski USA

Keep the party going! Tak to je i motto amerického après ski. At' Jste v Coloradu, Kalifornii nebo v jiných lyžařských regionech – všude najdete hned několik lokalit pro après ski s publikem různých věkových kategorií. Můžete zde ale i strávit romantický večer u krbu v jedné z oblíbených restaurací. Jen tak mimochodem: V Americe se stoly zpravidla nerezervují, hosté si zkrátka počkají u baru nebo ve speciální místnosti až se další stůl uvolní. Americká kuchyně je proslulá pro přípravu grilovaného hovězího masa. Milovníci masa a uzenin si přijdou na své málokde jinde! At‘ filé Mignon, New York Steak, T-Bone-Steak nebo hamburgery – maso se zde podává v těch nejrůznějších variantách. Další pozoruhodností je velmi malý základní plat zdejších číšníků, vzhledem k tomu jsou na spropitné svých hostů dá se říci závislé. Za to lze však také počítat s velmi pozornou obsluhou a příjemným vystupováním, očekávané spropitné se pohybuje přibližně okolo 20%. I nabídka sportovních aktivit je pestrá, jako skoro všude v USA. Procházka na sněžnicích, tůry sněhovým skútrem, jízdy koňským a psím spřežením jsou jen příklady.

Volný čas & výlety USA

„Země konce neberoucích možností“ – přezdívka USA prozrazuje mnoho. Vyjmenování všech pamětihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedeno jen několik tipů.

Větší, barevnější, hlasitější - vítejte v Las Vegas. Během procházky po proslulém bulváru se obrovské hotely a kasína předhánějí v získávání pozornosti turistů. Mezi nimi najdeme „Venetian“, kde si člověk připadá jako v Benátkách, nebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramidou. Světu známá a populární představení Cirque du Soleil nebo kouzelník David Copperfield lákají zábavným programem. Jen jedno tu budete hledat marně: klid. San Francisco přesvědčí i motivy na pohlednicích. Výhled z Alamo Square na viktoriánské vily, na Lombard Street s úzkými zatáčkami nebo na proslulý Golden Gate Bridge si nenechá ujít skoro nikdo z turistů. Golden Gate Recreation Area, do niž spadají duny, pláže a lesy, stejně jako známý ostrov Alcatraz se stejnojmenným vězením, je o rozloze 300 km² a představuje tím největší městský park na světě. Povinností pro turisty: jízda tramvají Cable Car. Opomenout bychom neměli ani Los Angeles. Je tady Hollywood, je tady Walk of Fame s jeho 2 300 hvězdicemi slávy, je tady svět filmů a zábavný park Universal Studios.

Do paměti se zaryje i Grand Canyon, který do své podoby dostala řeka Colorado Rivers. Canyon je o délce 450 km a je až 1,6 km hluboký. Spektakulární výhledy jsou tu zaručeny, hlavně na jižním okraji. Odvážní turisté vyzkouší Skywalk, 22 m dlouhý balkon se skleněnou podlahou. Další zastávku naplánujte v Idahu, tady se nachází Craters of the Moon National Monument - krajina podobající se zemnímu povrchu na měsíci. Láva tu zanechala své stopy v podobě obrovského areálu s hrubými skálami a skoro žádnou vegetaci. Další stopy, které tentokrát nezanechala příroda, ale sochař Gutzon Borglum, jsou čtyři prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu jsou zvěčněni v 18 m vysoké podobě.

Pokud už se jednou vydáte do USA, nevynechte ani návštěvu Národních parků. Nejstarší z nich je Yellowstone, který skýtá pozoruhodných 250 gejzírů. Yosemite je známý pro své žulové skály. „El Capitan“ je například 2 307 m vysoký a jedním z největších monolitů naší planety.

Lyžařská střediska USA

Mapa zvětšit

Místo (region) Výška Lyžařské středisko Sjezdovky Výška
oddo
Vail
2 445 m Vail 234 km 2 457 - 3 433 m
Winter Park
2 765 m Winter Park 143 km 2 743 - 3 676 m