Lyžařská dovolená Tyrolsko

Tyrolsko je s jistotou jeden z nejznámějších regionů, na který si člověk vzpomene při zmínění zimní dovolené. Spolková země jej pod sloganem "Srdce Alp" propaguje také jeho nekonečnou nabídkou rekreačních aktivit, které splní každé přání. Každý milovník zimních sportů v tomto mnohostranném regionu najde svou oblíbenou sjezdovku. Jste zvědaví na naši nabídku tyrolské zimní dovolené? Podívejte se!

Lyžařská dovolená Tyrolsko
Lyžařská dovolená Tyrolsko

Lyžařský region Tyrolsko

Svým jménem je Tyrolsko snad nejznámějším lyžařským regionem Alp. Se svými zhruba 80 lyžařskými středisky nabízí zábavu pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Region je k dispozici pro sněžné aktivity také na podzim a na jaře, až do června sjízdné sjezdovky na ledovci jen dotvářejí obrázek snů tohoto lyžařského regionu. Pokud jde o výběr možností zimních sportů, nelze si stěžovat: bruslení, sáňkování, zimní turistika, jízda za psím spřežením a mnohem více – Tyrolsko nabízí vše, na co si jen vzpomenete.

Lyžování v Tyrolsku

V nadmořské výšce mezi 600 a 3 340 m naleznete v Tyrolsku okolo 3 400 km různorodých sjezdovek všech úrovní obtížnosti. Díky komfortním lanovkám a vlekům a moderní infrastruktuře je region velmi oblíbený a to jak u začátečníků, tak i profíků. Díky mnoha zeleným, modrým a červeným sjezdům si přijdou na své nejen rodiny s dětmi. Pro profíky, kteří by se rádi vypravili na černé sjezdovky, jsou odpovídajícími cíli například Arlberg nebo Zillertal. Zapomenuto není ani na milovníky freestyle a večerního lyžování, kteří si v Tyrolsku také přijdou na své.

Díky mnoha vzájemně propojeným lyžařským střediskům nabízejí skipasy svobodu a širokou různorodost. Pro děti a seniory nabízí většina středisek slevy. Nejrozsáhlejší nabídku pokrývá Snow Card Tyrol, se kterou si užijete zábavu na sněhu v celé spolkové zemi. Samozřejmě tu najdete i skipasy pro určité středisko, speciální karty na sjezdovky na ledovci nebo např. celoroční skipasy pro ty nejhladovější milovníky zimních sportů.

Další aktivity v Tyrolsku

V top lyžařských regionech jako Tyrolsko si na své přijdete nejen na sjezdovce, ale i mimo ni. O to se tu postará okolo 4 000 km běžeckých stop, 250 sáňkařských drah a 3 900 km zimních turistických cest, které vedou podél zamrzlých jezer nebo přes hluboce zasněžené lesy. Večer si můžete dopřát v mnoha restauracích nejlepší tyrolskou kuchyni a jednu nebo dvě štamprlky na trávení.
Nechce se okouzlit v srdci Alp! S naší nabídkou v Tyrolsku budete na zimní dovolenou 2018/2019 určitě dlouho rádi vzpomínat!