Rádce lyžařských středisek
Najděte lyžařské středisko, které Vám bude perfektně vyhovovat!
  1. Jednoduše zvolte, co je pro Vás důležité.
  2. Na základě Vámi zadaných údajů Vám navrhneme místa, která disponují optimálním lyžařským střediskem právě pro Vás.
Údaje o lyžařském středisku
libovolné libovolné
libovolné libovolné
libovolné
Lyžařské středisko vhodné speciálně pro
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Ostatní
nedůležité
nedůležité
nedůležité
nedůležité
Údaje o zájezdu
libovolné
Váš výběr
Velikost střediska: libovolné Začátečníci: nedůležité Snowpark: nedůležité Délka:
Nejvyšší bod ve středisku: libovolné Zkušení a freeride lyžaři: nedůležité Vleky & lanovky: nedůležité země: libovolné
Běžecké stopy - KM: libovolné Hodnocení zákazníků: libovolné Cena na osobu: libovolné
Rodina & děti: nedůležité Après ski: nedůležité Termín: libovolné
Došlo k chybě. Zkontrolujte, prosím, zadané údaje a vyzkoušejte to znovu. Při hledání se vyskytla chyba.

Volný čas & výlety Slovensko

Nespočet zámků, hradů a pevností, mnoho jeskyní, termálních lázní a historických budov - tyto faktory dělají ze Slovenska tolik zajímavé místo pro turisty. V hlavním městě se nachází hned několik společně: je to hlavně Bratislavský hrad, který se nachází na pahorku nad městem, Stará radnice, gotická katedrála Sv. Martina, slovenská filharmonie a mnoho paláců, které přitahují návštěvníky.

Na seznamu kulturních památek UNESCO stojí také Spišský hrad v obci Žehra. Je jedním z největších hradů ve střední Evropě a v roce 1970 byl kompletně renovován a nachází se na východní straně Malých Karpat. Jeho hradní muzeum ukazuje umění, zbraně a nábytek z let minulých a je zde také takřka malá lékárna v rokokovém stylu. Z hradu Devín v Bratislavě jsou proti tomu k vidění už jen ruiny.

Na Slovensku je známo asi 5 350 jeskyní. Okolo 1 000 jich najdete v národním parku Slovenský kras. Společně s maďarským Aggteleckým krasem se jedná o největší krasové území střední Evropy. Pro veřejnost přístupná jeskyně je např. Jasovská jeskyně. Jedná se o krápníkovou jeskyni, která je nejstarší přístupnou jeskyní na Slovensku. V Demänovské dolině mohou návštěvníci zavítat do ledové jeskyně a také objevit další krápníkovou jeskyni.

Zpátky do minulosti cestují turisté v osadě Vlkolínec a v Bardějově. Ve Vlkolíneci se zdá, že se čas opravdu zastavil. Vesnice leží na náhorní plošině mezi Nízkými a Vysokými Tatrami. Není zde žádná ulice, žádný proud, žádný vodovod. Domy a kostel jsou postaveny kompletně ze dřeva. Domky v historickém městském jádru Bardějova nejsou sice ze dřeva, ale přesto nabízí pohled na překrásné fasády. Větší část byla nákladně renovována.

Kdo si chce při jeho cestě naplánovat odpočinek, tomu se vyplatí zastávka v jednom z mnoha termálních lázních Slovenska. Příkladem může být termální park Bešeňová nebo aquapark Tatralandia se slanou, termální a čirou vodou a dále keltským sauna světem a také nabídkou wellness.

Lyžařská střediska Slovensko

Mapa zvětšit

Místo (region) Sjezdovky Výška
oddo
Skipas Nocí Cena od
44 km 943 - 2 024 m již brzy
11,8 km 888 - 2 190 m již brzy